• ... aby sme ani teraz nezabudli deťom NAHLAS čítať

Nadšenie, štatistika a argumenty z tohto webinára by mohli chytiť za srdce aj rodičov aj učiteľov:)
            Pozrite tu:

webinár praktických nápadov

Dôležité je tvoriť priestor pre denné predčítanie knihy deťom (aj na 2.stupni).
            Takto sa príbeh dostane aj ku deťom, ktoré vôbec nerastú v knižnej kultúre a ku deťom, ktoré čitateľsky ešte náročnejšie knihy nestačia, no intelektuálne už áno.
            Takisto potrebujeme aktívnych dospelých, na ktorých vidieť, že majú radi čítanie. Čím sú deti staršie, tým viac dospelých čitateľských vzorov im ubúda”, j
            aj toto píše k svojmu webináru Viki Marcinová, z Krajiny čitateľov.

• Strom želaní a prianí

Vianočnú atmosféru sme si so štvrtákmi spríjemňovali i zdobením priestoru triedy. Jednou z mnoho aktivít, ktoré nám potvrdili, že máme šikovné ruky, bolo zhotovenie „Stromu želaní a prianí“.

Nebolo to vôbec jednoduché. Museli sme vyrobiť zázračných snehuliakov, ktorí sa vedia pohybovať čarovnou prírodou a objaviť magické miesto. Podarilo sa. Snehuliaci využili korčule, snowboard a lyže. Dostali sa k stromu a predali nám štafetu, aby sme mohli napísať veľké množstvo prianí a želaní. Písať sme museli sami. Veď uznajte, snehuliakov sme ešte písať nenaučili !!!

• Zelená inšpirácia č. 2 od našich eko-školákov

Koľko (pitnej) vody pretečie doma do kanalizácie bez toho, aby sme si to čo i len všimli?
            Keď umývame zeleninu, ovocie?
            Keď si len vyplachujeme hrnček?
            Keď si oplachujeme ruky len tak, bez mydla?
            Keď máme pustenú vodu silným prúdom a stačilo by aj menej?
            Keď sa ideme sprchovať a nastavíme si optimálnu teplotu?

... stačilo by ju pozbierať do misky, vedierka, kanvice a použiť pri polievaní stromčekov, kvetov, trávy.

Keď si umývame vlasy?
            ... stačilo by zachytiť vodu do vedierka a použiť na splachovanie.
            Viac info a foto tu: vedierko vody do prírody a takto: #KBELIKVODY