• Jar u zajkov

My zajkovia sme odštartovali jar výrobou snežienok, jedna mala cca pol metra. Okrem snežienok sme vyrábali aj kuriatka, sliepky a kraslice maľované voskom.A keď už sme u toho vosku, tak zo strúhaných voskoviek sme vyrobili obrazy na bavlnených látkach tak, že sme to zažehlili žehličkou.Okrem tvorivých aktivít sme trávili čas aj vonku, lebo už bolo pekné počasie. A keď bolo škaredé počasie trávili sme čas u pingpongu.

• Návšteva v Oponiciach a Nitre

V utorok sa naši žiaci 5. až 7. ročníka zúčastnili výletu do Oponíc a Nitry.
            Po ceste autobusom, ktorá bola ako na horskej dráhe, naše prvé kroky smerovali do Apponyivoskej knižnice. Je to mysteriózna miestnosť alebo trinásta komnata kaštieľa, ako jej hovoria hostia. Ukrýva v sebe knižný poklad, silný príbeh a neutíchajúcu energiu, ktorú je cítiť akonáhle človek prekročí prah jej dverí. V knižnici sa nachádzajú vzácne diela od roku 1515 do roku 1940. Z autorov zaujmú Macchiavelli, Petrarca, Giordano Bruno, Galileo Galilei, Leonardo Da Vinci, Dumas, Balzac, Newton či Linné a mnoho ďalších. Po skvelom obede v nóbl reštaurácii sme sa vybrali do Nitry, kde nás čakal pán sprievodca v historickom kostýme nitrianskeho kniežaťa. Sprevádzanie po okolí hradu spojil s divadelným a výchovno-vzdelávacími prvkami. Zložité historické témy sa snažil podať zrozumiteľným a vtipným jazykom pre deti, ktoré

• Aktivity s H. Ch. Andersenom

V piatok sme si na hodinách literatúry pripomenuli dánskeho prozaika a dramatika Hansa Christiana
            Andersena. Formou čitateľských aktivít sme sa zabávali a rozprávali o najväčšom rozprávkarovi všetkých čias, ktorý ožil prostredníctvom týchto aktivít a predstavil deťom svoj svet plný fantázie. Žiaci si pripomenuli tradičné rozprávky ako: Princezná na hrášku, Snehová kráľovná, Cisárove nové šaty, Škaredé káčatko atď. Cieľom bolo vzbudiť u detí záujem o čítanie. :)

• Florbalisti v základnej skupine okresného kola

V základných skupinách Okresného kola okresu Skalica sa prihlásilo dovedna jedenásť tímov. My sme boli zaradení do skalickej vetvy, tak ako všetci ostatní hráči zo základných škôl pôsobiacich v našom meste.

Chlapci sa pustili do súperov nebojácne. Často nevedeli hráči na druhej strane plochy ... . Čo robiť, prekvapiť nás. Po výborných dueloch, vytvorení pomyselného tímového ducha a neskutočných rozhovoroch v kabíne sme jednoznačne postúpili medzi štyri družstvá celom okrese.

• Návšteva seniorov

K Veľkej noci neodmysliteľne patrí zdobenie vajíčok, pletenie korbáčov, tvorenie veľkonočných dekorácií. Tieto aktivity si pre nás pripravili seniori v Jesenii. Aj keď do Jesenie išli iba dievčatá, nepohrdli pletením korbáčov a išlo im to veľmi dobre. Ostatné si ozdobili vajíčka cibuľovými šupkami, nálepkami alebo vymaľovali veľkonočný obrázok. Už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie so seniormi.