• Darovanie 2% z daní

Vážení priatelia školy,

dovoľte, aby sme Vás oslovili aj v roku 2024 o poukázanie podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej alebo právnickej osoby pre naše občianske združenie Rada rodičov pri Súkromnej základnej škole, Gorkého č.2042/4, Skalica. Cieľom občianskeho združenia je podporovať a skvalitňovať výchovno-vzdelávací proces v škole.

• Periodická tabuľka prvkov

Tak ako minulý rok, aj teraz si ôsmaci pripravili periodickú tabuľku prvkov z muffinov na oslavu toho, že sa zvládli naučiť jednotlivé značky prvkov, orientovať sa v tabuľke a vyčítať z nej rôzne informácie.

Polevou na muffinoch odlíšili kovy, nekovy a polokovy. Macipánová vizitka obsahovala značku a protónové číslo každého prvku.

• Školské záhony

V rámci projektu zdravá škola, sme sa rozhodli, že si vybudujeme v škole záhony na pestovanie vlastnej zeleniny. Na zadnom dvore nám pán školník vyrobil krásne záhony a my sme ich s radosťou naplnili hlinou a zasadili semienka reďkovky, kalerábu, cibuľky, mrkvy, fazuľky...teraz už nám ostáva len čakať, kedy si budeme môcť na našej zelenine pochutiť.

• Deň Zeme

Dnes 22.4. si pripomíname medzinárodný Deň Zeme. Tento deň upozorňuje na enviromentálne krízy a zároveň pripomína dôležitosť ochrany našej planéty. Deti sa týmto témam budú venovať v rámci celého týždňa na rôznych predmetoch. Jedným z hlavných cieľov je zvýšiť povedomie o enviromentálnych problémoch, klimatických zmenách, znečistení vody a vzduchu alebo o strátach biodiverzity a viesť tak mladú generáciu k správnym návykom ochrany životného prostredia.

• Šachový turnaj GPX v Osuskom

V sobotu, 20.4., si naši šachisti boli zahrať na turnaji v Osuskom. Bohužiaľ, väčšina starších detí sa turnaja nemohli zúčastniť, tak teda prvé skúsenosti boli naberať hlavne naši druháci. Boli si zahrať: druháci Samko, Alex, Tomáš a Adam. Tretici Edko a Adam, a siedmačka Veronika. Bez medailí sme ani tentokrát neodišli. Veronika získala 2. miesto v D14, Edko 2. miesto v CH11 a Tomáško 2. miesto v CH8.