• Projekt Šachová školička

Tento rok nám nepripravil ideálne podmienky pre rozvoj voľnočasových aktivít, ale aj napriek tomu sa nám podarilo náš projekt Šachovej školičky zrealizovať. Žiaci sa v poobedných hodinách nemôžu spolu stretávať v rámci krúžkov, čo nám prácu dosť sťažilo, ale šach je hra, ktorá nám umožňuje pracovať nielen v priamom kontakte, ale aj online, a práve túto formu sme využili.

• GIVING TUESDAY

Už tretí rok sa v škole pripájame k iniciatíve GIVING TUESDAY.
            Na začiatku to boli knihy a hračky, ktoré sme si vymenili v triedach a škole medzi sebou. Potom sa k darčekom pridalo pečenie a obdarovávanie sa koláčikmi pre triedy a pribudlo aj písanie pozdravov pre seniorov. Tento rok je všetko inak... V škole medzi triedami nič nezorganizujeme. Neznamená to však, že sa máme vzdať dobrých skutkov:) Nechajme sa inšpirovať napr. aj tu:

• Aj podnikavosti sa treba učiť:)

18.11. a 25.11. sme sa my ôsmačky (Monika, Kristína, Adela, Ela a Leila) zapojili do pilotného programu od LEAF Academy – PODNIKAVÉ ŠKOLY.
            V spomínaných dňoch sme sa pripojili na online schôdzky, kde nám učitelia z LEAF Academy hovorili, ako nápady nie len vytvoriť ale ich aj zrealizovať. Prvé stretnutie sa volalo: „Design Thinking”. Tu sme si analyzovali jednotlivé fázy plánovania (školskej) akcie a vymýšľali sme Vianočný večierok pre triedu, tak ako by sme ho mohli zorganizovať aj v súčasnej situácii:)
            Druhé stretnutie bolo nazvané „Leadership online” a skúšali sme rozmýšľať nad tímovou spoluprácou a jej fázami tak, aby sa dielo podarilo.

E dodáva: „V prvej časti ma určite oslovil celý koncept BUILD B-Believe U-Understand I-Invent L- listen D-Deliver a z toho druhého stretnutia celý koncept RAKETA, teda kroky ako dobre spolupracovať na nejakom projekte.“

MA

• Majstrovstvá kraja základných škôl v šachu

Dňa 22. 11. sa uskutočnili Majstrovstvá kraja základných škôl Trnavského kraja v šachu. Tentokrát však naše dievčatá Ela, Kika a Veronika nemuseli nikde cestovať. Turnaj sa odohrával online na platforme lichess.org. Stretlo sa tu 31 hráčov. Dievčatá a chlapci hrali spolu v jednom turnaji. Najlepšie sa darilo Kike (8.roč.), ktorá sa v celkovom poradí umiestnila na 5. mieste a medzi dievčatami na 2. mieste. Zabezpečila si tak postup na majstrovstvá Slovenska. Gratulujeme :)