• Čitanie pre „PYŽAMKÁČOV"

Milí naši rodičia, priatelia, žiačikovia a veľkí žiaci,

online večerné čítanie príbehov na dobrú noc sa už pekne rozbehlo a pokračuje!

Každý UTOROK - STREDU - ŠTVRTOK o 19:45
            Pripojenie na link bude otvorené 5 min vopred.
            Čítame asi 15 - 20 min.

Striedame takéto knihy:
            Roald Dahl - CHARLIE A TOVÁREŇ NA ČOKOLÁDU
            alebo aj
            Astrid Lindgern - PIPI DLHÁ PANČUCHA
            Kimberlie Hamilton - MAČKY V AKCII !
            Julia Duszińska - NEZBEDNÝ POSMIEVAJKO (Čudáčik Posmieváčik)

Pre „pyžamkáčov“ číta:

• PONOŽKOVÁ VÝZVA

Blíži sa nám 21. marec, kedy si pripomíname Svetový deň Downovho syndrómu.

Downow syndróm je vrodená genetická porucha spôsobená 21. chromozómom. Nedá sa liečiť. Keďže tento 21. chromozóm tvarom pripomína ponožky, organizácia Down Syndrom International si ich zvolila ako symbol tejto výzvy.

V tejto výzve ide o to, dať si každú ponožku inú. Môžu byť rôznych farieb, vzorov a veľkostí. Rôzne ponožky symbolizujú rozdieľnosť všetkých ľudí na svete.

• ... náš štvrtácky február

Tento február bol iný. Konečne sme po vianočných prázdninách nastúpili do školy a hneď sme začali vyrábať srdiečka, pretože sa blížil Valentín. Niektorí z nás napísali mamkám list s valentínskym textom. Keď bolo po Valentíne, tak k nám prišiel sneh. So snehom bolo veselo. Stavali sme si snehuliakov, iglu a guľovali sme sa. Potom sa sneh roztopil a začalo byť teplo a my hráme futbal, florbal, naháňačku, naučili sme sa skákať Panáka, čo  nás veľmi baví a môžeme sa veselo hojdať. Mali sme triedne kolo Klokanka, kde najlepší boli Líza, Lada a Alex, ale aj ostatní si zaslúžili od pani učiteľky pochvalu. Laduška sa učila aj na Hurbanov pamätník. Síce skončila druhá, ale jej báseň Valibuk nás všetkých rozosmiala. My sme na ňu aj tak hrdí. A skoro všetci sme sa svojimi obrázkami zapojili do súťaže Rodina bez cigariet. Teraz, keď sme už v škole, tak sa tešíme najviac z toho, že sa konečne môže

• Prerušenie Jarnej školy

Vážení rodičia,

na základe výsledku rokovania vlády začínajú platiť od 3.3.2021 (streda) nové opatrenia vo  fungovaní škôl. Možnosť prezenčnej výučby na 1.stupni ZŠ zostáva zachovaná len pre deti rodičov, ktorí musia pracovať z pracoviska.

V podmienkach našej školy to znamená, že od 3.3.2021 sa ruší „Jarná škola“všetky deti zostávajú do konca týždňa na jarných prázdninách.