• Online čítanie pre Pyžamkáčov ... sa skončilo

Začali sme 1.februára a dokázali sme sa stretávať 3x do týždňa až do 13. mája, keď sme dočítali posledné riadky z knihy WARREN 13 a trinásťročná kliatba.
            Vydržali len tí najvytrvalejší a najodolnejší.

Boli to vždy milé stretnutia a dokonca sme boli svedkami čitateľskej premeny, keď sa poslucháčka Emka stala čitateľkou Emou, ktorá čítala pravidelne vo svojej virtuálnej izbičke a mala svojich verných poslucháčov:))

Knihy a príbehy na počúvanie naďalej nájdete na hlavnej stránke školy v časti: Čítame deťom

• Expert Geniality Show

Hoci sa termín súťaže Expert posúval a posúval, predsa len sa podarilo zorganizovať aj prezenčnú časť súťaže v škole.
            13. mája si traja piataci, dvaja šiestaci, jedna siedmačka, päť ôsmakov a jedna deviatačka :) zmerali sily so svojimi rovesníkmi po celom Slovensku.
            Otázky boli postavené tak, že bolo treba pozorne čítať a zvažovať správnosť odpovedí. Neboli to vôbec typické úlohy zo školských lavíc. Správne odpovedal ten, kto má všeobecný prehľad a „zdravý rozum.“

• Nedeľa patrí mamám

Druhú májovú nedeľu si pripomíname najkrajší sviatok, sviatok jedinečnosti a nenahraditeľnosti našich láskavých mám.

História Dňa matiek siaha až do obdobia Antiky. V starovekom Grécku oslavovali ženu ako darkyňu života. Za predchodcu Dňa matiek v jeho dnešnej dobe možno považovať tzv. nedeľu matiek, ktorú začali oslavovať v 16. storočí v Anglicku. Od vtedy sa Deň matiek oslavuje po celom svete.

• Deň Zeme môže byť každý deň:)

22. apríla má naša Zem svoje narodeniny.
            Je to ekologicky motivovaný sviatok, kedy sa snažíme v oveľa väčšej miere poukazovať na ničenie a znečisťovanie životného prostredia a možnosti jeho ochrany. Ani v našej škole tomu nebolo inak.
            Deti v  ŠKD mali aktivity zamerané práve na ochranu a starostlivosť o Zem. Na začiatku sme si pozreli dokumentárny film, aby nás vtiahol do samotného deja celého diania. Film bol zameraný na ochranu životného prostredia, na triedenie odpadu, ako čo najšetrnejšie zaobchádzať s vodou a elektrinou a veľa ďalších užitočných vecí. Potom sme si preverili vedomosti a trocha sme si zasúťažili vo vedomostnom kvíze.
            Na druhý deň sme pokračovali v téme ďalej a deti mali možnosť si nakresliť a vyfarbiť Zem a to nie len na papieri, ale aj na chodníku v areály školy.
            Na záver si spoločne prváci a druháci zasadili na školskom dvore levanduľu,

• Majstrovstvá Slovenska družstiev ZŠ v online šachu

Dňa 18.4.2021 sa v prosredí lichess.org (šachový herný server) uskutočnili Majstrovstvá SR družstiev ZŠ v online šachu. Tohto obrovského podujatia, ktoré bolo touto formou robené po prvýkrát, sa zúčastnilo 537 žiakov. Deti zo 118 škôl sa posadili doma na dve hodiny za počítače a plne sa sústredili na svoje šachové partie. Hralo sa systémov Aréna, to znamená, že pár sekúnd po tom, ako hráč dohral svoju partiu, mu počítač určil ďalšieho súpera. Jedna partia sa hrala na 7 min pre hráča + 3 sekundy za každý ťah. Ak deti nestihli ísť na WC pred 17-ou hodinou, tak verte, až do 19-tej hodiny sa od počítača nedostali.