• Hodina vlastivedy v štvrtom ročníku

V piatok sme si na hodine vlastivedy pripravili aktivity zamerané na opakovanie učiva. Žiaci boli rozdelení na 4 skupiny a na štyroch stanovištiach mali na svoju prácu vymedzených 10 minút. Niečo bolo ľahšie, niečo ťažšie.

Najľahšie označili stanovište nazvané Ninkin kvíz.

1/ Ninkin kvíz – je to obrázkovo-textový kvíz, kde pomocou obrázkov, mapky a indícií mali určiť, o ktoré mesto ide. (Ninkin kvíz nám pripravila ôsmačka Nina H. ešte keď bola štvrtáčka)

• Deň narcisov

Každoročne si pripíname malý kvietok – narcis za všetkých, ktorí bojujú so zákernou chorobou.

Včera 18.4.2024 sa uskutočnila známa zbierka narcisov na podporu onkologických pacientov. Táto zbierka trvá na Slovenku už niekoľko rokov. Je to jedinečná verejnoprospešná zbierka Ligy proti rakovine. Tradične sa do tejto zbierky zapája aj naša škola a sme radi, že môžeme byť aj my súčasťou a pomôcť.

• Vesmír očami detí 🪐

Dňa 18.04.2024 sa naši ocenení žiaci zúčastnili slávnostného vyhlásenia výsledkov výtvarnej súťaže s názvom Vesmír očami detí. Súťaž je celoslovenská a výtvarné práce našich žiakov postupujú do celoslovenského kola. Oceňovanie prebiehalo v Záhorskom osvetovom stredisku v Senici. Do výtvarnej súťaže bolo poslaných vyše štyristo prác, z toho 120 z okresu Skalica a zvyšné boli z okresu Senica. Aj samotný porotca, výtvarník Štefan Orth povedal, že mal ťažké rozhodovanie. Našich žiakov ocenil za výborné výtvarné stvárnenie témy a originálne nápady. T.K. získal ocenenie za svoju výtvarnú prácu s názvom Farebné planéty, O.Š. za svoju výtvarnú prácu s názvom Kozmonaut a ufo a N.H. sa svoju výtvarnú prácu s názvom Návštevník. Všetky ocenené výtvarné práce budú vystavené do 10.5. 2024 v priestoroch Záhorského osvetového strediska v Senici a potom poputujú na výstavu do hvezdárne v Hurbanove. Môžet

• Exkurzia Mikulčice

Dňa 16.4.2024 sa žiaci 6.,7. a 8. ročníka zúčastnili vzdelávacej exkurzie. Navštívili sme Slovanské hradisko v Mikulčiciach, kde sme sa zúčastnili aj edukačného programu s názvom ,,Není voják jako voják“. Žiaci si vyskúšali vojenskú výstroj a výzbroj, dozvedeli sa zaujímavé informácie a tiež si zahrali súboje medzi Slovanmi, Kočovnými kmeňmi, Frankami a Vikingami. V expozícii si pozreli krátke video o fungovaní hradiska a popozerali si celú výstavu, kde sme objavili mnohé zaujímavé predmety a tiež sme sa dozvedeli veľa nových informácií. Exkurziu sme ukončili prehliadkou zámku v Miloticiach.