• TeamUp

Dňa 29.6. 2020 sme sa vybrali na posledný spoločný výlet. Navštívili sme Team up v Bratislave. Išlo o  originálnu tímovú zábavu v štýle Pevnosť Boyard. Spolu aj s pani učiteľkami sme sa rozdelili do troch tímov. Úlohou každého tímu bolo zdolávať jednotlivé úlohy v ľubovoľnom poradí a získavať indície, ktoré tímu otvorili ,,finálnu miestnosť“. Úspešne sme zdolávali nielen športové, ale aj vedomostné úlohy. Skvelú zábavu a športový zážitok odporúčame všetkým deťom, ale aj dospelým. Ak budete mať cez prázdniny chuť, choďte sa zabaviť do Team up. Deviataci :)

• 104 kg plechoviek

Červený drak, ktorý papká plechovky zhltol tento polrok 104 kg drobného kovového odpadu.

Ďakujeme všetkým rodičom a žiakom, ktorý plechovky starostlivo odkladali, lisovali a potom zaviezli priamo na zberný dvor alebo k nám do školy. Plechovky skončili tam kde treba a využijú sa ako druhotná surovina pri ďalšej výrobe.

Kovové obaly patria medzi veľmi dobre recyklovateľný materiál. Po vyhodení do prírody k ich rozloženiu dôjde v závislosti od druhu za 20 – 100 rokov.
            Viem, že my, zo šTVORlístka to už dobre vieme, no predsa len plechoviek sa nájde popri cestách a v prírode ešte viec než dosť.

Ak nejakú opustenú plechovku niekde zbadáme, neváhajme a „adoptujme“ si ju. Zoberme si ju domov, pridajme k ostatným, prinesme do školy alebo rovno na zberný dvor. Bude im tam spolu veeeselšie:) a fotografiu môžme priniesť v septembri ako dôkazový materiál a vymeniť za L4L ...
            MA

• Učebnice budeme preberať v piatok 26.6.

Milí rodičia, keďže sa blíži koniec školského roka chceli by sme vás a vaše deti poprosiť o kontrolu a prípravu učebníc na odovzdanie. Potešilo by nás, aby pri odovzdaní boli učebnice vygumované a kde je už narušená väzba aj zlepené. Zoznam učebníc pre jednotlivé ročníky nájdete tu, a aj v správe, ktorú ste dostali od školy.
            Ďakujeme za pochopenie a spoluprácu.
            Triedni učitelia šTVORlistok

• Perníkové mandaly

Dnes mali štvrtáci úžasnú výtvarku. Babka Tomáša V. nám pripravila veľké prekvapenie. Upiekla pre všetkých štvrtákov perníčky. Ale nie obyčajné. V malých balíčkoch boli pripravené krásne perníčky s predkreslenými mandalami a k tomu malý perníček, ktorý vyzeral ako vodové farby. Ten slúžil na sladké vymaľovanie mandál. Bolo to úžasné. Viete si predstaviť, že všetok materiál na dotvorenie obrázkov potom môžete zjesť? Teda, okrem štetca. Všetkým sa táto činnosť veľmi páčila a vytvorili sme krásne farebné obrazce. Tomášovej babke veľmi krásne ďakujeme.