• Do práce na bicykli jún 2023

Vážení rodičia,

v týchto dňoch prebieha na Slovensku registrácia do kampane Do práce na bicykli 2023, do ktorej sa môžete zapojiť aj Vy spoločne s kolegami z práce.
            Princíp súťaže je jednoduchý – dochádzať počas júna do práce na bicykli, pešo, či na elektrickej kolobežke, čím človek podporí myšlienku ekologickej, zdravej a finančne výhodnej dopravy do zamestnania.

• MDD rôzne:)

MDD - piataci a šiestaci - piknik aj labute

Ráno sme boli všetci v škole a išli sme na predný dvor na piknik. Každý z nás mal chutné jedlo. Mali sme aj zmrzlinu, bola výborná.
            Keď sme dojedli, tak sme išli na rybníky. Bolo to tam nádherné. Boli tam labute a kačice. Vyfotili sme si aj pár fotiek na pamiatku. Po čase si chlapci kopali a zrazu lopta letela do vody. Všetci sme sa snažili ju vytiahnuť. Nešlo nám to, ale za chvíľu sa na nás usmialo šťastie. Tento deň sa nám veľmi páčil. Určite sa páčil aj pani učiteľkám.

Napísala TeBb:)

• Práva detí aj ako rovesnícke vzdelávanie na MDD

Na hodine občianskej výchovy boli jednou z tém aj "práva detí".
            Práve preto sme sa rozhodli pripraviť pre prvý stupeň prednášku o právach a povinnostiach detí a práve na MDD sme sa strteli v podkroví.
            Siedmačky si prichystali skvelú a pútavú prezentáciu, pri ktorej museli žiaci z nižších ročníkov aktívne reagovať a môžete nám veriť, že tých rúk bolo stále veľa hore, každý nám chcel niečo porozprávať.

Po prezentácii sme sa rozdelili do skupín a pripravili sme si tvorivé aktivity. Dozvedeli sme sa veľa nových zaujímavostí, zabavili sme sa a spoločne sme sa zasmiali.
            Nám aj mladším žiakom sa veľmi páčilo a už sa tešíme na ďalšiu spoluprácu.

Siedmaci

• Prebiehajú voľby do Rady školy

Vážení rodičia,

do 31. mája 2023 môžete navrhovať kandidátov z radov rodičov na členov Rady školy na ďalšie funkčné obdobie. Kandidátske lístky nájdete v prílohe mailu, ktorý sme odosielali v piatok. Využite, prosím, možnosť spolupodieľať sa na smerovaní školy formou členstva v Rade školy. Ďakujeme.

• .. opäť „v obraze“ a opäť v Záhorskom múzeu

V pondelok 29. mája sme my, ôsmaci, počas triednickej hodiny, opäť zavítali do Záhorského múzea, aby sme s pani lektorkou Soňou vstúpili do iného obrazu ... a boli „v obraze“:)

V rámci programu „ Škola v múzeu“ sme sa preniesli do Uhorska 13. storočia a zamysleli sme sa nad životom, obetou a hodnotami vtedy mladého, možno len 17. ročného dievčaťa, uhorskej princeznej Alžbety, ktorá sa vydajom stala krajinskou grófkou. Jej vzorom bol sv. František z Asissi a samotná Alžbeta konala systematicky skutky milosrdenstva, starala o chorých, biednych a rozdávala chlieb a svoj majetok.