• Pytagoriáda

V dňoch 9.4. a 10.4 sa uskutočnili okresné kolá matematickej súťaže PYTAGORIÁDA. Konkurencia bola silná v pondelok v kategórii P3, P4 a P5 sa zúčastnilo vyše 130 detí a v utorok v kategórii P6, P7 a P8 ich bolo menej 50. A ako sa nám darilo?

V kategórii P3 boli úspešnými riešiteľmi A. H. získala 11 + 10 = 21 bodov a skončila na 11. mieste. V. S. získal 10 + 7 = 17 bodov a skončil na 22. mieste.

• Opäť sme u štvrtákov privítali jedného z našich rodičov

V pondelok, 15.4., sme u nás v triede privítali opäť jedného z rodičov našich detí. O svojej práci nám prišla porozprávať Filipova mamka, ktorá robí na Úrade práce - Oddelenie sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately. Práca, ktorú robia nie je vôbec jednoduchá.

Vysvetlila nám, že ich úlohou je zastupovať práva dieťaťa tak, aby boli naplnené práva a potreby každého dieťaťa. Porozprávala nám o deťoch a rodinách, ktoré to nemajú v živote jednoduché, o deťoch v detských domovoch, ale aj o deťoch, kde napr. rodičia nezvládajú ich výchovu. Naši štvrtáci boli veľmi zvedaví a za 45 minút, ktoré u nás Filipova mamka strávila, nestihla ani odpovedať na všetky otázky. Sme radi, že ich táto tematika zaujíma a že nie sú ľahostajní voči osudu iných detí.

• Abstraktné umenie

V priebehu tohto týždňa sa deti prvého stupňa počas hodín výtvarnej výchovy vybrali na návštevu do. Záhorského múzea. Pomaly sa zoznámili s abstraktným umením a dozvedeli sa rôzne zaujímavosti o tvorbe Bohumila Baču, ktorému je výstava venovaná. Tento umelec určite patrí svojou tvorbou medzi popredných výtvarníkov na Slovensku. Deti spoznali aj iné umelecké smery a známe obrazy prostredníctvom vzdelávacích aktivít. Vyskúšali si aj samotnú abstraktnú tvorbu pomocou zaujímavých a netradičných výtvarných techník a aktivít. Ukážky si môžete pozrieť vo fotogalérii.
            Ďakujeme za pekne pripravený program a aktivity. Tešíme sa nabudúce.
            ZuzŠi

• Golfujeme v škole

Druháci sa počas dvoch stried zúčastnili projektu – Golfujeme v škole. Projekt bol realizovaný v rámci telesnej a športovej výchovy, kde žiaci získali základy golfu. Za ochotu a trpezlivosť ďakujeme p. Petrovičovi.
            ZJ a DH