• EXPERT GENIALITY SHOW

Milí piataci, šiestaci, siedmaci, ôsmaci a deviataci:))

ak máte chuť, energiu a odvahu porovnať si svoje vedomosti - zručnosti s rovesníkmi celého Slovenska, je tu opäť šanca prihlásiť sa do súťaže EXPERT GENIALITY SHOW.

TUTO je stránka, kde sa dozvieš o súťaži viac - prípadne sa spýtaš koordinátora súťaže = MA

• Upracme si mesto

Fotky ú vo fotoalbume :)

Aj naša škola odpovedala na výzvu mesta Skalica k spolupráci „Upracme si mesto“ a v piatok 15.10. sa najprv väčší žiaci (štvrtáci, piataci a šiestaci) a neskôr najmenší žiačikovia = prváčikovia v sprievode pedagógov vybrali do mesta.
            „Vyzbrojení“ rukavicami a s ovešaní taškami pre „recyklónov“ poctivo vyzbierali to, čo do trávnika, na chodník, či pod kríky naozaj nepatrí.
            Postupne, po skupinkách a rôznych časoch, sme prešli ulicu Gorkého – Kollárova - dopravné ihrisko - Predmestie – Hollého- Koreszkova - Hurbanova, časť ulice Potočná.
            Pozreli sme zastávky SAD a parkoviská okolo predajne Billa a Lidl.
            Detí boli pri zbieraní odpadkov spravodlivo rozhorčené, veľmi kritické a nesmierne dôsledné.
            Boli ochotné zozbierať aj tie najmenšie smietky, vrátane ohorkov od cigariet!!! ... ale to by sa nikdy nedozbierali konca:(
            Tašky a vrecia sme priniesli za bránu školy a vyt

• ZÁHORÁCKY ROBOT

Fotka je vo fotoalbume :)

Dňa 15.10. sme sa zúčastnili 3. ročníka súťaže Záhorácky robot. Súťaž sa konala online formou od 9:00 do 12:00. Spolu s nami sa tento rok zúčastnilo 12 tímov. My sme súťažili s programom, vďaka ktorému robot zmeral dĺžku a šírku stola. Ostatní prišli s programami, ako napríklad tlačiareň, automat na cukríky a kosačka. Skončili sme na peknom 2. mieste. Za účasť sme získali pozvánku do firmy ABB, ktorá sa zaoberá programovaním priemyselných robotov a 100€ poukážku.

• Chutná desiata u druhákov

V rámci projektu ,,Hovorme o jedle“ si druháci – Žirafky pripravili v pondelok ráno vajíčkovú nátierku a ovocný šalát. Do tejto chutnej desiatej deti použili ovocie a zeleninu z jesennej výstavky. Spoločne sme sa naučili, aké suroviny treba použiť a aký postup zvoliť. Práca išla deťom od ruky a odmenou im boli nimi vyrobené dobroty. VN

• Bezpečnosť detí na internete

Dobrý deň, vážení rodičia,

pozývame Vás na webinár k téme „Bezpečnosť detí na internete“, ktorý sa bude konať vo štvrtok 7.10.2021 o 17:00 hod online formou prostredníctvom platformy Cisco Webex. Predpokladaná dĺžka webinára je 45 – 60 minút. Prihlasovať sa môžete elektronicky - už tradične cez online prihlasovanie EduPage - do stredy 6.10.2021 do 12:00 hod. Prihláseným účastníkom pošleme pred konaním webinára link.