• #Viac noviniek

     • Už piaty krát ...
      • Už piaty krát ...

      • Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do vianočnej zbierky pre útulok.

       Pred vianočnými sviatkami nás opäť zmobilizovala Thea, ôsmačka, ktorá zastrešuje na našej škole dobrovoľnícku prácu a zbierky pre OZ Útulok Skalica. Toľko darčekov pre psíkov a mačičky sme za tak krátky čas zberu neočakávali!
       Hračky, potrava, vôdzky, deky...
       Ďakujeme!

       Dva dni pred prázdninami sme naplnili mini auto až po strechu darčekmi a hybaj do útulku! Okrem auta sa ďalších pätnásť detí pešo vydalo za psíkmi aby pomohli aj s venčením. Výpravu s radosťou nás privítala „šéfka“ útulku a poďakovala sa škole, že drží tradíciu pomoci opusteným a týraným zvieratkám už 5. rok.

       Deti sa mohli prebehnúť so psíkmi v blízkom okolí útulku. Neskôr „šéfka“ odpovedala na nekonečný rad detských otázok. Deti sa dlho nevedeli rozlúčiť so psíkmi, no sľúbili im, že sa čoskoro vrátia.

       Ako to už s deťmi býva, neostáva ani humor bokom.
       Jeden malý člen skupinky žiadal pri venčení  pána učiteľa o výmenu psíka, lebo ten jeho ho nepočúval a bol lenivý:).
       Do zbierky pre útulok sa zatúlal aj zdanlivý balíček s jedlom pre mačky, až na mieste sme prišli na to, že sme pribalili i separované batérie, ktoré by mačkám asi veľmi nechutili:)

       Šťastní i smutní zároveň, že sa naplnil čas návštevy psíkov, sme sa pobrali domov. Odhodlanie = budeme naďalej podporovať slabších a bezbranných !!!
       Vďaka aj tebe, Thea.       IČ

        

        

     • Ešte jeden úžasný výlet ako odmena za nazbierané L4L
      • Ešte jeden úžasný výlet ako odmena za nazbierané L4L

      • Fotky sú vo fotoalbume :)

       V minulom školskom roku sa prvýkrát do zbierania L4L zapojili štvrtáci a  možno i preto trvalo dlhšie, než – teraz už ako piataci - nabrali odvahu na prvý veľký triedny výlet vlakom a presuny v MHD po Bratislave. Plán na posledný deň pred prázdninami bol veľkolepý:  Jump Aréna – Laser Game – Indická reštaurácia ASHOKA – Vianočné trhy. Tu sú komentáre piatakov:
       A: Mne sa páčilo úplne všetko. Najradšej by som tam išla ešte raz. Nevadí mi, že sme v Laser Game prehrali – bola tam super zábava. Hodnotenie 10/10
       V: Úžasný výlet. V reštaurácii bol dosť milý pán (majiteľ:).
       B: 10/10 Páčilo sa mi to, že sme sa zabávali a jašili a dostali sme dobré jedlá.
       M: Z celého výletu sa mi najviac páčila Jump Aréna. Dal som tam svoj prvý „backflip“ Veľmi sa mi páčila aj reštaurácia, v ktorej som sa veľmi dobre najedol. Možno až priveľa:): Hodnotenie: 9,2/10.
       T: Najviac sa mi páčila Laser Game. Škoda, že netrvala dlhšie. Ľúbilo sa mi to, lebo som to nikdy nehral. Zabavil som sa:) 10/10.  
       L,B,M: Laser Game, lebo tam bola „sranda“ – cítili sme sa ako v STAR WARS!!!  
       V: Páčila sa mi Laser Game, lebo náš tÍm vyhral a ja som bola dobrá – cítila som sa tak energicky:)
       X: Výlet sa mi veľmi páčil. Najviac sa mi páčila Laser Game ale aj reštaurácia. Boli tam veľmi chutné jedlá. Trocha som sa bála v Jump Aréne,  lebo som z tej výšky nechcela vyskočiť. No, nevadilo mi to :) Som veľmi šťastná, že som mohla ísť na tento výlet. Hodnotenie 10/10.
       ĎAKUJEME ŠKOLE ZA TAKÝTO FAMÓZNY VÝLET:) MA

     • Hviezdičky vianočných besiedok pre radosť
      • Hviezdičky vianočných besiedok pre radosť

      • Šnúru vianočných besiedok začali navliekať prváčikovia, keď sa vo štvrtok 12.12. predstavili v pásme vianočných pesničiek a básničiek svojim rodičom.

       Ďalšiu vianočnú hviezdičku a sviatočnú náladu zaniesli naše deti v piatok 13.12. aj do polikliniky v Senici.

       Tretia hviezdička putuje do Zariadenia pre seniorov v Skalici, kde tak, ako minulý rok, prinesú deti okrem vianočného pásma aj vlastnoručne vyrobené pohľadnice, ktoré chystali priamo pre babičky a dedov v tomto zariadení. Na návštevu sa tešia a pripravujú v stredu 18.12.

       Ani štvrtok 19. 12. nebude bez vianočných kolied a zimnej nálady. Svoju besiedku pre rodičov chystajú pani učiteľky a druháčikovia.   

       Piatok bude dňom triednych vianočných posedení malých darčekov a určite aj tu zaznie nejedna koleda, či vianočná pesnička.

       No a potom .... naozajstné hviezdičkové VIANOCE a prázdniny. Tešíme sa. MA

     • Správy zo šachu
      • Správy zo šachu

      • Fotky sú vo fotoalbume :)

       V novembri a v decembri mali naši šachisti dosť napilno. Absolvovali sme dva GPX turnaje a Ela R. Majstrovstvá Slovenskej republiky základných škôl v zrýchlenom šachu.

       Ela sa 5. 12. zúčastnila Majstrovstiev Slovenska ZŠ, ktoré sa hrali opäť v Topoľčanoch. V silnej konkurencii 31 hráčok bola nasadená ako deviata najlepšia hráčka a túto pozíciu dokázala obhájiť. Gratulujeme.

       30. 11. sa stala Skalica poriadateľom ďalšieho turnaja zo série GPX turnajov (náborových turnajov). V turnaji A (GPX) sa stretlo spolu 63 hráčov a hráčok a z našej školy si bolo zahrať 12 hráčov. Veľmi dobre sa darilo Kristíne D., ktorá skončila v celkovom poradí deviata a prvá v kategórii D14. Adela H. skončila na druhom mieste v kategórii D14. Do tretice si Veronika K. (tretí ročník) odniesla bronz v D11. Našim dievčatám sa naozaj darilo.

       Ako sme už skôr písali, Tak Ela R (7. Roč.). sa rozhodla, že už nebude hrávať náborové turnaje a radšej sa stretne na šachovnici so silnejšími súpermi v turnaji B. A medzi väčšinou „dospelákmi“ uhrala z deviatich bodov 4. Pekný výsledok. Potešujúce bolo aj to, že v tomto turnaji si boli zahrať ďalší 3 chlapci, ktorí chodili na našu školu a na šach nezabudli.

       14. 12. sme sa ešte vybrali do Modranky na ďalší turnaj GPX. 6 našich zástupcov (Kristína D., Viki V., Jakub J., Michal J., Vlado (externý) a Ela R.) si bolo zmerať svoje sily v konkurencii 92 hráčov. Opäť dala o sebe a o svojich kvalitách vedieť Kristína D., v celkovom poradí 15., vo svojej kategórii D14 suverénne prvá. V turnaji B hrala Ela R. a skončila medzi 31 hráčmi v prvej polovici. VieH

        

     • Šachový krúžok pre prváčikov
      • Šachový krúžok pre prváčikov

      • Fotky sú vo fotoalbume :)

       Hrali ste už niekedy šach o peniaze? Tak naši prváčikovia si to vyskúšali v utorok. Nebojte sa, neboli to skutočné peniaze, ale čokoládové. Najťažší ťah na šachovnici robí jazdec (koník). Aby si tento ťah naši prváčikovia dobre zapamätali, nechali sme koníkov zbierať čokoládové mince po šachovnici. Keďže na krúžku je 12 prváčikov, poprosila som našich piatakov, či by mi na krúžku nepomohli. Xuan-Xuan, Agátka, Barborka Fl. A Timko Š. (všetci z piateho ročníka) sa veľmi dobre podujali robiť mi asistentov. Najskôr pomáhali prváčikom pri zbieraní čokoládových peňazí, a potom si s nimi ešte aj zahrali šach.
       Ďakujem za pomoc. VieH

     • Pytagoriáda - školské kolo
      • Pytagoriáda - školské kolo

      • Jednu decembrovú stredu, 11.12., sme si na hodinách matematiky urobili školské kolo azda najznámejšej matematickej súťaže - Pytagoriády. Príkladov bolo dosť, času menej, dokonca sa počítali body aj za skôr odovzdané testy. Pýtate sa, komu sa podarilo získať najviac bodov? 3.roč. - Adam H., 4.roč. - Andrej N., 5.roč. - Matej K., 6.roč. - Rafael B., 7.roč. - Monika B., 8.roč. - Karin K.. Gratulujeme! 

     • Drip – painting
      • Drip – painting

      • Fotky sú vo fotoalbume :)

       Deviataci si  na hodine výtvarnej výchovy vyskúšali, aké je to byť profesionálnym výtvarníkom. Nechali sa inšpirovať jedným z najväčších amerických maliarov 20. storočia –Jacksonom Pollockom. Preslávil sa technikou drip –painting (kvapkaná maľba). Technika spočíva v liatí farby  priamo z plechovky na plátno. Túto špecifickú výtvarnú techniku akčnej maľby si mohli vyskúšať aj žiaci. Musím povedať, že každé jedno vytvorené dielo je zaujímavé a osobité svojím výrazom. Takýmto spôsobom sme sa aspoň na chvíľu preniesli do sveta abstraktného umenia. ZuŠi

     • ELT Pretesting Research Partner OUPˇ
      • ELT Pretesting Research Partner OUPˇ

      • Ďalšie online testovanie „Listening“ a „Reading“ na úrovni A2, B1 alebo dokonca B2 si už vyskúšali 20 ôsmaci a deviataci z celkového počtu 32 detí.  Každý mesiac máme k dispozícii voľné licencie a tak sa určite nájde priestor pre každého. Je dobré vyskúšať si niečo nové a zmerať si svoje jazykové znalosti aj nezávislým testíkom. Ďakujem kolegom za ústretovosť a žiakom za sústredenú prácu počas testovania :)  MA

     • Mikuláš a jeho pomocníci
      • Mikuláš a jeho pomocníci

      • Fotky sú vo fotoalbume :)

       Toľko čertíkov a anjelikov, ktorých privítala naša školička, nemala snáď ani celá Skalica. Samozrejme, nemohol chýbať ani Mikuláš.

       Pomocníci Mikuláša museli byť v kondícii, aby všetky dary mohli porozdávať medzi deti. A tak sa niektorí zapojili do cvičenia a hier v rámci krúžku „Pohni kostrou“.
       Čertíci si pripravili vrecia, anjelici nastavili krídla a hybaj za Mikulášom. Ten už mal prichystané darčeky pre každého. Od prváčikov až po deviatakov putovali so svojimi múdrosťami a želaniami. Mikuláš sa nezabudol porozprávať s deťmi o období adventu a Vianociach. Prízvukoval potrebu príjemných chvíľ s rodinou, uvedomiť si, čo pre nás znamenajú Vianočné sviatky.

       Jeden z najmenších anjelikov poprosil Mikuláša, aby nás navštívil aj o rok. 
       Ďakujeme všetkým čertom a anjelom, ktorí vyčarili úsmev na tvárach detí.  

     • Projekt „Učíme sa v ekoDOMčeku“, ...
      • Projekt „Učíme sa v ekoDOMčeku“, ...

      • Fotky sú vo fotoalbume :)

       ...ktorý nám schválilo MŠVVaŠ SR sa pomaly blíži k svojmu úspešnému záveru. Počas posledných mesiacov sme vďaka tomuto projektu absolvovali viacero zaujímavých exkurzií, dozvedeli sa nové fakty a informácie, ale asi najcennejšie sú zážitky a spomienky, ktoré nám na spoločne strávené chvíle zostanú. Všetky aktivity, ktoré sa uskutočnili pod strechou ekoDOMčeka, mali za cieľ uvedomiť si, čo všetko škodí prírode a následne i človeku, a nájsť možnosti, akými to môžeme zmeniť. Naučili sme sa vyrábať a používať obaly šetrné k životnému prostrediu (včelobaly, plátenné vrecúška, vrecúška zo záclon), recyklovať papier, vyrobiť si z nepotrebných a vyhodených predmetov praktické veci. Počas remeselnej tržnice „Zo starého nové“ sa žiaci naučili od rodičov
       techniky, pomocou ktorých dajú veciam druhú šancu. Cieľom týchto aktivít bolo hľadať cesty, ako zabrániť neustálemu zvyšovaniu sa odpadu na Zemi. Tak dostali priestor v škole v utorok 3.12.2019 remeselné dielne „tričkovania“, háčkovania a pletenia, „voskovania“, výroby obalov na kvetináče a krajčírska dielňa, v ktorých naši obetaví rodičia trpezlivo viedli svojich učňov a tovarišov k získaniu zručností, ktoré kedysi ovládala väčšina populácie, časom sme na ne zabudli, ale teraz opäť zažívajú svoj návrat. Výrobky, na nerozoznanie od tých kupovaných, si deti s radosťou odnášali domov a tešili sa, že nimi môžu obdarovať svojich blízkych. Ďakujeme! JŠ

     • Do divadla
      • Do divadla

      • V piatok 22.11 navštívili ôsmaci a deviataci Bratislavu. Boli sme sa pozrieť v Slovenskej národnej galérii a prešli sme si aj vianočné trhy, kde sme si užili trošku vianočnej atmosféry. No hlavným cieľom našej výpravy bolo divadlo LUDUS, konkrétne divadelné predstavenie Naše šaty od nemeckej autorky Kirsten Fuchs, ktoré sa zaoberalo okrem iného aj aktuálnymi politickými témami, extrémizmom, populizmom či neonacizmom. Predstavenie nám poskytlo veľa nových informácií, ale aj nový umelecký zážitok – videli sme monodrámu – jedna herečka podala skvelý dvojhodinový  výkon!

       A takto sa o divadelnom predstavení  vyjadrili naši ôsmaci:

       „Boli tam dosť  ťažké témy na pochopenie, ale keď som sa nad tým neskôr zamyslela, tak som to pochopila. Keď som o predstavení hovorila doma rodičom, povedali, že by tam išli so mnou znovu. Veľmi ich to zaujalo. A aj ja by som tam rada šla znova. Bolo to perfektné a veľmi emocionálne. Ďakujem!“

       „Páčilo sa mi, že sama postava nechápala, čo je nacizmus a neonacizmus a postupne sa snažila cez rôzne skúsenosti tomu pochopiť. Diváci sa počas deja cítili rovnako (teda aspoň ja). Herečka to výborne zahrala a vžila sa do situácie a spolu s ňou aj my. Čo by som označila za mínus, tak to je poloha sedadiel, pretože som na konci už mala pomaly vykrútený krk.“

       „Super nápad bolo to s tými čiapkami, že stále keď mala herečka inú čiapku, predstavovala inú osobu. Keďže bola na javisku sama, super to zahrala.“

       „Pochopil som asi všetko a keď niečo nie, tak sa to v priebehu vysvetlilo.  Divadlo hodnotím na 10/10 TOP.“

       „Divadlo bolo o tom, ako sa do vlády snažila dostať extrémistická strana. Sused postavy sa ju snažil nenápadne presvedčiť, aby ju volila a takisto sa snažil presvedčiť aj všetkých ostatných. Na konci to však celé vzala do rúk babička (zahrala ju tá istá herečka), ktorá prežila 2. svetovú vojnu a ukázala sa dovtedy „skrývaná“  tvár tejto politickej strany. Mohlo tam však hrať aj viac hercov, nie len jedna.“

       „Páčilo sa mi, že to bolo zaujímavo spracované. No trošku sa mi nepáčilo, že to bolo dlhé.“

        „Pôsobilo to na mňa trošku divne, lebo ja sa takými témami veľmi nezaoberám, tak som niektorým veciam v divadle trošku nepochopil. Ale páčilo sa mi ako to tá herečka celé prežívala.“

       „Obdivujem herečku, že sa vedela naučiť taký dlhý scenár!“

        „Negatíva – naša poloha sedadiel. Pozitíva – krásne spracovaný dej, zakomponované videá a vlogy – na konci  to vlastne celé bolo jedným vlogom. Ďalej sa mi páčila vynaliezavosť, napr. s tými čapicami alebo menením mikrofónov a hlasu. Tiež aj to, že tam boli zhrnuté rôzne pohľady na danú problematiku, a že aj myšlienky hlavnej hrdinky sa menili, keď sa o problematike viac dozvedela.“

     • Čo je #GIVINGTUESDAY 3.12.2019 ?
      • Čo je #GIVINGTUESDAY 3.12.2019 ?

      • VEĽKÉ ĎAKUJEME VŠETKÝM RODIČOM A DEŤOM, za všetky tie veci a vecičky, ktoré ste nám darovali a ktoré použijeme počas DIELNIČIEK a/ alebo inokedy:)
       Vďaka Vám máme aj: žehličku, žehliaciu dosku, fén, všakovaté poháre, plechovky, stužky, šnúrky, mašličky, krabicu tričiek, bavlnky a bavlnu, látky a lepiacie pásky,.... 
       Darovali ste viac, ako by sme kedy nakúpili 
       Darovali ste nám aj radosť:)
       Ďakujeme:)

       Váš tvorivý tím Štvorlístok 

       Myšlienka #GivingTuesday - sviatku štedrosti, darovania a dobrovoľníctva vznikla v roku 2012 a postupne sa rozšírila do vyše 150 krajín. Je to deň darovania a dobrých skutkov.
       Giving Tuesday je tiež reakciou na Black Friday - ošiaľ nakupovania a je to hneď prvý utorok po tomto šialenom dni zliav. V tomto roku padne na 3.12. 2019
       My v škole už chystáme dielničky - Zo starého nové -  no možno si v triedach ešte čo-to pridáme a darujeme:)
       Pridajte sa aj Vy:)  MA

       https://www.givingtuesday.sk/

     • „Zo starého nové“ - Učime sa v ekoDOMčeku
      • „Zo starého nové“ - Učime sa v ekoDOMčeku

      • V utorok 3. 12. od 14.00 do 17.00 sa škola zmenila na výrobné dielničky v ktorých sa deti učili od rodičov techniky, pomocou ktorých dali veciam druhú šancu. Deti si vyrobili dekoračné kvetináčiky, premenili staré tričko na nové, ušili vrecko na ovocie zo starej záclony, vyrobili včelobal z pravého včelieho vosku, uháčkovali čelenku alebo inú drobnosť alebo si mali možnosť zahrať mimoriadne šachy. 
       Cieľom týchto aktivít bolo aktívne využiť čas a hľadať cesty, ako zabrániť neustálemu zvyšovaniu množstva odpadu na Zemi. Pretože zásada ZERO WASTE hovorí: 
       Zbytočné NEKUPUJ.
       Použi čo máš.
       Oprav si.
       Vyrob si.
       Poďakovanie patrí dobrovoľníkom z radov rodičov, učiteľov a starších žiakov.   MA a JŠ

     • ekoDOMček v škôlke
      • ekoDOMček v škôlke

      • Fotky sú vo fotoalbume :)

       V utorok 26.11. boli naši piataci ( Majka, Timko, Maťo K., Barborka, Lenka, Barborka a Vierka ), porozprávať a naučiť deti z  Materskej školy pod Kalváriou, ako správne separovať odpad a ako byť čo najlepším EKO zákazníkom. Celé to odštartovala Majka s igelitkami, krabičkami a včelobalom, ktorý bol pre deti doteraz neznámy. Maťko si zobral na mušku hubky. Timko, deťom priblížil, ako čo najlepšie nahradiť plastový pohár. Barborka F. porozprávala o mydlách, ako nahradiť plastový obal na mydla za papierový. Lenka viac deťom priblížila, ako čo najlepšie chrániť prírodu bez bežných servítkov v plastovom obale a ako náhradu im predstavila tradičnú látkovú vreckovku, ktorú deti možno dnes poznajú už len od svojich starých rodičov. Barborka Fa. si zobrala na mušku kapsičku so ,,zdravou výživou“ a predstavila im ako veľmi dobrú náhradu obyčajné jabĺčko, ktoré, je nie len zdravšiou variantou vitamínov, ale vôbec nemá obal a tak nezaťažuje prírodu!. Vierka dala za tým všetkým bodku s plastovými fľašami... Na záver nechýbala EKO pesnička, ktorá sa páčila nielen deťom, ale i pani učiteľkám. Je za nami ďalšie vydarené predstavenie, v ktorom sme tentokrát  najmenším deťom priblížili, ako sa správať EKOlogickejšíe.. Budeme sa tešiť na ďalšie stretnutie. DH

     • Manuál L4L
      • Manuál L4L

      • Milí naši rodičia a žiaci,
       po prihlásení sa na stránke školy v časti: O ŠKOLE – Dokumentácia školy – Lístky štvorlístka - nájdete Manuál L4L. Sú tu zhrnuté pravidlá, dôvody vzniku a zmysel L4L.
       Tento rok sme vstúpili do 3. ročníka zbierania dobrých skutkov. Tešíme sa:) MA

     • LEAF ACADEMY u nás v škole
      • LEAF ACADEMY u nás v škole

      • V pondelok 2.12. o 15.00 sme u nás v škole privítali zástupcov LEAF ACADEMY, aby Vás a Vaše deti informovali o možnosti štúdia na tejto strednej internátnej škole, v ktorej vyučovanie prebieha len a jedine v anglickom jazyku. Škola má svoj vlastný vzdelávací program zameraný aj na hodnoty  a ponúka žiakom okrem vedomostí aj získavanie životných zručností a skúseností.
       Rodičia a žiaci 7. 8. a 9. ročníka, ďakujeme za účasť. MA

       Viac sa môžete dočítať na https://www.leafacademy.eu/sk/

     • SADENIE NÁŠHO STROMU
      • SADENIE NÁŠHO STROMU

      • Fotky sú vo fotoalbume :)

       V piatok 29.11. v priebehu druhej hodiny sme my deviataci išli s prvákmi a pani učiteľkami k Budvarke, pretože sme chceli zasadiť náš spoločný strom - teda našu lipku. Zobrali sme lopatu, drevené dosky, šnúru, kladivo a maličký stromček a odobrali sme sa k Budvarke. Keď sme tam prišli, tak chalani vykopali jamu do ktorej mala ísť lipa. Najprv sme však museli do tej jamy dať drevené dosky a okolo nich šnúru aby držali lipu. Potom až bolo toto „oplotenie“ hotové tak sme mi aj prváci spoločne vložili lipku do jamy.
       Bol to naozaj výnimočný pocit.
       Dúfam, že sa lipe bude dariť a, že to nebolo naposledy, čo sme u nej boli spolu. 
       Napísala Ema F

     • Máme majsterku kraja ZŠ v šachu!
      • Máme majsterku kraja ZŠ v šachu!

      • Fotky sú vo fotoalbume :)

       V pondelok, 25.11.2019, sme sa s tromi našimi dievčatami vybrali do Trakovíc, kde sa konali majstrovstvá Trnavského kraja ZŠ v šachu. Na okresnom kole si vybojovali právo postupu Kristína D., Ela R. a Adela H. Všetko žiačky 7. ročníka. Stretlo sa tu 15 najlepších hráčok kraja a v 7. kolách si zmerali svoje sily. Suverénnou víťazkou sa stala Ela. Kristína skončila na veľmi dobrom piatom mieste a Adela na siedmom mieste. Dievčatá naozaj dobre reprezentovali našu školu. Najzaujímavejšiu partiu odohrala Kristínka, ktorej sa podarilo skoro nemožné. Na hodinách mala poslednú sekundu. Stála síce veľmi dobre, ale jedna sekunda vám stačí na potiahnutie jedného ťahu. Súperka však našla ten najhorší ťah a umožnila Kike dať mat aj napriek tomu, že jej vypršal čas na hru. Ela, ako víťazka, si vybojovala právo postupu na Majstrovstvá Slovenska v zrýchlenom šachu ZŠ, ktoré sa uskutočnia 5. 12. v Topoľčanoch. Budeme držať palce. VieH

     • Šachový turnaj v Malackách
      • Šachový turnaj v Malackách

      • Fotky sú vo fotoalbume :)

       V sobotu, 23. 11., nás privítali Malacky. Na GPX turnaji sa stretlo 61 chlapcov a dievčat, ktorí si zmerali svoje sily na šachovniciach. Zo Skalice sa vybralo zahrať si 8 šachistov a šachistiek. Najlepšie sa darilo Kristíne D. (7. roč.), ktorá skončila v celkovom poradí 12., ale v kategórii D14 skončila na prvom mieste a stala sa najúspešnejšou šachistkou turnaja. Ela R. sa rozhodla, že už nebude hrať náborové turnaje a zahrá si radšej turnaj pre silnejších a skúsenejších šachistov. Podarilo sa jej uhrať štvrté miesto z dvanástich hráčov. VieH

     • Fíha - prvá!
      • Fíha - prvá!

      • Veľké blahoželanie patrí Dorotke B., ktorá 27. 11.2019 ZVÍŤAZILA v okresnom kole olympiády zo slovenského jazyka. Víťazstvo v tejto olympiáde nám vždy uniklo aspoň o vlások!
       Dorotka je v takmer 14-ročnej histórii školy prvá, ktorej sa podarilo zvíťaziť a postúpiť v tejto olympiáde do krajského kola! Gratulujeme a držíme palce v krajskom kole. :)  MA