• Zážitkové vyučovanie na biológii

Počas roka, pri prebraní anatomickej stavby tiel živočíchov a človeka, sa počas hodín biológie priebežne uskutočňovali pitvy v 7. a 9. ročníku.
            Uskutočnila sa pitvy ryby, počas ktorej sa žiakom podarilo oddeliť jednotlivé orgány a zatriediť ich k sústavám. Ďalej prebehla pitva pľúc, kde žiaci pozorovali priedušnicu, priedušky aj priedušničky.
            Naposledy prebehla pitva srdca, kde sa žiakom oboch tried podarilo nájsť jednotlivé chlopne, cievy, komory a predsiene.
            Všetci pracovali s veľkým nasadením, využili získané vedomosti a myslím, že sa pritom aj zabavili.

DoT

• Active English Week + 3

Od 5. do 9. júna - päť dní v týždni a šesť hodín denne - si mohli naši deviataci a väčšina ôsmakov vyskúšať, aké to je komunikovať s anglicky hovoriacim lektorom.
            Tony Trott je Angličan a takmer 20 rokov sa venoval vyučovaniu anglického jazyka najmä v Ázii. Prešiel si Činu, Japonsko, Thajsko.

Počas týždňa mali žiaci možnosť rozprávať sa na rôzne (aj spoločensky závažné) témy, zahrať si „role play“ ,vyrobiť si svoju „maňušku“ s ktorou môžu kedykoľvek konverzovať, vyskúšať si prípravu „Welsh cakes“, pozrieť si film aj doplniť pesničku a počúvať zážitky z ciest a iných krajín, kde lektor pôsobil.
            Tento AEW bol asi 10. v poradí, ktorý škola ponúkla svojim študentom.

• Spoločne sme sa učili plávať!

Naši štvorlístkači sa každý piatok od apríla zúčastňovali plaveckého výcviku v krytej plavárni Ratíškovice v Českej Republike.

Kvalifikovaní plaveckí inštruktori žiakov rozdelili do piatich skupín a oboznámili ich s jednotlivými plaveckými štýlmi. Neplavci tvorili skupinu, ktorá sa najprv zoznámila s vodou a technikou plávania. Zoznamovanie sa s vodou bolo príjemné, deti sa hrali vodné športy, hádzali s loptou, naháňali sa a hľadali pod vodou rôzne predmety.

• Od uška k ušku

Vo štvrtok 8. júna sme mali možnosť stráviť pekné popoludnie v Záhorskom múzeu so spisovateľkou Renátou Matúškovou.
            Jej literárne povesti a iné zvesti si deti vypočuli priamo od samotnej autorky na podujatí ,,Od uška k ušku“. V múzeu sa vytvorila čarovná "povestná" atmosféra plná tajomných príbehov.
            Deti mali možnosť si od pani spisovateľky zakúpiť za symbolickú cenu jej knihy plné príbehov, tajomstiev a ilustrácií.

Na záver podujatia si deti odniesli okrem knihy aj malé prekvapenie, ktoré im pripravila lektorka Záhorského múzea Mgr. Soňa Spáčilová.
            Ďakujeme veľmi pekne za pozvanie a budeme sa tešiť aj na budúce.