• Zlepšujeme sa!

Portál skoly.ineko.sk priniesol aktualizované rebríčky základných a stredných škôl podľa výsledkov ich žiakov za školský rok 2020/2021.

Aj napriek tomu, že počas roku 2021 bolo vyučovanie naďalej obmedzené a neuskutočnili sa celoplošné merania (Testovanie 5, Testovanie 9 ani písomné maturity), podarilo sa zozbierať dostatok nových údajov o výsledkoch žiakov. Doplnené boli mimoriadne výsledky žiakov, využívanie digitálnych technológií pri vyučovaní, aktuálne údaje o počtoch učiteľov a žiakov a tiež údaje o financovaní škôl.

• Vianočné prázdniny s knihou

Hľadajú sa štvorlístkáči, ktorí čítajú knihy a radi by posunuli svoje názory a pocity na ne ďalej :)

Milí čitatelia, napíšte nám krátke recenzie na knihy (aspoň 5 viet, ale neprezraďte nám o čom kniha je), ktoré máme v školskej knižnici. Tí z vás, ktorí zbierajú L4L, dostanú za každú recenziu 1L4L. Traja žiaci z prvého (1. - 4.roč.) a traja žiaci z druhého stupňa (5. - 9.roč.), ktorí nám do júna pošlú najviac recenzií, si budú môcť vybrať knihu podľa vlastného výberu :) Svoje recenzie posielajte na silvia.stefancova@zsstvorlistok.sk

• iBobor

Informatická súťaž iBobor vznikla v roku 2004 v Litve. Jej symbolom je usilovný, inteligentný a čulý bobor, a preto sa súťaž vola po litovsky „Bebras“, po slovensky informatický bobor. Do súťaže sa v predošlom ročníku celosvetovo zapojilo 54 krajín a 2 977 217 žiakov. Cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie u všetkých žiakov základných škôl a študentov stredných škôl a posmeliť ich v kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa.