• Naše PEŠOBUSY: Odchody o 7:30

Aj v tomto školskom roku vyrážajú na spoločnú cestu do školy "pešobusy". Veľkí sa môžu pridať sami, malých stačí, keď privediete na naše "zastávky". Odtiaľ si deti prevezmú naši "pešo- šoféri":

Od zastávky autobusu "Stredoeurópska vysoká škola" – p. uč. Andrea Klemonová.

Od zastávky S Pod Hájka – p. Renata Nikodemová

• Náš  ekodomček na jarmoku

Súčasťou skalického jarmoku bol tento rok aj náš školský ekodomček.
            Stál rovno na námestí.

Jeho hlavným cieľom bolo poučiť ľudí o ekológii. Návštevníci si mohli vyskúšať triedenie odpadu, rôzne eko hry, mohli dostať recept na ekologickú nutelu alebo si overiť svoje vedomosti v ekokvíze. Ekodomček fungoval v sobotu 9.9. od 10:00 do 17:00. V ekodomčeku sa postupne striedali žiaci z našej školy a pomáhali im aj pani učiteľky.
            Všetci sme si odniesli cenné skúsenosti a teší nás, že sme aspoň trošku prispeli k ekologickejšiemu priebehu skalického jarmoku.

• ETM je opäť tu

Radi by sme sa opäť zapojili do tejto tradičnej aktivity.
            Od 18.9. do 22.9.2023 bude v prevádzke školský "Pešobus" (zastávky upresníme čoskoro) a ocenenie formou "Lístku štvorlístka" získajú žiaci, ktorým sa podarí najmenej tri krát prísť počas budúceho týždňa do školy pešo, na bicykli, kolobežke, kolieskových korčuliach, ... jednoducho "ekologicky".
            Ďakujeme :-)

• Výlet šiestakov a siedmakov do Bratislavy za L4L

Celé to začalo, keď sme sa všetci ráno 7.9. stretli na vlakovej stanici v Skalici a išli sme malým vláčikom do Kútov. Tam sme prestúpili do vlaku, s ktorým sme sa dostali do Bratislavy na hlavnú vlakovú stanicu.
            Chvíľu sme čakali, než pani učiteľky kúpili lístky na MHD a potom sme sa MHD-čkou presunuli do TV JOJ. Tu nám ukázali veľa zaujímavých vecí, kde sa natáčajú televízne noviny, Inkognito a seriál Nemocnica. Po exkurzii sme išli na laser game, kde sme si to naozaj užili a mali sme neobmedzený počet pitia malinovky. Hra sama o sebe bola super. Bohužiaľ, tu už celý výlet skončil. Bol to naozaj super deň!

• Príhovor ministra školstva

Minister školstva Daniel Bútora v súvislosti so začiatkom školského roka adresoval svoj príhovor nielen žiakom a žiačkám, ale aj rodičom a učiteľom a učiteľkám. Pri žiakoch sa zameral na duševné zdravie. Ako pripomenul, je dôležité sa o problémoch rozprávať. “Je v poriadku, že sa občas nemáte dobre - ani my dospelí sa stále nemáme dobre. A je dôležité v takýchto situáciách nezostať osamote a nezostať ticho, ale s niekým o tom hovoriť.” Celý príhovor si môžete pozrieť tu: