• Strašidielka v škole

Každoročne si pred začiatkom jesenných prázdnin deti prinesú do školy strašidelné kostýmy. Škola sa premení na  strašidelný dom plný zábavy. Nebolo tomu inak ani tento rok. No žiaľ s obmedzeniami. Nemohli sme sa navzájom stretnúť a užiť si zábavu s ostatnými spolužiakmi z inej triedy. Tento rok sme strašidelný deň strávili vo svojej triede, kde sme mali prichystané aktivity, individuálne občerstvenie, pozreli sme si rozprávku a zavŕšili sme to tombolou. Nebolo to však to pravé orechové, ale užili sme si to i napriek tomu.

• Mesiac úcty k starším

V rámci mesiaca október si pripomíname a spomíname oveľa častejšie na našich starých rodičov, ale aj na všetkých starších ľudí, pretože práve október je už tradične venovaný im. Deti z prvého stupňa si pre nich pripravili malý darček vo forme pohľadníc, ktoré ich vždy potešia. Ako je už u nás zaužívaným zvykom pohľadnice poputujú i do zariadenia pre seniorov Jesénia v Skalici. Dúfame, že sa im i tento rok budú páčiť a potešia ich. DH

• Jesenné prázdniny

Na základe rozhodnutia ministra školstva číslo: 2020/17949:1-A1810 sa jesenné prázdniny v šk. roku 2020/2021 uskutočnia vo všetkých školách v termínoch 30. októbra a 2., 6. a 9. novembra 2020.

• Poznáme víťazov súťaže Ekologický čin roka 2019 !

Pre všetkých podporovateľov projektu ekoDOMček máme radostnú novinku. Naše spoločné „zelené snaženie“ získalo v silnej konkurencii ďalších kvalitných projektov 2. miesto v kategórii MŠ, ZŠ a SŠ. ... a finančnú odmenu.

Čo sa všetko sa skrýva za prácou v ekoDomčeku?

Od dôsledného triedenia odpadu v škole, zberu bateriek, kovových obalov, zubných kefiek, vrchnákov z PET fliaš, cez SWAP, Konferenciu pod holým nebom, Konferenciu o vode, prednášky NEPZ, 2 fotopasce, výmenné burzy kníh, bylinkový záhonček, medové raňajky, výstavky jabĺčok a jesenných plodov, šitie vrecúšok na nakupovanie, prípravu eko-divadelné predstavenia, sadenie stromčekov, eko-návštevy MŠ a penziónov, až po spoločné veeeeľké chystanie vlastného stánku na Trdlofeste a Skalických dňoch s aktivitami prednáškami pre verejnosť ...

... to „hlavné však zostáva očiam neviditeľné“, alebo, ako napísali minuloroční deviataci: :

• Mňamka z jabĺčok

Dlhší čas sme sa pripravovali na spracovávanie úrody, ktoré pestovateľov čaká prevažne na neskorú jeseň. I chrobáčikovia si postupne prinášali niekoľko druhov jabĺčok, ktorými sme si vyzdobili školskú lavicu.

Nazhromaždili sme si dostatok plodov a rozhodli sa, že si pripravíme jablká na recept jablkového pyré s piškótami. Pri prípravných prácach sme si vyskúšali ako krájať, šúpať, vyčistiť a popratať po sebe mini pracovisko. Pán vychovávateľ chrobáčikom prezradil ako si poradiť s jablkami, aby po nakrájaní ihneď nezhnedli.