• Veľkonočný obrázkový kalendár

Kvetnou nedeľou sa začínal Veľký týždeň. Palmové ratolesti nahradili v našich končinách vetvičky vŕby, ktoré rozkvitajú medzi prvými. Nežné, zamatovo mäkké púčiky sú jasnými poslami blížiacej sa jari a neodmysliteľne patria k Veľkej noci.

Zelený štvrtok – Gazdiná na stôl priniesla niečo zelené (špenát, šťavel, žihľavu) aby boli všetci zdraví.

• ... pretože bol marec :)

Prijmi našu knižnú výzvu a odfoť sa s knihou tak, akoby ste k sebe patrili. :) Knižná výzva trvá do 10.4.2021. Fotky môžeš zasielať na silvia.stefancova@zsstvorlistok.sk. Do predmetu správy napíš: Knižná výzva". Nezabudni sa podpísať. Tešíme sa :)

• Veľkonočné artefakty zachytené aj okom fotografa:)

Práve sa začalo jedno z najkrajších ročných období a neodmysliteľnou súčasťou jari sú Veľkonočné sviatky a prázdniny:))
            Mnoho radosti v kruhu rodiny, premýšľanie a pripomenutie si, čo pre nás všetkých sviatky znamenajú. Zdobíme svoje príbytky, vyrábame veľkonočné čudá a pletieme verného priateľa šibačov – korbáč.

Niekoľkokrát sme sa presvedčili, že naša škola má veľmi šikovné deti, ktoré nezaháľajú ani doma. Okamih ako stvorený zhotoviť unikátny korbáč, pomôcť rodičom s výzdobou, či pripraviť všakovaké dobroty. Všetko toto môžete zachytiť do svojich fotografií.

• AtticPan

Projekt Mladý grafik – animátor sa realizoval od začiatku školského roku 2020/2021 prostredníctvom hodín Informatiky a počas záujmovej činnosti v centre voľného času v krúžku s rovnakým názvom Mladý grafik. Cieľom projektu je naučiť deti tvoriť a spracovávať animačné videá, ktoré budú slúžiť na spestrenie učenia v rozličných predmetoch (vybrané slová v predmete slovenský jazyk, dopravná výchova a pod). Aj napriek prerušeniu vyučovania sa podarilo deťom školy pod vedením pedagógov vytvoriť zaujímavý krátky animovaný film technikou „stop motion“. Projekt finančne podporilo OZ Kvarteto.
            Nech sa páči - AtticPan1.mp4 pobavte sa:))

• Domáca plastelína

Pastelína, alebo aj tvarovacia hmota. Každý z nás sa s ňou stretol a často v nás vyvoláva sentimentálne spomienky spojené s našim detstvom. No kto už nemal rád hru s plastelínou? Naše deti sa nielen pohrali s fantáziou tvorenia, ale aj si plastelínu sami vyrobili. Ako? Návod je veľmi jednoduchý a suroviny na prípravu plastelíny najdete každý vo svojej kuchyni. Ak by ste si aj vy so svojími deťmi chceli vyrobiť originálnu plastelínu postačí vám len:

• Správa z izolácie

Milí naši,
            drieme vo vašom vnútri spisovateľ, básnik, maliar, grafik a či vari fotograf?
            Prepadol vás náhly záchvat tvorivosti?

Aha:
            Denník N skladá mozaiku skúsenosti, radostí a starostí z tejto doby.
            Pošlite (do 6. 4. 2021):

• krátky alebo dlhší text (max. 4 strany)
            • fotografie, obrázok alebo m