• Skvelé umiestnenie na olympiáde a postup na kraj!

Nielen športovci, ale aj školské predmety majú svoje olympiády. Účasť na nich je podmienená výbornými vedomosťami, pevnými nervami a bystrým úsudkom.
            Všetkými týmito vlastnosťami disponuje aj naša deviatačka Monika, ktorá sa v piatok 12.11. zúčastnila on-line okresného kola Olympiády v slovenskom jazyku..... a zvíťazila!

Podmienky postupu olympiády zo SJL sú veľmi prísne.
            Do krajského kola postupuje LEN a JEDINE víťaz okresu.
            Monika sa ako víťazka a jediná reprezentantka skalického okresu prebojovala do krajského kola.
            Vo februári 2022 bude súťažiť s víťazmi inych okresov:)

Srdečne blahoželáme a želáme veľa úspechu v krajskom kole.

šTVORlístok

• „Najlepšie ovocie a zelenina rastú za rohom“.

„Hovorme o jedle" je názov projektu, ktorý každoročne organizuje Centrum rozvoja znalostí o potravinách n.o., Bratislava (www.opotravinach.sk).
            V rámci projektu sa naši žiaci zapojili do literárnej a výtvarnej súťaže, ktorá niesla názov „Najlepšie ovocie a zelenina rastú za rohom“.
            Cieľom projektu je zvýšiť záujem žiakov o lokálne potraviny, prehĺbiť poznatky o zdravom stravovaní a vlastnostiach jednotlivých potravín.
            Aj keď súťaž je pre tento školský rok už uzavretá, rozhodli sme sa, že v osvete a aktivitách na danú tému budeme pokračovať aj naďalej. Preto sa počas celého školského roka budeme stále venovať témam ako zdravé stravovanie, prevencia plytvania potravín, lokálne ovocie a zelenina, mliečne výrobky, správny pitný režim či zloženie a vlastnosti potravín. Rozhodne sa je na čo tešiť!

šTVORlístok

• KOMPARO vo štvrtok aj na našej škole

V apríli 2022 by sa mali deviataci povinne zúčastniť na celoštátnom Testovaní 9. Jeho výsledky sú dôležité, pretože ich väčšina stredných škôl zohľadňuje v prijímacom konaní. Je preto v záujme každého deviataka, aby v testovaní obstál čo najlepšie. Testovanie KOMPARO, do ktorého sa naša škola už niekoľko rokov zapája, je výborná príležitosť a spôsob, ako si vyskúšať testy podobné tým , ktoré budú deviataci absolvovať v apríli.

• Bezpečnosť detí na internete II

Pokračuje séria webinárov určených rodičom, ktorým záleží na vytvorení pravidiel pre bezpečné používanie internetu. Užitočné návody a postupy ako ochrániť deti pred nástrahami virtuálneho sveta získajú rodičia v stredu 3.11.2021 o 17:00 hod. Prihláseným rodičom bude zaslaný link.

Tešíme sa na Vašu účasť.

• GEOLABORATÓRIUM 2

Krajšie októbrové počasie by sme si na stredu 27. 10. ťažko vymsleli.

Po 10 hod. sme sa my ôsmaci a deviataci stretli s pánom profesorom Romanom Paštekom a docentkou Natáliou Hudáčkovou Hlavatou z Prírodovedeckej fakulty, katedry geológie a paleontológie, UK Bratislava.
            Zamierili sme priamo na miesto bývalého geologického odkryvu, ktorý je dnes skrytý pod umelým násypom a zarastený trávou.
            Práve pomocou georadaru, sme mohli nájsť tzv. „skalické súvrstvie“.
            Je to vrstva hornín so špecifickým zložením a vlastnosťami, ktorá vznikala v období treťohôr - Miocénu - asi pred 20 mil. rokov a je charakterizovaná drobivými pieskovcami a zlepencami s úlomkami schránok a ulít lastúrnikov a mäkkýšov, ktorú je možno identifikovať v rôznych častiach Viedenskej panvy.
            V práci s georadarom sme sa pekne striedali.
            Jedna skupinka ťahala prístroj po zemi a sledovala obrazovku s