• #Viac noviniek

     • Lepšie raz vidieť ako 3 x počuť alias mini-cyklo-exkurzia v predajni Kameň Skalica vo Vrádišti
      • Lepšie raz vidieť ako 3 x počuť alias mini-cyklo-exkurzia v predajni Kameň Skalica vo Vrádišti


      • Hodiny GEOLÓGIE v ôsmom ročníku má zmysel stráviť v teréne a spoznať „kamene“ aj zblízka.
       Tento školský rok však neprial výletom a exkurziám do prírodovedných múzeí  a tak sme sa vybrali aspoň teraz, na konci školského roka, do blízkej predajne obkladov a dlažieb vo Vrádišti.
       Ochotný mladý pán predajca nás previedol areálom a daroval nám vzorky hornín na vyučovanie.
       ŽULA, RULA, ANDEZIT, VÁPENEC, PIESKOVEC, ČADIČ, BRIDLICA, TUFA, TRAVERTÍN, MRAMOR ... sú teraz už súčasťou školskej zbierky hornín.
       Ďakujeme.
       MA

     • Cukríkový šach
      • Cukríkový šach

      • Fotky sú vo fotoalbume :)

       Šachisti si tiež urobili svoje šachové MDD. Riešili sme rôzne úlohy, za ktoré nás čakala sladká odmena a šachová medaila.

       Hrali ste už cukríkový šach? Tak my áno. Keďže sme nemohli, pri niektorých úlohách, používať figúrky, postavili sme na šachovnicu na ich miesto cukríky a nechali fungovať našu predstavivosť.

       Všetkým sa nám podarilo „cukríkové“ úlohy vyriešiť.  VH

     • MDD
      • MDD

      • Fotky sú vo fotoalbume :)

       Škola zabudla na riadny utorkový rozvrh a dokonca aj nestále počasie sa ustálilo :) aby sme si mohli užiť svoj deň naplno:) 

       Každá trieda si mohla zvoliť svoj vlastný program. Kým niektorí súťažili v triedach, iní sa vybrali von do prírody:

       Tretiaci sa na MDD stretli po dvoch týždňoch v karanténe opäť v škole a v plnom počte. Tento deň sme strávili v priestoroch našej školy, ale nenudili sme sa. Ráno sme si zacvičili s kinektom, na dvore si zahrali rôzne hry, skúšali skladať vo dvojiciach, ale každý len jednou rukou, lietadlo a vytvorili sme si vlastný návrh letných šľapiek. Aby sme podporili našu imunitu, zjedli sme pri tom veľ a ovocia.   VH

        
       My šiestaci sa najprv zastavili v Záhorskom múzeu. Tu sme sa rozdelili na dve skupinky a ochotné pani sprievodkyne sa nám venovali na dvoch výstavách. Pozreli sme si výstavku RODINA zo začiatku 20. storočia. Boli to časy, keď aj tri generácie žili spolu v jednom dome a bábätká sa narodili doma a boli tuho zabalené do čipkovanej bielučkej perinky. Druhá skupinka si prešla stálu výstavu s izbou a zbierkou Dr. Pavla Blaha. Skupinky sa vymenili, aby sme si všetci pozreli všetko.
       Zvyšok času sme sa strávili na golfovom ihrisku. Bola to paráda! MA

     • Jerusalema challenge
      • Jerusalema challenge

      • Štvorlístok sa zapojil do celosvetovej tanečnej výzvy „Jerusalema challenge“, ktorá prišla z Juhoafrickej republiky. Pieseň sa stala symbolom boja proti koronavírusu a hitom v dobe pandémie. Tancuje ju mnoho profesií v rôznych krajinách, deti a študenti v školách, na námestiach... My tiež usilovne trénujeme, aby sme svojou malou mierou vyjadrili vďaku všetkým záchranárom, lekárom a sestričkám i nádej, že všetko zlé raz skončí. Foto a video zverejníme čoskoro :) Pridajte sa aj Vy!

       https://www.youtube.com/watch?v=11e4sW-Q4Ns

     • Online čítanie pre Pyžamkáčov ... sa skončilo
      • Online čítanie pre Pyžamkáčov ... sa skončilo

      • Začali sme 1.februára a dokázali sme sa stretávať 3x do týždňa až do 13. mája, keď sme dočítali posledné riadky z knihy WARREN 13 a trinásťročná kliatba.
       Vydržali len tí najvytrvalejší a najodolnejší.

       Boli to vždy milé stretnutia a dokonca sme boli svedkami čitateľskej premeny, keď sa poslucháčka Emka stala čitateľkou Emou, ktorá čítala pravidelne vo svojej virtuálnej izbičke a mala svojich verných poslucháčov:)) 

       Knihy a príbehy na počúvanie naďalej nájdete na hlavnej stránke školy v časti: Čítame deťom  

       Dopočúvania sa teší aj MA

     • Expert Geniality Show
      • Expert Geniality Show

      • Hoci sa termín súťaže Expert posúval a posúval, predsa len sa podarilo zorganizovať aj prezenčnú časť súťaže v škole.
       13. mája si traja piataci, dvaja šiestaci, jedna siedmačka, päť ôsmakov a jedna deviatačka :) zmerali sily so svojimi rovesníkmi po celom Slovensku.
       Otázky boli postavené tak, že bolo treba pozorne čítať a zvažovať správnosť odpovedí. Neboli to vôbec typické úlohy zo školských lavíc. Správne odpovedal ten, kto má všeobecný prehľad a „zdravý rozum.“

       Výsledky sa dozvieme v júni. 
       Viac aj na : https://sutazexpert.sk/

     • Nedeľa patrí mamám
      • Nedeľa patrí mamám

      • Fotky sú vo fotoalbume :)

       Druhú májovú nedeľu si pripomíname najkrajší sviatok, sviatok jedinečnosti a nenahraditeľnosti našich láskavých mám.

       História Dňa matiek siaha až do obdobia Antiky. V starovekom Grécku oslavovali ženu ako darkyňu života. Za predchodcu Dňa matiek v jeho dnešnej dobe možno považovať tzv. nedeľu matiek, ktorú začali oslavovať v 16. storočí v Anglicku. Od vtedy sa Deň matiek oslavuje po celom svete.

       Mamičky, babičky prababičky, krásny sviatok Vám prajeme a Ďakujeme, že ste! Pretože:

       ,,Matka je to najlepšie na svete, o čo sa môžeš opierať. Matka je domov, z ktorého sme vyšli, je našou prírodou, pevninou i morom. “ ( Fromm Erich ) 

       Krásny víkend DH

     • Deň Zeme môže byť každý deň:)
      • Deň Zeme môže byť každý deň:)

      • Fotky sú vo fotoalbume :)

       22. apríla má naša Zem svoje narodeniny.
       Je to ekologicky motivovaný sviatok, kedy sa snažíme v oveľa väčšej miere poukazovať na ničenie a znečisťovanie životného prostredia a možnosti jeho ochrany. Ani v našej škole tomu nebolo inak.
       Deti v  ŠKD mali aktivity zamerané práve na ochranu a starostlivosť o Zem. Na začiatku sme si pozreli dokumentárny film, aby nás vtiahol do samotného deja celého diania. Film bol zameraný  na ochranu životného prostredia, na triedenie odpadu, ako čo najšetrnejšie zaobchádzať s vodou a elektrinou a veľa ďalších užitočných vecí. Potom sme si preverili vedomosti a trocha sme si zasúťažili vo vedomostnom kvíze.
       Na druhý deň sme pokračovali v téme ďalej a deti mali možnosť si nakresliť a vyfarbiť  Zem a to nie len na papieri, ale aj na chodníku v areály školy.
       Na záver si spoločne  prváci a druháci zasadili na školskom dvore levanduľu, ktorá nám bude všetkým krásne rozvoniavať a bude i veľmi užitočná pri ďalšom spoločnom tvorení.

       Krásny mesiac apríl praje kolektív ŠKD

     • Majstrovstvá Slovenska družstiev ZŠ v online šachu
      • Majstrovstvá Slovenska družstiev ZŠ v online šachu

      • Dňa 18.4.2021 sa v prosredí lichess.org (šachový herný server) uskutočnili Majstrovstvá SR družstiev ZŠ v online šachu. Tohto obrovského podujatia, ktoré bolo touto formou robené po prvýkrát, sa zúčastnilo 537 žiakov. Deti zo 118 škôl sa posadili doma na dve hodiny za počítače a plne sa sústredili na svoje šachové partie. Hralo sa systémov Aréna, to znamená, že pár sekúnd po tom, ako hráč dohral svoju partiu, mu počítač určil ďalšieho súpera. Jedna partia sa hrala na 7 min pre hráča + 3 sekundy za každý ťah. Ak deti nestihli ísť na WC pred 17-ou hodinou, tak verte, až do 19-tej hodiny sa od počítača nedostali. 

       Naša škola sa, samozrejme, tohto turnaja tiež zúčastnila. Reprezentovali nás dievčatá Ela R., Kika D. a Veronika K., a chlapci Andrej N. s Michalom J. Do výsledku sa rátal výsledok štyroch najúspešnejších hráčov a v tomto zložení sa nám podarilo uhrať krásne 23. miesto. 

       Všetkým piatim žiakom, ktorí reprezentovali našu školu, veľmi pekne ďakujeme a gratulujeme. VieH

     • Veselé kamene
      • Veselé kamene

      • Fotky sú vo fotoalbume :)

       Majte na vašich cestách dobre oči otvorené.
       Už aj v našom meste sa nachádzajú veselé maľované kamene.
       Kamene maľujú rôzni ľudia s cieľom vyčariť úsmev na tvári tomu, kto ho objaví.
       Ak sa Ti kamienok páči môžeš ho zobrať a premiestniť na iné miesto alebo namaľovať vlastný a položiť ho tam, kde inému urobí radosť.
       Naši šikovní tretiaci namaľovali krásne kamienky, ktoré zatiaľ zdobia školský dvor, no kto vie kde tieto kamene uvidíte nabudúce? 

       NNS a tretiaci 

       PS: Na internete nájdete návody a postupy ako sa stať "kaMIENkárom", aké farby použiť a čo napísať na opačnú stranu kamienka.  

     • JARNÁ fotoGALÉRIA stále otvorená:)
      • JARNÁ fotoGALÉRIA stále otvorená:)

      • ... aj Tvoja jarná fotografia do JARNEJ fotoGALÉRIE pomôže rozJARiť školskú výstavku:)  

       Tuto hľa pridám fotku:  jarná fotogaléria

       Čím viac fotografií, tým väčšia ponuka virtuálnej školskej jarnej fotoGALÉRIE. 
       Zachytím ten správny moment, vložím fotku poprezerám si iné, pridám k nim "like"  a ako bonus môžem získať aj L4L za účasť aj na tejto výstave:) 

       ... pre radosť zo slniečka:)  MA 

     • Matematická olympiáda
      • Matematická olympiáda

      • Sú žiaci, ktorým ani táto nepriaznivá situácia nebráni pracovať navyše! Venujú sa popri učeniu aj riešeniu náročnejších úloh a snažia sa svoje postupy riešení  aj slovne opísať a vysvetliť. Musím povedať, že to veľakrát nie je ľahké a obdivujem ich za to. Navyše mali odvahu zmerať si sily so spolužiakmi iných škôl. O čom píšem? O riešení úloh z Matematickej olympiády.

       V januári sa uskutočnilo okresné kolo pre žiakov 5. a 9. ročníka. Piataci sa zúčastnili tejto súťaže prvýkrát a bojovali statočne. Najúspešnejší boli M.E. a H.T. a skončili na 5. mieste. Za deviatakov nás reprezentovala K.K., skončila na 2. mieste a postúpila na krajské kolo. Tam tiež ukázala matematické schopnosti a aj to, že jej príprava bola svedomitá a umiestnila sa na veľmi peknom 9. mieste. Srdečne blahoželáme.

       V posledný marcový deň sa konalo okresné kolo pre 6., 7., a 8. ročník. Aj tu máme nadaných žiakov. Zo šiesteho ročníka,  O.L. sa umiestnila na veľmi peknom 2. mieste, zo siedmeho ročníka F.D. na 4. mieste a z ôsmeho ročníka B.Ma. na 4. a B.Mo. na veľmi peknom 1. mieste.

       Srdečne blahoželáme  a veríme, že sa im takto bude dariť aj v ďalších súťažiach.

     • Zápis do prvého ročníka
      • Zápis do prvého ročníka

      • Zápis budúcich prváčikov pre školský rok 2021/2022 sa uskutoční vo štvrtok 8.4.2021 od 18:00 – 20:00 hod elektronickou formou. Prihlasujú sa deti, ktorých rodičia obdržali mailom pozvánku na zápis. Ďakujeme za pochopenie, vedenie školy.

     • Rozprávky od H.Ch. Andersena v 6 izbičkách
      • Rozprávky od H.Ch. Andersena v 6 izbičkách

      • Milí naši verní aj noví večerní poslucháči,

       Vedzte, že tradičnú „Noc s Andersenom“ sme obliekli do nového online šatu.  

       V stredu 7.4. sme sa na II. stupni vďaka VeSIPa (Veľkej skalickej pátračke) tematicky naladili na dátum 2.4. a Medzinárodný deň detskej knihy, ktorý sa oslavuje práve v deň narodenia H. Ch. Andersena.
       Pre I. stupeň sme večer otvorili 6 izbičiek v našej online čitárni, aby v každej z nich zaznela iná rozprávka od pána rozprávkára.

       Hľa, tu je výber rozprávok, ktoré dnes odzneli.

       Statočný cínový vojačik  
       Pastier svíň                
       Hlúpy Jano                 
       Kresadlo                     
       Škaredé káčatko        
       Palculienka                

       Pre radosť z čítania :)   MA 

     • Darček pre II. stupeň v stredu 7.4. 2021
      • Darček pre II. stupeň v stredu 7.4. 2021

      • Tí, čo k nám do školy chodia už nejaký ten rok, vedia, že my učitelia si ku Dňu učiteľov dávame darček pre radosť nás a našich školských detí .

       Každý rok hráme Veľkú skalickú pátračku = VeSIPa. 
       Naši veľkí školáci sa pravideľne, raz do roka, menia na pátračov, aby sa dozvedeli čo - to sebe a svojich spolužiakoch, meste, škole, histórii, firmách, cestovnom ruchu alebo tradíciách.

       Deň učiteľov už bol a darček je tu!
       Pre II. stupeň je pripravená online hra.

       Hráme v stredu 7.4. od 8:00 do 11:00 samozrejme s prestávkami :)

       Link nájdete v triednej knihe.
        

       Tak dopátrania, milí naši online školáci:)

       Teší sa TVORivý tím šTVORlístok

     • Veľkonočný obrázkový kalendár
      • Veľkonočný obrázkový kalendár

      • Kvetnou nedeľou sa začínal Veľký týždeň. Palmové ratolesti nahradili v našich končinách vetvičky vŕby, ktoré rozkvitajú medzi prvými. Nežné, zamatovo mäkké púčiky sú jasnými poslami blížiacej sa jari a neodmysliteľne patria k Veľkej noci.

       Zelený štvrtok – Gazdiná na stôl priniesla niečo zelené (špenát, šťavel, žihľavu) aby boli všetci zdraví.

       Tiež sa hovorí, že na Zelený štvrtok či Veľký piatok, by sa mali chorí ľudia a ľudia s rôznymi neduhami umývať v potoku alebo v studničke, kde voda má v tento deň zázračnú moc.

       Veľkonočný pondelok nikomu opisovať nemusíme, stačí sa pozrieť na obrázky.

       Veľkonočný obrázkový kalendár nájdete TU :)

       Tretiaci 

      • ... pretože bol marec :)

      • Prijmi našu knižnú výzvu a odfoť sa s knihou tak, akoby ste k sebe patrili. :) Knižná výzva trvá do 10.4.2021. Fotky môžeš zasielať na silvia.stefancova@zsstvorlistok.sk. Do predmetu správy napíš: Knižná výzva". Nezabudni sa podpísať. Tešíme sa :)

     • Veľkonočné artefakty zachytené aj okom fotografa:)
      • Veľkonočné artefakty zachytené aj okom fotografa:)

      • Fotky sú vo fotoalbume :)

       Práve sa začalo jedno z najkrajších ročných období a neodmysliteľnou súčasťou jari sú Veľkonočné sviatky a prázdniny:))  
       Mnoho radosti v kruhu rodiny, premýšľanie a pripomenutie si, čo pre nás všetkých sviatky znamenajú. Zdobíme svoje príbytky, vyrábame veľkonočné čudá a pletieme verného priateľa šibačov – korbáč.

       Niekoľkokrát sme sa presvedčili, že naša škola má veľmi šikovné deti, ktoré nezaháľajú ani doma. Okamih ako stvorený zhotoviť unikátny korbáč, pomôcť rodičom s výzdobou, či pripraviť všakovaké dobroty. Všetko toto môžete zachytiť do svojich fotografií.

       Chlapcom je neskonale ľúto, že vám nemôžu zavinšovať a vyobšívať vás korbáčom, milé dievčatá a pani učiteľky. Napriek tomu vám želáme, aby ste počas roka stále rástli do krásy a vládlo u vás pevné zdravie. Želáme si, nech Veľkonočné sviatky privítame a prežijeme v pokoji.

       Fotografie prosíme zaslať ma e-mail: silvia.stefancova@zsstvorlistok.sk

       31. 03. 2021, IC