• Pochod svetlonosov

Rok s rokom sa zišiel a my sme sa tešili na tajomné odpoludnie.
            Poobede v škole nastal rozruch. Menšie deti sa odrazu premenili na bytosti, ktoré v škole bežne nestretnete.

Na štarte pochodu sme mohli vidieť Harryho Pottera, ježibabky, čarovné princezné a iné čierne strašidielka. Úlohou všetkých detí bolo zastaviť sa v piatich stanovištiach a splniť tajomné úlohy a hry záhadných stvorení. Po splnení zadaní celou triedou získavali deti záznamy v kartičke a žetóny, ktoré po návrate do cieľa pochodu vymenili za sladkú odmenu.

• Tretiacke posedenie pri jesennom punči

Fotky sú fotoalbume :)

Zo začiatku sme si mysleli, že to bude len taká komornejšia zábava pre nás tretiakov. No mýlili sme sa. Po vyučovaní sme sa prezliekli do "halloweenskych" kostýmov, pustili hudbu, naliali ovocný punč a párty začala. Po tanečnom vystúpeni nám poriadne vyhladlo a o to viac sme sa tešili na super obed - prvá PIZZA v školskej jedálni v histórii školy:)
            Po obede na nás čakalo sladké prekvapenie. Pustili sme si rozprávku COCO a maškrtili si. Na záver sme si zahrali divadlo a pomaly sa lúčili a odchádzali domov.

• Jeseň v 1.A

Naši šikovní prváčikovia si v škole veľmi rýchlo zvykli. Ich prvé školské dni boli plné zábavy a spoznávania, či už spolužiakov alebo školských pravidiel.

Od začiatku školského roka síce neubehlo veľa času, no naši milí "zajkovia" sa stihli naučiť veľa nových vecí s pani učiteľkou Niki a zažiť veľa zábavy s pani vychovávateľkou Nikol.

• Strašidelná plagátová výzva

Blíži sa obdobie strašidelných a čudesných postavičiek, ktoré každým rokom zavítajú aj medzi nás. Pri tejto príležitosti pripravujeme pre deti prvého stupňa strašidelný pochod s tajuplnými prekvapeniami.

Vyzývame všetkých kreatívnych nadšencov a dizajnérov školy k naplneniu dvoch úloh:

• GEOLABORATÓRIUM 1

stredu 20.10. sme, my ôsmaci a deviataci, boli málilinko zasvätení do sveta geofyzikálnych metód:)

Profesor Roman Pašteka z Katedry geológie a paleontológie, Prírodovedeckej fakulty UK v Bratislave k nám prišiel online, aby sa nám pokúsil vysvetliť fungovanie georadaru pri určovaní stavby geologického prostredia.

• Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

15.10. sa konalo školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka, ktoré sa tento rok po prvýkrát uskutočnilo online formou. Šiesti šikovní deviataci si zmerali svoje vedomosti z gramatiky, slohu, literatúry a otestovali si svoju čitateľskú gramotnosť a prácu s textom. Postup do okresného kola, ktoré sa uskutoční taktiež online formou 12.11., si napokon vybojovala Monika B. Srdečne blahoželáme a želáme veľa šťastia v ďalšom kole!