• Queens Festival

Global Women Online Chess Challenge

Šach je hra, ktorá sa, našťastie, môže hrať aj v online prostredí. Je to celkom jednoduché. Nájdete si šachovú platformu, vytvoríte si šachový účet a môžete hrať. Takto to urobila aj Veronika K (4.roč.). Otvorila si účet na šachovej hracej stránke Tornelo a stala sa hráčkou reprezentujúcou Slovensko v medzinárodnom online šachovom turnaji „Queen's Festival“.

• Krásne leto všetkým :)

Milí naši,

ďakujeme za podporu aj v tomto, mimoriadnom, školskom roku.

Tešíme sa z kvetov, milých slov a malých darčekov.
            Prajeme pokojné leto plné oddychu, slnka, radosti, smiechu a pohody.

Dovidenia o dva mesiace:)

šTVORlístok

• Hurbanov pamätník pokračuje v septembri

22.6. sa v priestoroch Františkánskeho kláštora v Skalici konalo okresné kolo recitačnej súťaže Hurbanov pamätník. Našu školu reprezentovali štyria skvelí recitátori: v II. kategórii Aneta V. a Nina H a v III. kategórii Simona L. a Martin B.

Do krajského kola, ktoré sa uskutoční v septembri v Trnave, sa napokon prebojovala len Simona L., ktorá obsadila 1. miesto v III. kategórii v recitácii poézie.

• Týždeň výletov a exkurzií

Na konci školského roka radi využívame priaznivú situáciu na cestovanie a postupne, po triedach cestujeme autobusom po Slovensku:

Utorok 29.6.2021

Exkurzia č. 6 - Devínska Nová Ves - hrad Devín a Bratislava

Posledná exkurzia v tomto školskom roku patrila piatakom, siedmakom a ôsmakom. Zo Skalice sme vychádzali už skoro ráno, o šiestej. Najprv sme zamierili do rodinného včelárstva Dedinský v Devínskej Novej Vsi. Tu sme sa dozvedeli veľa zaujímavých informácií o včielkach, prezreli si fungovanie včelieho spoločenstva v sklených úľoch, ochutnali rôzne druhy medu, vyrobili si vlastnú sviečku z včelieho vosku a v prevádzke včelárstva sme sa oboznámili s celým postupom spracovania a skladovania medu.