• Šaliansky Maťko

Vo štvrtok 22.2. sa konalo okresné kolo recitačnej súťaže povestí Šaliansky Maťko. O tom, že táto súťaž má dlhú tradíciu svedčí aj fakt, že v tomto roku sa konal už 29. ročník. Na súťaži nás reprezentovali piatačka Sofia a šiestačka Ninka. Dievčatá sa v súťaži neumiestnili, ale v konkurencii sa rozhodne nestratili a nabrali cenné recitátorské skúsenosti.

• Svet črievičiek

Črievička veľká patrí medzi prvoky a vyskytuje sa v sladkých stojatých vodách. Živí sa baktériami a pohybuje sa pomocou bŕv. Po tom ako sa naši šiestaci naučili teoretické vedomosti o jednobunkových organizmoch, rozhodli sa, že ich chcú aj vidieť. Pripravili si preto vlastný senný nálev, za ktorý vďačíme Samkovi. Na hodine biológie sme po 6 dňoch úspešne pozorovali črievičky pod mikroskopom. A videli sme ich nazozaj veľa. Prikladáme aj video, ktoré z mikroskopu nahrala Terezka.

• Chemická olympiáda

V chemickej olympiáde majú naši žiaci možnosť súťažiť v kategórii D - najmladší žiaci. Tento rok sa do chemickej olympiády zapojili dvaja žiaci z našej školy. Obaja úspešne vypracovali domáce kolo olympiády, pozostávajúce z teoretickej a praktickej časti, ktoré je tento rok zamerané na chemické prvky - VÁPNIKHORČÍK.

• Valentínska pošta vo Štvorlístku

Na Valentína sme si aj na našej škole pripomenuli, ako dôležité je prejavovať si lásku a city.
            Žiaci šiesteho a ôsmeho ročníka v piatok odovzdali všetky zaľúbené a priateľské odkazy svojim adresátom.
            Valentínska pošta mala veľký úspech a vyčarila úsmev nejednému žiakovi.
            Nezabúdajme si prejavovať lásku a city nielen na Valentína, ale v každý jeden deň nášho života.

• Školský šachový turnaj

V sobotu, 17. 2., sme si v priestoroch našej školičky urobili školský šachový turnaj. Aj napriek tomu, že sme v piatok museli vyškrtnúť viacerých prihlásených, ktorí nám ochoreli, stretlo sa tu 20 detí.

V kategórii 1. stupeň hralo spolu 14 detí a hralo sa 6 kôl švajčiarskym systémom. Absolútnym víťazom sa stal Edko K (3. Roč.). Na druhom mieste skončil Samko B. (4. Roč.) a tretí bol Adam K (3. Roč.). Na tomto turnaji hrali aj deti, pre ktoré to bol ich prvý šachový turnaj a počínali si veľmi dobre. Musíme poukázať na výborný výsledok Mišky K. (2. Roč.) a jej štvrté miesto. Tak ako Miška – 3,5 boda zo 6, uhral ešte Tomáš K. a Adam H.