• Veselé kamene

Majte na vašich cestách dobre oči otvorené.
            Už aj v našom meste sa nachádzajú veselé maľované kamene.
            Kamene maľujú rôzni ľudia s cieľom vyčariť úsmev na tvári tomu, kto ho objaví.
            Ak sa Ti kamienok páči môžeš ho zobrať a premiestniť na iné miesto alebo namaľovať vlastný a položiť ho tam, kde inému urobí radosť.
            Naši šikovní tretiaci namaľovali krásne kamienky, ktoré zatiaľ zdobia školský dvor, no kto vie kde tieto kamene uvidíte nabudúce?

• Matematická olympiáda

Sú žiaci, ktorým ani táto nepriaznivá situácia nebráni pracovať navyše! Venujú sa popri učeniu aj riešeniu náročnejších úloh a snažia sa svoje postupy riešení aj slovne opísať a vysvetliť. Musím povedať, že to veľakrát nie je ľahké a obdivujem ich za to. Navyše mali odvahu zmerať si sily so spolužiakmi iných škôl. O čom píšem? O riešení úloh z Matematickej olympiády.

• Rozprávky od H.Ch. Andersena v 6 izbičkách

Milí naši verní aj noví večerní poslucháči,

Vedzte, že tradičnú „Noc s Andersenom“ sme obliekli do nového online šatu.

V stredu 7.4. sme sa na II. stupni vďaka VeSIPa (Veľkej skalickej pátračke) tematicky naladili na dátum 2.4. a Medzinárodný deň detskej knihy, ktorý sa oslavuje práve v deň narodenia H. Ch. Andersena.
            Pre I. stupeň sme večer otvorili 6 izbičiek v našej online čitárni, aby v každej z nich zaznela iná rozprávka od pána rozprávkára.

• Darček pre II. stupeň v stredu 7.4. 2021

Tí, čo k nám do školy chodia už nejaký ten rok, vedia, že my učitelia si ku Dňu učiteľov dávame darček pre radosť nás a našich školských detí .

Každý rok hráme Veľkú skalickú pátračku = VeSIPa.
            Naši veľkí školáci sa pravideľne, raz do roka, menia na pátračov, aby sa dozvedeli čo - to sebe a svojich spolužiakoch, meste, škole, histórii, firmách, cestovnom ruchu alebo tradíciách.

Deň učiteľov už bol a darček je tu!
            Pre II. stupeň je pripravená online hra.