V mesiaci jún prebiehala na celom Slovensku akcia Do práce na bicykli, do ktorej sa zapojil aj tím z našej školy. Museli to byť ľudia, ktorí chodia do práce naozaj na bicykli. Keďže máme väčšinu kolegýň z iných obcí, nebolo jednoduché vytvoriť štvorčlenné družstvo, ktoré by sme mohli prihlásiť. Ale nakoniec sa nám to podarilo. Družstvo v zložení Viera H. (učiteľka), Igor Č. (učiteľ), Miroslav S. (pán školník) a Jarmila R. (naša pani upratovačka), poctivo jazdilo počas tohto obdobia na svojich dvojkolesových dopravných prostriedkoch. Svoje prejdené trasy sme evidovali elektronicky. A teraz trochu štatistiky.

• Prvé stretnutie Žiackeho parlamentu

V pondelok 13.9. po vyučovaní sa na školskom dvore stretli zvolení zástupcovia tried na prvom stretnutí ŽP. Rozmýšľali sme nad ďalšou existenciou L4L, možnosťami a nemožnosťami ich zberu triedou, či jednotlivcami, formou odmeny i spôsobom zapisovania.
            Padli otázky k desiatovej prestávke, bicyklom, telefónom, školským obedom a vyučovaním vonku – na čerstvom vzduchu:)
            Uvažovali sme aj nad návratom ekoDOMčeka a jeho aktivít.

• Správy z letného školského tábora

piatok 20.8.2021

Piaty deň letného tábora....

Posledný deň nášho zážitkového tábora sme strávili zväčša v škole. Na začiatok, tak ako každý deň, sme sa oboznámili s programom. Následne sme sa rozdelili do tímov a mohli sme ísť zberať posledné súťažné body. Dnes sme sa zamerali viac na prírodu a ekologickú tému.
            Určovali sme druhy stromov, ktoré sme mali možnosť vidieť počas prechádzky v Zlatníckej doline. Ďalej sme určovali rastliny a bylinky, ktoré sme si priniesli z prechádzky v prírode. Na záver sme si pripomenuli triedenie odpadu.
            Keď boli body rozdané mohli sme sa spoločne presunúť a pokochať sa dvomi historickými pamiatkami mesta Skalica a to mlynom bratrov PilárikovýchĽadovňou. Po návrate naspäť do školy nás už čakal chutný obed. Po obede sme si vyhodnotili celý týždeň. Rozdali sa pochvale najlepším pracovníkom a pomocníkom. A keďže všetci pekne pra

• Ekoprázdniny

Školský rok 2020/2021 bol pre deti náročným obdobím, nakoľko sa prevažnú časť roka vzdelávali dištančne. Vedomosti takto získané z predmetov vlastiveda, prírodoveda, geografia alebo biológia bolo vhodné utvrdiť a precvičiť aj v reálnom prostredí, ideálne v prírode, ktorá ponúka široké možnosti zážitkových aktivít.