• Všetkovedko

Celoslovenská vedomostná súťaž VŠETKOVEDKO patrí v základných školách medzi najobľúbenejšie, a to nielen medzi deťmi, ale aj medzi učiteľmi. Je špecifická svojím zameraním – nevyžaduje podrobné vedomosti z jedného izolovaného predmetu, ale prepojenie všetkého, s čím sa deti doteraz v škole alebo v rodine stretli a čo sa naučili. Žiaci získajú v súťaži aj nové skúsenosti, ako je čítanie s porozumením, práca s textom a odpoveďovým hárkom, sústredenie sa na podanie čo najlepšieho výkonu v danom čase a mnohé ďalšie. Z našej školy sa 6. – 7.12.2021 do súťaže zapojilo 15 detí z prvého stupňa. Výsledky budú známe po novom roku a my dúfame, že budeme mať čo najviac detí, ktoré sa budú môcť pochváliť titulom VŠETKOVEDKO. JŠ

• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok ?

Po Slovensku sa už druhým rokom šíri krásna výzva, ktorá poteší nejedného deduška, či babičku.

Ide o projekt, v rámci ktorého ľudia napĺňajú krabice od topánok darčekmi pre seniorov z domovov dôchodcov.
            Aj my, tretiaci, sme sa rozhodli, že sa do tejte milej výzvy zapojíme. Začiatkom týždňa sme sa pustili do práce. Deti priniesli krabice, obalili sme ich vianočným papierom a začali plniť. Mysleli sme na veci, ktoré potešia, zahrejú a ktoré budú chutiť.
            Výsledok bol naozaj krásny a deti mali radosť z toho, že sa nám podarilo krabičku naplniť.

• Kniholapka sa vracia:)

Dni sa krátia, jeseň kráča poľami, lesmi a lúkami :)
            ... a so zimným počasím sa možno radi usadíme doma v teple s dobrou knihou.

V minulom roku pribudlo v našej školskej knižnici takmer 300 nových kníh a každý mesiac si deti spolu so svojou triednou pani učiteľkou môžu vybrať 20 kníh do svojej TRIEDNEJ KNIŽNICE.

Okrem toho je možné si knižky požičať aj domov, stačí si rezervovať knihu: TU
            Rezerovované knihy sa vydávajú v pondelok v čase od 13:00 - 14:00.

• Školské kolo Olympiády z ANJ písomná časť

Vo štvrtok 25. 11. o 14:15 uskutočnilo školské kolo olympiády z ANJ.
            Súťaž bola organizovaná prezenčne - papierovou formou.

Veľké uznanie za nasadenie a vedomosti z ANJ patrí všetkým zúčastneným.

V tomto roku sa v kategórii 1B stretol rekordný počet účastníkov - 10!

Súťaž rozdelená do 2 kategórií.
            1A = žiaci 5. ,6.,7. roč.
            1B = žiaci 8. a 9. roč.
            Na krajské kolo, ktoré sa koná 12. 1. 2022, postupuje z každej kategórie LEN víťaz.

MA