• Krajské kolo OANJ

Po dlhom týždni nepochopiteľného čakania na výsledky vieme, že v  krajskom kole Olympiády z ANJ sa môžeme tešiť z TROCH úspešných riešiteľov:
            3 miesto – Juraj - kategória 1B (8. a 9. roč.)
            4. miesto – Lenka – kategória 1A ( 5.6.7. roč.)
            6. miesto – Sophia – kategória 1C (rodený hovorca alebo pobyt v zahraničí)

V tomto školskom roku sa olympiáda uskutočnila online a okrem testu, ktorý sa skladal z otázok z gramatiky, použitia jazyka, počúvania a čítania, malo byť šesť najlepších súťažiacich pozvaných aj na ústnu časť.

Najťažšie a najdramatickejšie bolo asi čakanie na to, či ste medzi šesticou vybraných alebo nie.
            Súťažiaci museli začať písomnú časť do 9:25 a odovzdať do 10:00. Ústna časť mala začať o 14:00.
            Prvé linky sa objavili okolo 13:30 a posledná pozvánka prišla pár minút pred 14:00!!
            Okrem testu angličtiny to bola určite aj riadna skúška nervov a psychickej odolnosti pre všetkýc

• Chessity

Dlhé covidom postihnuté mesiace nám bránili v škole zúčastňovať sa rôznych krúžkov.

Tento týždeň sme však opäť spustili šachový krúžok pre prvý stupeň. Na krúžku pracujeme so šachovou platformou chessity. Je to veľmi dobrý prostriedok pre učenie sa šachu od úplných základov. Preto škola zakúpila pre naše deti 40 licencii, aby deti mohli trénovať aj doma. Jedinou nevýhodou (možno aj výhodou) je, že program je v angličtine.

• Rozprávali sme sa s Martinom

V pondelok ráno sa štvrtáci spojili online s bratom nášho žiaka Riška (4.roč), Martinom J., ktorý študuje v Edinburgu Stavebne inžinierstvo a architektúru.

Požiadali sme ho o rozhovor. Martin sa, totiž, zúčastnil, ako študent Edinburgskej univerzity – Heriot Watt, súťaže, ktorej cieľom bolo postaviť ekologický dom v Dubaji.

• Matematická olympiáda

Matematická olympiáda je predmetová súťaž pre žiakov základných a stredných škôl v riešení rôznych matematických úloh. Hodnotí sa v nej dôkaz, nielen výsledok riešenia.
            Jedinou úspešnou riešiteľkou Matematickej olympiády v okrese Skalica spomedzi deviatakov a postup do krajského kola si v 71. ročníku tejto súťaže vybojovala naša deviatačka Monika B.
            Skvelá práca!
            Úspešnými riešiteľmi boli aj piataci Veronika K., Líza F. a Filip H.
            Srdečne blahoželáme!

• ST Digitálna generácia 2021

V decembri minulého roku sme sa s naším projektom zapojili do výzvy ENTER grantového programu ST Digitálna generácia 2021.

... a podarilo sa!

Získali sme grant od Nadačného fondu Telekom pri Nadácii Pontis na nákup základných sád micro: bitov.

Micro:bit je mikropočítač menší ako mobil. Je to najjednoduchšie programovateľné teliesko na trhu, ktoré vyvinula televízia BBC na podporu programovania.
            Prácou s micro:bitmi chceme sprístupniť našim žiakom 2.stupňa hravou, zaujímavou a interaktívnou formou svet digitálnych technológií a programovania, rozvíjať logické a algoritmické myslenie, sebavzdelávanie a kreativitu.

Tešíme sa !
            VR

• KOMPARO 8. a 9. ročníka

Výsledky dobrovoľného testovania KOMPARO 8. a 9. ročníka, ktoré sa uskutočnilo 11.11.2021, a na ktoré sme boli všetci zvedaví, už poznáme. Po ôsmy krát sa škole podarilo získať titul „Škola, ktorá to s kvalitou vzdelávania myslí vážne“.
            Úsilie, ktoré bolo z našej strany do projektu vložené, dostatočne vyvážili informácie, ktoré sme sa dozvedeli o oblastiach, ktoré sa testovaním sledovali. Poznáme: