• Škola plná zábavy a zábavného učenia sa

Je to tu !!!
            Konečne sme sa dočkali !!!
            Rozbehli sa naplno krúžky v rámci Centra voľného času v našej škole. Minúty plné vedomostí, maľovania, kreatívnych nápadov, kulinárskeho umenia, bystrých hlavičiek, športových a pohybových aktivít.

Maliari a grafici nám vyzdobili nejednu nástenku, či kút školy. Mozgovničky už vyriešili niekoľko matematických záhad. Šachoví benjamínkovia aj machri už dávno oprášili šachovnice. Šikovní kuchári majú za sebou krst ohňom - vyrobili svoj prvý francúzsky slivkový koláč. Turisti s. r. o. prejazdili zopár kilometrov na bicykloch. Menšie deti si natiahli svoje kostričky a svaly v krúžky „Pohni kostrou“.
            Ďalší si doplnili, či upevnili svoje vedomosti a zručnosti v študovni v rôznych vedných a jazykových disciplínach:)

• Šikovní štvrtáčikovia v kuchyni

V školskom klube vymýšľame rôzne aktivity, aby sme sa tešili, radosťou výskali, či niečo sa podučili zo sveta dospelejších. Nezabudli sme, že maškrtné jazýčky majú všetky deti na svete, nevynímajúc naše štvorlístkové:)

Pustili sme sa do zhotovovania rôznych delikates. Pripraviť francúzsky slivkový koláč, upiecť jablkovú štrúdľu nebolo jednoduché. Vždy sme si zoradili ingrediencie, naštudovali postupy v receptúrach. Neskôr sme sa zoznamovali so všetkými vôňami a chuťami, s ktorými sa pri pečení stretneme.

• Nechaj auto doma

Štvorlístkáči sa pridali svojimi aktivitami ku Európskemu týždňu mobility 2021, ktoré sme realizovali v našej školičke.

Prvá aktivita „Utekaj do školy vlastnými silami“

Malý záväzok štvorlístkových rodičov a deti oprášiť svoje stroje s dvoma kolesami, potrénovať svoje telá a veselo putovať do školy. Doraziť do školy na vlastných nohách, šliapať niekoľko metrov na bicykli, posúvať sa po chodníku bezpečne na doskách s kolieskami, či kolobežkách na vlastný pohon i nabitými elektrinou. Počet účastníkov počas celého týždňa bolo 136 detí a dospelých,

• Jesenná výstavka ovocia a zeleniny

Príjemné dni prehriate slnečnými lúčmi prajú aj jesenným prácam a oberačkám. Nadišiel.čas pochváliť sa úrodou zo svojej záhradky.
            Možno je to NAJväčšie jablko, NAJkrajšia hruška, NAJťažšia dyňa, NAJmenšia fazuľka, NAJčervenšia paradajka, NAJstrapatejší paštrnák, NAJsrdiečkovitejší zemiak, NAJrohatejšia paprika, NAJnohatejšia mrkva...
            Jednoducho NAJ :))
            Plody jesene zbierame a vystavujeme na školskom dvore od pondelka 4.10 do piatka 8.10..
            V pondelok 11.10. ich spracujeme a zjeme:) a/alebo vyrobíme jesenné dekorácie.

Tešíme sa a ďakujeme.
            šTVORlístok

• Čo nové na školskom dvore?

Počas prázdnin sa zrodil nápad – skrášliť plot na školskom zadnom dvore. S tvorivými prácami sme s deťmi začali počas letného tábora a pokračovali na začiatku školského roka. Deťom sa netradičné maľovanie zapáčilo, tak veríme, že ešte pribudnú ďalšie krásne obrázky na našom školskom plote. Za pomoc pri tvorení ďakujem všetkým deťom a v neposlednom rade aj pánovi školníkovi, najmä za pomoc pri realizácii podkladu pre maľovanie. Fotografie nového plotu si môžete pozrieť v našej školskej fotogalérii.

• Straty a nálezy

Dobrý deň, vážení rodičia,

pri vchode do školy, v prístrešku, sa nachádza plastový box s rôznym oblečením, ktoré si deti občas zabudnú zobrať (z jedálne, z lavičky, z dvora, z kresla vo vestibule a pod...). Ak Vám chýba nejaká mikina, tričko, tenisky, či bunda, šiltovka alebo dáždnik, nestratili sa, len sa zabudli zobrať domov :).