• Malý poznávací „výletík“ aj do pivovaru WYWAR

V stredu 28. júna sa nám, ôsmakov, podarilo presunúť sa vlakom len toť za humná - do Holíča.

Hlavným bodom programu bol remeselný pivovar WYWAR, do ktorého nás ešte dávno (v apríli) pozval pán Kadlec. Vtedy sme pripravovali Deň podľa Amosa a hľadali sme rodičov, ktorí by nám ponúkli nahliadnuť do ich sveta.
            Dozvedeli sme sa, žeremeselný pivovarznamená pivovar s vysokou mierou poctivej ručnej práce a použitie kvalitných prírodných surovín bez pridaných umelých látok.
            Holíčsky pivovar je miesto, ktoré sa môže pochváliť modernou technológiou a eko prevádzkou, po ktorej nás odborne sprevádzala pani Kristína. Videli sme pánov „sládkov“, ktorí celý technologický proces sledovali na 4 monitoroch počítača a dozvedeli sme sa, ako a aké druhy sladového jačmeňa používajú, aké druhy piva vyrábajú a akým spôsobom vedia dokonale využiť „bioodpad“, ktorý pri technologickom procese vzniká.
            Po p

• Tretiacka Konferencia o vode

V pondelok 26. júna naši tretiaci usporiadali konferenciu zameranú na vodu. Pozvali svojich rodičov, ktorým predstavili svoje príspevky, zistené informácie a výsledky pokusov.

Téma voda je stále aktuálnou témou. Je bežnou súčasťou nášho každodenného života. Otázka je, čo o nej všetko vieme. Tretiaci si spoločne navrhli témy, ktoré postupne spracovali.

• Exkurzia Vysoké Tatry

V pondelok 19. júna veľmi skoro ráno sme sa všetci natešení stretli na vlakovej stanici v Skalici.Odtiaľ sme vyrazili na neskutočne dlhú cestu do Vysokých Tatier.
            Príjemne vyčerpaní a plní očakávania sme prišli do penziónu, kde nás už čakala veľmi milá majiteľka a ubytovali sme sa. Po krátkom odpočinku sme sa vybrali na prechádzku k vodopádu pri Studenom potoku, aby sme sa po dlhej ceste trocha rozhýbali. Na druhý deň sme sa vlakom prepravili na Štrbské pleso, kde sme sa poprechádzali a nasiali krásnu atmosféru okolia. Následne sme vyrazili na turistiku na Popradské pleso. Trasa zo Štrbského plesa išla po červenej značke. Súčasťou je aj náučný chodník a studnička. Po hodine a pol sme prišli na Popradské pleso, kde sme sa občerstveli chutným obedom. Poprechádzali sme sa náučným okružným chodníkom, ktorý nám ponúkol nádherný výhľad na tatranské štíty. Na ďalší deň sme sa vydali vlakom do

• Exkurzia TERCHOVÁ

V tomto školskom roku sme sa opäť vrátili k poznávaniu kultúrnych pamiatok a prírody na Slovensku, konkrétne v okolí obce Terchová.

V utorok 20. júna sme nastúpili na námestí v Skalici do autobusu a vyrazili sme na školský výlet. Prvá zastávka bola plná adrenalínu. Spoločne na troch pltiach sme sa po rieke Váh splavili k hradu Strečno. Plavba na pltiach bola sprevádzaná náučnými príbehmi a informáciami, ktoré nám veľmi vtipne rozprávali páni pltníci. Po malom občerstvení v bufete sme vystúpili k hradu Strečno, kde sme sa viac dozvedeli o jeho histórii. Po krátkej ceste nás autobus previezol k penziónu v krásnom prostredí, kde sme mali k dispozícii veľké multifunkčné ihrisko, workoutové ihrisko, ale aj preliezačky a hojdačky. Deň sme zakončili večerou v obci pri kultúrnom dome. Po návrate na ubytovanie sme sa spoločne s pani učiteľkami bláznili, hrali futbal a rôzne pohybové hry.