• ... deň ako každý iný?

Blíži sa koniec školského roka. Všetci sa snažíme finišovať a ukončiť ho čo najlepšie. Preto sa asi každý učiteľ poteší, ak zažije taký deň ako ja tento týždeň.

1. V tento deň ráno mi naša piatačka Ninka Hí. poslala vytvorený obrázkový diktát pre tretiakov zameraný na vybr
        • Cukríkový šach

Šachisti si tiež urobili svoje šachové MDD. Riešili sme rôzne úlohy, za ktoré nás čakala sladká odmena a šachová medaila.

Hrali ste už cukríkový šach? Tak my áno. Keďže sme nemohli, pri niektorých úlohách, používať figúrky, postavili sme na šachovnicu na ich miesto cukríky a nechali fungovať našu predstavivosť.

• MDD

Škola zabudla na riadny utorkový rozvrh a dokonca aj nestále počasie sa ustálilo :) aby sme si mohli užiť svoj deň naplno:)

Každá trieda si mohla zvoliť svoj vlastný program. Kým niektorí súťažili v triedach, iní sa vybrali von do prírody:

Tretiaci sa na MDD stretli po dvoch týždňoch v karanténe opäť v škole a v plnom počte. Tento deň sme strávili v priestoroch našej školy, ale nenudili sme sa. Ráno sme si zacvičili s kinektom, na dvore si zahrali rôzne hry, skúšali skladať vo dvojiciach, ale každý len jednou rukou, lietadlo a vytvorili sme si vlastný návrh letných šľapiek. Aby sme podporili našu imunitu, zjedli sme pri tom veľ a ovocia. VH

• Jerusalema challenge

Štvorlístok sa zapojil do celosvetovej tanečnej výzvy „Jerusalema challenge“, ktorá prišla z Juhoafrickej republiky. Pieseň sa stala symbolom boja proti koronavírusu a hitom v dobe pandémie. Tancuje ju mnoho profesií v rôznych krajinách, deti a študenti v školách, na námestiach... My tiež usilovne trénujeme, aby sme svojou malou mierou vyjadrili vďaku všetkým záchranárom, lekárom a sestričkám i nádej, že všetko zlé raz skončí. Foto a video zverejníme čoskoro :) Pridajte sa aj Vy!