• Letná škola v plnom prúde

Je posledný prázdninový týždeň a slnko sa tiež rozhodlo dobehnúť to, čo zameškalo.
            Letná škola sa stretla s veľkým – až nečakaným – ohlasom. Od pondelka sa namiesto jedného- dvoch detí schádza aj zo desať spolužiakov a bez reptania rátajú príklady z matematiky a riešia úlohy zo slovenského jazyka. Cez prestávku sa zabavia a dve hodinky v škole zvládajú hravo.
            Tešíme sa z takého veľkého záujmu o „priučovanie“.
            Vďaka za podporu – milí naši rodičia.

• Letná škola Štvorlístka

Od pondelka 24.8. do piatku 28.8. bude prebiehať v triedach našej školy Letná škola Štvorlístka. Pani učiteľky pomôžu žiakom 2. stupňa si oprášiť vedomosti minulého školského roku a pripraviť sa tak lepšie na ten prichádzajúci. Letná škola bude podľa uvedeného rozvrhu s učiteľmi, ktorí daný predmet učili aj v minulom školskom roku.

• Letná pohoda

Všetci sme sa tešili už počas školského roka, kedy len nastanú prázdniny. A užijeme si letnú táborovú pohodičku. Nemohlo nás odradiť ani niekoľko hygienických opatrení, ktoré sme museli dodržiavať kvôli svojej i zdravotnej bezpečnosti ostatných ľudí. Cítiť sa v „poho“, vybehnúť po dlhej dobe do prírody, omočiť si nohy v studenej vode kúpaliska, naučiť sa niečomu a získať čosi, čo sa mi zíde neskôr. LETNÁ POHODA sa niesla táborom. Dennodenne s plnými bruškami sme si užívali netradičné aktivity skvelých vychovávateľov Niky, Igora a Janka. Aktivity spojené s prírodou a pohybové zručnosti, ktoré si nemôžete vyskúšať nikde na svete. Vydať sa na dlhšiu turistiku, prekonať nálet sršňov, skočiť do ľadovej vody, byť členom skupiny a povzbudzovať sa navzájom, udržať v tajnosti zajtrajší program, stráviť skvelú noc v škole, vítať usmiate deti nasledujúce ráno a zbodnúť vš

• Úspechy aj cez prázdniny :)

Fotka je vo fotoalbume :)

V dňoch od 15.8 do 22.8.2020 sa konali v Starej Ľubovni Majstrovstvá SR 2020 mládeže v šachu, kde naša žiačka (už) 8. ročníka Ela R. obsadila 2. miesto v kategórii dievčat do 14 rokov.
            Sme veľmi radi, že máme v škole takú úspešnú šachistku.
            K umiestneniu gratulujeme a budeme držať palce aj na Majstrovstvách Európy mládeže 2020, kam sa jej vďaka peknému umiestneniu podarilo dostať.

• … and the memories bring back memories

Nezvyčajný školský rok sme (ako zvyčajne) slávnostne uzatvorili krátkym programom do ktorého prispeli svojou troškou prváčikovia, štvrtáčky aj deviataci. Rozdali sme ocenenia, odmeny, Oskarkov aj vysvedčenia.
            Ešte pred tým, než sa rozídeme na prázdniny, radi by sme sa vám, milí naší rodičia a žiaci, poďakovali za podporu, ktorú ste nám mnohí vyjadrili vo svojich mailoch, telefonátoch a neskôr aj osobne.

• Rozlúčka 9

Každoročne sa ku koncu školského roka koná na našej škole rozlúčka s deviatakmi. Nebolo tomu inak ani tento školský rok. Dňa 24.6.2020 sme sa oficiálne rozlúčili nielen so super triedou, ale aj so skvelými mladými ľuďmi,
            ktorí nám budú všetkým veľmi chýbať. Deviataci si vymysleli úžasný program, ktorým nás, ale i rodičov, veľmi potešili a pobavili. Zaspievali a zahrali nám pesničky, zarecitovali básničky a chlapci nám aj zatancovali :). Milí deviataci, sme na vás pyšní a máme vás veľmi radi! Nech sa vám darí! ZŠ