• Prekvapivá návšteva

Spoza rohu vybehol čertík. Neposedný, všetko a všetkých chcel ovoňať, či prekabátiť. Ufúľané stvorenie popreháňalo detičky po dvore a v okamihu ich chcelo oklamať sladkými rečami o zlých, neposlušných deťoch v škole.
            V tom priletel medzi nás dobrosrdečný anjelik, ktorý ubezpečoval čertíka o opaku. Anjelik nám cez básne priblížil sviatok Svätého Mikuláša, ktorý pripadol tohto roku na druhú adventnú nedeľu. Anjelik čarovným hlasom privolal spolu s deťmi samotného Mikuláša, ktorý opierajúc sa o palicu naozaj zavítal medzi nás.

Mikuláš sa s deťmi podelil v krátkom rozhovore múdrosťami o období adventu, či vianočných sviatkov. Vyzdvihol najmä v tomto neľahkom období potrebu lásky okolo nás, lásku medzi najbližšími. Vyriekol potrebu tolerancie a rešpektu medzi ľuďmi najmä počas sviatočného obdobia. Mikuláš svojou múdrosťou deťom hovoril, že čas vianočný je časom, kedy sa nám plnia

• Mikulášska zbierka maškrtností pre DD časť 2

V pondelok (7.12.2020) ráno sme my, deviataci, ukončili našu Mikulášsku zbierku pre Detský domov v Skalici zanesením všetkých vyzbieraných maškrtností priamo do detského domova.
            Kvôli pandémií a opatreniam sme sa však nemohli stretnúť s deťmi osobne, a tak nás aspoň uvítala pani riaditeľka so sociálnou pracovníčkou hneď pri bráne detského domova.
            Boli nadšené z množstva maškrtností, ktoré sme vyzbierali, rovnako ako my.
            Aj keď sme sa snažili všetko poskladať do čo najmenšieho objemu, mali sme čo robiť, aby sme to všetko odniesli.

• Aj olympiáda môže byť aj online aj úspešná!

Súťažiť sa dá v rôznych disciplínach, zručnostiach i porovnávaním vedomostí. Počas tejto mimoriadnej situácie je treba hľadať aj mimoriadne riešenia, a tak sa každoročná Olympiáda zo slovenského jazyka presunula do virtuálneho priestoru. V poradí už 13. ročník okresného kola Olympiády zo slovenského jazyka sa uskutočnil 27.11. Našu školu reprezentovala víťazka školského kola, deviatačka Paulínka, ktorá sa v stanovenom časovom limite musela popasovať s neľahkými otázkami z gramatiky, literatúry i slohu.

• Snehová radosť

Prvý tohtoročny sneh sme si užili naplno. Hneď ráno, keď deti videli padať prvé vločky, mali plno energie a tešili sa, kedy môžu vybehnúť von a postaviť snehuliaka. Nám sa to podarilo aj z toho mála :) Dúfame,že také pekné ráno nebolo tento rok posledné. DH

• HRAtislava doma od 1. do 6. decembra

Spoločenské hry nás v škole bavia.
            Máme ich ich tam desiatky. Niektoré sú dokonca len “triedne”, niektoré sú rezervované na vyučovanie.

Ak ste počuli o podujatí HRAtislava, viete, že je to veeeeeľké stretnutie veeeeľa ľudí, ktorí sa radi zaHRAjú spoločenské hry a mohli by si ich zaHRAť v Bratislave, práve v tomto čase, keby …

• Mikulášska zbierka maškrtností pre deti z DD v Skalici

alebo Giving Tuesday :) u nás v škole

My, žiaci 9.A triedy sme sa rozhodli usporiadať zbierku maškrtností pre deti Detského domova v Skalici, aby sme im trochu spríjemnili a osladili sviatok sv. Mikuláša.

V tejto zbierke by sme sa chceli viac zamerať na malé deti, choré alebo fyzicky znevýhodnené deti.

Ak by ste mali záujem pripojiť sa k nám, môžete prispieť nejakou tou maškrtou.
            Najlepšie by boli kukuričné chrumky, mäkké “koláčiky“ (napríklad Bebe Brumík), mäkké želatínové cukríky a tyčinky, sladké burizony, ovocné alebo bylinkové granulované čajíky vhodné pre bábätká, bezlepkové sušienky, napolitánky, chrumky pre deti s celiakiou. Pre malé deti aj detské ovocné kapsičky, či klasické ovocné výživy. Vhodné by boli aj nejaké sladkosti pre batoľatá.

Prvý stupeň tieto príspevky môže odovzdávať svojej pani učiteľke, či do boxu v hlavnej budove. Pre žiakov druhého stupňa alebo