• ŠARKANIÁDA

V nedeľu 1. októbra popoludní sme sa spoločne stretli pri chate Amor v Zlatníckej doline na každoročnej jesennej ŠARKANIÁDE. Počasie bolo ideálne a slnečné na opekačku, no na púšťanie šarkanov nám chýbal vietor. Nakoniec sa nám podarilo aj šarkanov rozlietať a zažili sme na lúke veľa zábavy. Pri ohnisku sa opekali špekáčiky, slaninka a chlebík. Rodičia sa spoznávali a debatovali. Deti sa mohli len tak hrať, spoznávať nových spolužiakov, alebo vyskúšať miestnu tarzániu. V podvečerných hodinách všetci odchádzali spokojní a s úsmevom na tvári. Ďakujeme rodičom, učiteľom a deťom, ktorí prišli podporiť túto milú jesennú školskú tradíciu.

• Na výstave v Záhorskom múzeu

Záhorskom múzeu sa v piatok skončila výstava Silvia Hílková – Sklo, Jana Hotařová – Maľba
            a práve vďaka tejto výstave sme, my, v deviatom ročníku opäť zažili hodinu angličtiny inde a trocha inak.

Tak ako v minulom školskom roku sme opäť vstúpili do galérie. Vystavené umelecké diela nám poslúžili ako vstupná brána do sveta farieb, nálad a fantázie. Vrátili sme sa k technikám práce s opisom obrázkov “MAKING THINKING VISIBLE” a vďaka nim sme vstúpili do obrazu a pozreli sme sa na svet okom slnečnice, makového kvetu, baletky alebo kameňa skalickej uličky
            .
            Vznikli mimoriadne slohové práce, ktoré sa objavia aj v školskom časopise. Teším sa.

MiA

• Svetový deň srdca

Dnes 29.9. je svetový deň srdca. Cieľom tohto dňa je zvýšiť povedomie o rizikových faktoroch srdcovo-cievnych ochorení a propagovať prevenciu. Spolu si v škole tento deň pripomeniem v pondelok - 2.10. Pri tejto príležitosti si ôsmaci pripravili pre našich žiakov krátke prezentácie na túto tému.

Budeme radi, ak si žiaci pripomenú tento deň oblečením červeného trička, čo bude odmenené L4L.

• ŠARKANIÁDA

Vážení rodičia,

Naša súkromná základná škola pripravuje tradičné podujatie s názvom ŠARKANIÁDA. Toto podujatie sa uskutoční v nedeľu 1. októbra 2023 od 13.00 hodiny pri chate Amor v Zlatníckej doline. Je to podujatie, na ktorom strávite spolu s deťmi príjemné popoludnie v prírode spojené s púšťaním šarkanov a opekaním špekáčikov. Doprava je individuálna. Zabezpečené sú špekáčiky, chlieb, kečup a horčica. So sebou si vezmite šarkana, oblečenie primerané počasiu a DOBRÚ NÁLADU.