• Jeseň v škole

Najteplejšie obdobie v roku sa pomaly skončilo a nastala pestrofarebná jeseň. Príroda začala húfne odovzdávať svoje krásy prostredníctvom svojich plodov visiac na stromoch, kríkoch, či tajne ukryté v zemi.

Naši siedmaci a štvrtáci s pedagógmi na hodine techniky, školskom klube sa podujali skrášliť školu. Vydali sa do mesta a pozbierali zopár kíl gaštanov, halúzky šípok, farebného lístia a iných prírodných materiálov. Ostatní zasa presádzali kvety v kvetináčoch, vyzdobili parapety okien školy, vchod do školy.

• Výnimočné plody Zeme

Nastal čas pozbierať úrodu na našich záhradách, vinohradoch a poliach. Pevne veríme, že ste boli aj túto jeseň nápomocní rodičom, starým rodičom, či susedom.

Výzva: Netradičné plody vyzbierajte vo svojej triede a následne ich môžete dekoračne nainštalovať s označením ročníka na prednom dvore. Ak by niekto mal zaujímavú príhodu z oberačky, záhradky alebo poľa, napíšte príbeh do školského časopisu.

• LEAF Academy – tento rok online:)

Počas hodiny ANJ sme sa v online prostredí spojili so zástupcom medzinárodnej internátnej školy LEAF Academy v Bratislave - Marekom. Dozvedeli sme sa (... po anglicky) základné informácie o smerovaní a fungovaní školy, predmetoch, hodnotách a napríklad aj zručnostiach, ku ktorým sú študenti vedení. Samozrejme, na škole sú riadne vyučované akademické predmety, no najviac nás prekvapil predmet: ENTREPRENEURIAL LEADERSHIP = „podnikavé líderstvo“ a CHARACTER DEVELOPMENT = „rozvoj charakteru“. Tak to teda znie riadne zaujímavo...
            Škola ponúka okrem štúdia aj rôzne samostatné aktivity – tak sme sa už skúsili do jednej z nich pridať.
            Možno sa prihláška podarí, vyberú nás a čosi nové „ne-akademické“ sa naučíme:)
            8r. a MA

• ZÁHORÁCKY ROBOT

16.10. sme sa zúčastnili 2. ročníku súťaže Záhorácky robot, ktorý sa kvôli korona vírusu uskutočnil online formou. Zúčastnilo sa jej 6 tímov zo západného Slovenska. Súťažili sme s programom Parkovanie. Robot si najskôr našiel parkovacie miesto, zmeral ho a podľa výpočtu zistil, či sa tam vmestí. Ak nie, pokračoval v jazde a ak áno, zaparkoval. Ostatné tímy mali programy ako napr. zápasy robotov, symetrické kreslenie, robotického psa,... Umiestnili sme sa na 3. mieste.

• Maľované čítanie aj majster skratiek

Stará školská tabuľa, ktorá si už svoje roky odslúžila v triede prvákov teraz našla miesto pri vchode do školy. Dnes hrdo víta školákov už treťou MAĽOVANOU ROZPRÁVKOU.
            Rozprávka je vždy spojená s úlohou pre čitateľov, ktorej riešenie je možné vhodiť do „čitateľskej krabičky“.

Pre radosť z čítania a inšpiráciu nájdete rozprávku aj tu, na stránke školy: