• Valné zhromaždenie v stredu 13.9.2023

Vážení rodičia,

dovoľujeme si Vás pozvať na valné zhromaždenie občianskeho združenia Rada rodičov pri Súkromnej základnej škole, Gorkého 4, Skalica. Uskutoční sa v stredu 13.9.2023 od 17:00 hod do 18:30 hod online formou. Linku na prihlásenie Vám pošleme v správe na Edupage budúci týždeň. Ďakujeme, že si nájdete čas a pripojíte sa :-).

• Nový školský rok otvoríme už v pondelok

Do školských lavíc zasadneme po letných prázdninách v pondelok 4. septembra 2023.

Slávnostné privítanie všetkých školopovinných bude ráno o 8:00 hod na školskom dvore. Po krátkom programe a úvodných informáciách triednych učiteliek sa ešte rozídeme domov, ale utorok už bude vyučovací deň venovaný triednickým hodinám a zážitkom z prázdnin.

Obedy v školskej jedálni sa vydávajú tiež od utorka.

Vyučovanie podľa rozvrhu sa naplno rozbehne od stredy.

Tak veľa šťastia v novom roku! :-)

V mesiaci jún prebehol ďalší ročník kampane Do práce na bicykli, do ktorej bolo tento rok zapojených na Slovensku:

116 samospráv

14 557 súťažiacich

4 251 tímov

1 355 zamestnávateľov

1 876 320 kilometrov najazdených na bicykli

584 975 kg ušetreného CO2 (vrátane ciest do práce pešo a VOD)

248 071 jázd absolvovaných počas júna na bicykli

• ... už sa pripravujeme na nový školský rok

Letný čas ponúka priestor aj na oddych, aj na veľké plánovanie.

V  školskom roku 2023/2024 plánujeme pokračovať v projektoch eTwinning.
            V spolupráci s našimi projektovými partnermi z Turecka, Rumunska a Talianska spustíme od októbra projekt Zážitkové učenie – Modrotlač.

Projekt je zameraný na využitie tradičných remesiel ako základu pre blokové tematické vyučovanie počas budúceho školského roka.
            Prostredníctvom aktivít z dejepisu, geografie, fyziky, chémie, matematiky, výtvarnej a technickej výchovy, hudobnej výchovy a jazykov sa deti naučia teoretické vedomosti, ktoré budú mať následne možnosť využiť aj v praxi. Výsledky jednotlivých blokov spracujú a budú zdieľať aj so žiakmi z iných škôl v zahraničí.

Veríme, že nám projekt prinesie nové vedomosti o iných kultúrach, ich tradíciách a histórii a zároveň budeme mať možnosť využiť svoje znalosti cudzích jazykov a nadviazať nové príateľs

• ... pekné leto prajeme

Milí naši,

ďalší školský rok je úspešne za nami.
            Ďakujeme za kvety a milé, malé darčeky. Vážime si vašu podporu a priazeň.

Prajeme leto presne také, aké práve potrebujete.
            Na cestách a horách príjemne pod mrakom, pri mori zasa slnečno a dažďa presne toľko, koľko treba:)
            Veĺa zdravia, príjemných zážitkov, pohody a oddychu.

Pekné prázdniny a dovolenky praje