• Recitujeme v škole aj on-line

Školské kolo recitačnej súťaže Hurbanov pamätník sa tento rok konalo tradične-netradične. Vzhľadom k okolnostiam 1. stupeň recitoval v škole, no 2. stupeň to musel zvládnuť on-line. V 1. kategórii v poézii zvíťazila Nina B., próza obsadená nebola. V 2. kategórii poéziu ovládla Aneta V. a prózu Nina H. V 3. kategórii v poézii uspela Simona L. a v próze Martin B.

• Oznam k zápisu do 1. ročníka

Oznamujeme rodičom, ktorí nám poslali prihlášky do 1. ročníka základnej školy pre školský rok 2021/2022, že z dôvodu epidemiologickej situácie nebude pravdepodobne možné uskutočniť Dni otvorených dverí.
            Termín zápisov v školách je stanovený od 1. – 30.4.2021, preto, ak by sa situácia v priebehu marca nezlepšila, budeme rodičov kontaktovať individuálne.
            Zároveň by sme chceli ďalším záujemcom o vzdelávanie v našej škole oznámiť, že kapacita pripravovanej prváckej triedy je naplnená a prihlášky, ktoré prichádzajú v súčasnosti, evidujeme už len ako náhradníkov (títo rodičia budú oslovení až v prípade, že by niekto zo skôr prihlásených detí nenastúpil).
            Ďakujeme za pochopenie situácie.

• Štvorlístkoví výtvarníci

Deviaty ročník projektu „Rodina bez cigariet“ sme nemohli vynechať.

Najväčšiu odvahu mali výtvarníci zo štvrtého ročníka. Čo sme naozaj neočakávali, bol počet štrnástich kresieb. Deti sa mohli umelecky vyjadriť k nežiaducim vplyvom prostredia alebo návykových látok na náš organizmus a poukázať na zdravý spôsob života. Dať návod, kam by sme sa mohli uberať v mladom veku dospievajúceho človeka.
            Chlapci a dievčatá stvárnili svoje myšlienky na papier. Nebolo to vždy jednoduché !!! Uznajte, život mladých výtvarníkov je ozaj dnes zložitý.
            Výtvarné diela sme zaslali odbornej porote projektu. Teraz netrpezlivo čakáme na verdikt renomovaných odborníkov.

• Ceruzky dostali druhú šancu

Len tak sme si sedeli so štvrtáčkami a napadla nám ozajstná záchranárska myšlienka!
            Pomôcť niekomu, niečomu.
            Vzhľadom k tomu, že okolo srší „covidový“ tajfún, rozhodli sme sa. Zachránime aspoň ceruzky !!!

Záchranná akcia bola riadne naplánovaná. Pripravené strúhadlá na ceruzky rôznych tvarov, plechovky na odpad, celá prepravka ceruziek a šikovné ruky ochotne pomôcť.
            Trojdňovú misiu sme úspešne doviedli do víťazného konca.