• #Viac noviniek

     • Hurbanov pamätník pokračuje v septembri
      • Hurbanov pamätník pokračuje v septembri

      • Fotky sú vo fotoalbume :)

       22.6. sa v priestoroch Františkánskeho kláštora v Skalici konalo okresné kolo recitačnej súťaže Hurbanov pamätník. Našu školu reprezentovali štyria skvelí recitátori: v II. kategórii Aneta V. a Nina H a v III. kategórii Simona L. a Martin B.

       Do krajského kola, ktoré sa uskutoční v septembri v Trnave, sa napokon prebojovala len Simona L., ktorá obsadila 1. miesto v III. kategórii  v recitácii poézie.

       Všetkým recitátorom ďakujeme za skvelú reprezentáciu a Simonke želáme veľa úspechov v krajskom kole. 

     • Týždeň výletov a exkurzií
      • Týždeň výletov a exkurzií

      •  

       Fotky sú vo fotoalbume :)

       Na konci školského roka radi využívame priaznivú situáciu na cestovanie a postupne, po triedach cestujeme autobusom po Slovensku:

       Utorok 29.6.2021 

       Exkurzia č. 6 - Devínska Nová Ves - hrad Devín a Bratislava

       Posledná exkurzia v tomto školskom roku patrila piatakom, siedmakom a ôsmakom. Zo Skalice sme vychádzali už skoro ráno, o šiestej. Najprv sme zamierili do rodinného včelárstva Dedinský v Devínskej Novej Vsi. Tu sme sa dozvedeli veľa zaujímavých informácií o včielkach, prezreli si fungovanie včelieho spoločenstva v sklených úľoch, ochutnali rôzne druhy medu, vyrobili si vlastnú sviečku z včelieho vosku a v prevádzke včelárstva sme sa oboznámili s celým postupom spracovania a skladovania medu.

       Z včelárstva sme sa presunuli na hrad Devín. Tu nás už čakala lektorka, ktorá nám povedala veľa o histórii hradu. Najlepšie nám bolo v hradnej jaskyni, lebo slniečko už bolo veľmi silné a aspoň na malú chvíľu sme sa tu mohli schladiť. Veľmi sa nám páčila aj 55 metrov hlboká studňa, do ktorej sme mohli naliať vodu a rátať, koľko jej trvá dopadnúť na dno. Z hradu Devín sme sa presunuli do Bratislavy. Piataci a siedmaci navštívili výstavu Zlatý poklad Inkov a ôsmaci zase  Prírodovedné múzeum.

       Nabití vedomosťami a novými zážitkami sme sa presunuli do nákupného centra Eurovea, kde sme sa občerstvil a aspoň na chvíľu schladili. Potom sme sa už vydali na spiatočnú cestu. Do Skalice sme dorazili presne načas – aby sme stihli program deviatakov a ich rozlúčkové popoludnie :). LV

        

       Pondelok 28.6. 2021 

       Exkurzia č. 5: Bratislava – Devínska Nová Ves – Sandberg

       Pri škole sa stretávame neskutočne skoro – už pred 6:00 ráno! To preto, lebo na diaľnici sú práce a dlhé kolóny. V BA na nábreží však vystupujeme po 8 hodine:) Ideme popri Dunaji v tieni a príjemnom vánku od rieky. Bratislavčania si ráno tiež vychutnávajú. Kým niektorí sedia pri kávičke v kaviarňach pred Eurovea, iní športujú.
       My sa tu delíme na skupinu IWALK a UFO.
       Všetci ideme do starého mesta. Väčšina po stopách preživších – aby sme sa pozreli na mesto očami tých, ktorí prežili holokaust. Audio/video prehliadka mesta spojená so vstupmi, otázkami a úlohami naozajstného sprievodcu trvá takmer 2 hodiny a dáva nám zabrať nie len kvôli počasiu (32°C) ale aj kvôli náročnej téme.
       Druhá skupinka si zatiaľ užíva výhľad na mesto z vtáčej perspektívy reštaurácie UFO nad mostom SNP.
       Stretávame sa na nádvorí hradu. Slnko nám nedáva nič zadarmo – no mi na hodinku unikáme do sveta dávno minulého a obdivujeme zlaté poklady Inkov, ich zručnosť a zmysel pre detail pri opracovaní zlata. Žasneme však aj nad ich krutosťou a krutosťou španielskych dobyvateľov.
       Obedná prestávka a osvieženie v Bory Mall je na chvíľu vyslobodením pred žiarou nemilosrdných slnečných lúčov.
       Poslednou zastávkou je Sandberg – paleontologická lokalita v D.N.Vsi, ktorá je náleziskom skamenelín svetového významu. Stretávame odborníka na slovo vzatého. Trpezlivého a chápajúceho odborného sprievodcu nám robí Ass. prof. Natália Hlavatá Hudáčková, PhD. z Katedry geológie and paleontológie UK v Bratislave. Ďakujeme!!!
       Sandberg nás celkom vyšťaví.
       Vytráca sa z nás posledná sila a energia. Onedlho budeme ako tie drobné artefakty z obdobia druhohôr a treťohôr – bez života – vysušené a vyprahnuté odtlačky v horninách...
       V poslednej chvíli nás zachraňuje autobus s odloženými kartónami vody a obetaví učitelia, ktorí nám vodu ochotne dolievajú do fliaš.
       Okolo 18 hod. sme opäť doma:)

       šiestaci, ôsmaci a deviataci a MA 

          

       Aplikácia na IWALK je tuto hľa, dostupná zadarmo:

       https://play.google.com/store/apps/details?id=com.illion.usc&gl=SK

        

       Piatok 25.6. 2021 

       Exkurzia č. 4: Nitra

       onečne nám korona dovolila opustiť bránu školy a vydať sa na výlet. Tešili sme sa, pretože nás pripravila o veľa spoločných zážitkov. Pani učiteľky nám vybrali výlet do Nitry. Nitru poznáme, ale väčšina len zo školy. Učili sme sa o jej minulosti aj súčasnosti, a preto bolo fajn ju navštíviť. Najskôr sme navštívili Nitriansky hrad, kde sme mali super pani sprievodkyňu, ktorá nám toho veľa porozprávala a zobrala nás do veže, odkiaľ sme mali nádherný výhľad na celú Nitru a okolie a dozvedeli sme sa, čo sú to Kazematy. Odtiaľ sme prešli okolo sochy Cyrila a Metoda do centra na Svätoplukovo námestie k obrovskej fontáne, kde sme sa občerstvili, posedeli a nabrali novú energiu na výstup na Zobor. Našťastie, pod Zobor nás vyviezol pán šofér. Doplnili sme zásoby vody a vydali sa po stopách Svorada najskôr k prameňu, potom do jaskyne až k rázcestiu medzi vrchom Zobor a vysielačom Zobor. Niektorí sme sa vydali s pani učiteľkou Nikou aj na vrch, niektorí išli len k vysielaču. Keď sme sa pod vysielačom všetci stretli, oddýchli sme si, pofotili sa, pokochali sme sa výhľadom na mesto, hrad, rieku, ale aj Jaslovské Bohunice a vybrali sa naspäť k autobusu. Po príchode do Skalice sme sa všetci unavení, ale spokojní vrátili domov k rodičom. Sme radi, že sme mohli vyraziť na výlet.

        

       Štvrtok 24.6. 2021 

       Exkurzia č. 3

       Pred koncom školského roka sa naši druháci a tretiaci vybrali na výlet na miesta, ktoré veľa z nás ešte nenavštívilo.

       Odchádzali sme už ráno o 6:45, museli sme si teda trochu privstať. Ale oplatilo sa. Naša prvá zastávka bol kaštieľ v Hlovhovci. Nie je taký známy ako ostatné zámky, ale nám sa tam páčilo.

       Pôvodný hrad bol postavený v 11. Storočí a postupne ho vlastnili bohaté feudálne rody. Každý rod nechal svoj majetok prestavať a do dnešnej podoby, skôr kaštieľa ako zámku, ho nechal prerobiť rod Erdődyovcov. V roku 1945 ho obsadili sovietske vojská. Od roku 1951 boli na hlohovskom zámku obývacie priestory a učebne výchovného ústavu pre mládež. Priestory zámku stále nie sú obnovené, ale po ošarpaných miestnostiach sa prechádzate s tabletom, ktorý vám ukazuje ako miestnosti vyzerali. Súčasne sme v každej miestnosti riešili nejakú úlohu, dokonca sme uplatnili aj naše znalosti zo šachu. V jednej z nich sme riešili jednoťahový mat. Pani sprievodkyňa nám ešte povedala, že keby nebolo pandémie, tak majú k dispozícii aj okuliare na virtuálnu realitu, v ktorej by sme sa mohli poprechádzať po zámku. Možno nabudúce.

       V Hlohovci sa nám veľmi páčilo a naša cesta pokračovala do Eko Parku v Piešťanoch a do jeho kontaktnej zoologickej záhrady. Nájdete tu viac ako 174 zvierat z Afriky, Ázie, Južnej a Severnej Ameriky, Austrálie a Európy. Veľká časť expozícií je priechodzia a preto majú návštevníci možnosť vstúpiť priamo do klietok so zvieratami. Mohli sme nakŕmiť nie len kozičky a lamy, ale aj zajačiky a morské prasiatka, papagáje (aj ary) a iné vtáky. Pri záhrade sa buduje aj veľké detské ihrisko, kde sme tiež strávili dosť času.

       Unavení z tepla a chodenia, ale spokojní a plní zážitkov, sme sa vrátili večer v poriadku domov.  VH 


       Streda 23.6.2021 

       Exkurzia č. 2: Jelka – Komárno

       Vodný kolový mlyn v dedinke Jelka sa zachoval vďaka tomu, že ho od jeho majiteľa odkúpilo a neskôr zrekonštruovalo vlastivedné múzeum v Galante. Dnes je tu i skanzen poľnohospodárskych strojov a náradia. A tak si okrem mlyna prezeráme aj vozy a sejačky a mláťačky a chladničku upletenú z vŕbového prútia:)  
       Čaká nás však dlhá cesta do Komárna. Tu chvíľku hľadáme „Nádvorie Európy“, ktoré je celkom dobre skryté uprostred iných budov a potom už čakáme na prehliadku časti mohutného protitureckého opevnenia, ktoré neskôr slúžilo aj ako kasárne sovietskych a napokon aj československých vojsk.  
       Slnko je nemilosrdné a teplota sa šplhá nad 350 C.
       Južné Slovensko je už také – horúce.

       piataci, šiestaci a siedmaci a MA

        

       Utorok 22. 6. 2021 

       Exkurzia č. 1:  Beckov – Podolie – Mohyla
       Na hrade Beckov so záujmov počúvame neobvyklý výklad podaný s teatrálnou ľahkosťou a profesionálnym zanietením a dozvedáme sa fakty aj mýty o hrade a jeho majiteľoch. Hradný pán a veľmož Stibor zo Stiboríc si vybral práve toto miesto a prestaval ho na svoje honosné sídlo (a jeho syn v r 1431 založil napr. aj skalický chudobinec „Štíbor“ )
       V Parku miniatúr „Matúšovo kráľovstvo“ si prezeráme modely hradov, z ktorých mnohé dnes už nejestvujú alebo sú len zrúcaninami. Fotíme sa pri mini hrade Beckov, mini Mohyle a mini skalickej Rotunde.
       Zastavujeme sa aj v Brezovej na skutočnej Mohyle a dozvedáme sa čo-to o slávnom československom architektovi Dušanovi Jurkovičovi.

       štvrtáci, šiestaci a siedmaci a MA

     • Výsledky Expertov
      • Výsledky Expertov

      • Celoslovenská súťaž
       Expert Geniality Show prebehla v máji a výsledky sú tuto hľa:

       Diplom „Päť jazykov kultúry“ a umiestnenie v prvej štvrtine súťažiacich získala Zuzka B.
       Diplom „Od Dunaja k Tatrám“ a umiestnenie v prvej štvrtine súťažiacich získal Juraj G.
       Diplom „ Do you speak English?“ a a umiestnenie v prvej štvrtine súťažiacich získala Karin K.
       Diplomy „Mozgolamy“ „Do you speak English?“ a TOP Expert získal Martin B.
       Diplomy „Mozgolamy“ „Do you speak English?“ a TOP Expert získala Ela R.
       Diplomy za účasť obdržali Matej K., Matej U., Ema M., Rastislav B.,
       Najlepšie sa tento rok darilo Laure S.
       Obsadila 4. miesto v téme „Do you speak English?“  5. miesto v téme „Svetobežník“ a vo svojej kategórii obsadila celkovo 7. miesto z 920 súťažiacich:)

       Ďakujeme za reprezentáciu a blahoželáme:)

     • Zber papiera
      • Zber papiera

      • Vážení rodičia,

       dovoľujeme si Vás informovať, že po minuloročnej prestávke škola v tomto roku organizuje koncoročný zber papiera.

       Zviazané balíky papiera, alebo papier v krabici môžete priniesť:

       ·       do zberného dvora spoločnosti VEPOS, s.r.o. od 23.6. do 30.6.2021 od 12:00-15:00 hod. , okrem soboty (poprosíme dodržať termín, ktorý sme vopred dohodli so  spoločnosťou VEPOS)

       ·       do školy 28. a 29. júna (pondelok – celý deň, utorok do 11:00)

        

       Ďakujeme za spoluprácu.

     • Active English Week
      • Active English Week

      • Naši ôsmaci a deviataci si opäť užívajú týždeň s anglickými lektoromi. 25 hodín angličtiny v je celkom dobrou príležitosťou na precvičenie si všetkých jazykových zručností a posilnenie sebavedomia a my sme radi, že môžme všetkým žiakom ponúknuť túto možnosť už po šiesty raz. Lektori vedia zaujať a tak je tento "AEW" naozaj aktívny. Naši nádejní adepti na angličtine píšu, kreslia, predvádzajú, prezentujú, improvizujú, zapisujú, kontroľujú, počúvajú, rozprávajú a pri tom všetkom a vďaka tomu sa bavia.

     • ... deň ako každý iný?
      • ... deň ako každý iný?

      • Fotky sú vo fotoalbume :)

       Blíži sa koniec školského roka. Všetci sa snažíme finišovať a ukončiť ho čo najlepšie. Preto sa asi každý učiteľ poteší, ak zažije taký deň ako ja tento týždeň.

       1. V tento deň ráno mi naša piatačka Ninka Hí. poslala vytvorený obrázkový diktát pre tretiakov zameraný na vybrané slová. Samozrejme, hneď sme ho na hodine otestovali a zvládli sme ho.
       2. Poobede mávam šachový krúžok s prváčikmi a druháčikmi. Veľmi mi pomohli naše ôsmačky – Ela, Kika a Adelka, ktoré pomáhali prváčikom učiť sa matovať dvoma vežami. Rozdelili si ich do skupín a každá sa snažila predať svoje skúsenosti týmto malým šachistom. A pri vzájomných zápasoch bolo vidieť, že ich to naučili celkom dobre.
       3. Už som chcela ísť domov, keď ma zastavil štvrták Alex, ktorý si lámal hlavu, ako by ma vyskúšal. Pripravil mi šachové úlohy, ktoré si sám vymýšľal. Tak sme spolu sedeli a ja som riešila. Jedna úloha sa mi tak zapáčila, že som sa ju rozhodla zaradiť aj ako zadanie pre ostatných žiakov na hodiny Matematika na šachovnici. Dúfam, že sa im bude páčiť.

       Naozaj veľmi pekne ďakujem všetkým týmto deťom, ktoré nám pripomínajú, prečo máme radi učiteľskú prácu. Prežívať takéto dni je asi sen každého učiteľa.   VH

     • Lepšie raz vidieť ako 3 x počuť alias mini-cyklo-exkurzia v predajni Kameň Skalica vo Vrádišti
      • Lepšie raz vidieť ako 3 x počuť alias mini-cyklo-exkurzia v predajni Kameň Skalica vo Vrádišti


      • Hodiny GEOLÓGIE v ôsmom ročníku má zmysel stráviť v teréne a spoznať „kamene“ aj zblízka.
       Tento školský rok však neprial výletom a exkurziám do prírodovedných múzeí  a tak sme sa vybrali aspoň teraz, na konci školského roka, do blízkej predajne obkladov a dlažieb vo Vrádišti.
       Ochotný mladý pán predajca nás previedol areálom a daroval nám vzorky hornín na vyučovanie.
       ŽULA, RULA, ANDEZIT, VÁPENEC, PIESKOVEC, ČADIČ, BRIDLICA, TUFA, TRAVERTÍN, MRAMOR ... sú teraz už súčasťou školskej zbierky hornín.
       Ďakujeme.
       MA

     • Cukríkový šach
      • Cukríkový šach

      • Fotky sú vo fotoalbume :)

       Šachisti si tiež urobili svoje šachové MDD. Riešili sme rôzne úlohy, za ktoré nás čakala sladká odmena a šachová medaila.

       Hrali ste už cukríkový šach? Tak my áno. Keďže sme nemohli, pri niektorých úlohách, používať figúrky, postavili sme na šachovnicu na ich miesto cukríky a nechali fungovať našu predstavivosť.

       Všetkým sa nám podarilo „cukríkové“ úlohy vyriešiť.  VH

     • MDD
      • MDD

      • Fotky sú vo fotoalbume :)

       Škola zabudla na riadny utorkový rozvrh a dokonca aj nestále počasie sa ustálilo :) aby sme si mohli užiť svoj deň naplno:) 

       Každá trieda si mohla zvoliť svoj vlastný program. Kým niektorí súťažili v triedach, iní sa vybrali von do prírody:

       Tretiaci sa na MDD stretli po dvoch týždňoch v karanténe opäť v škole a v plnom počte. Tento deň sme strávili v priestoroch našej školy, ale nenudili sme sa. Ráno sme si zacvičili s kinektom, na dvore si zahrali rôzne hry, skúšali skladať vo dvojiciach, ale každý len jednou rukou, lietadlo a vytvorili sme si vlastný návrh letných šľapiek. Aby sme podporili našu imunitu, zjedli sme pri tom veľ a ovocia.   VH

        
       My šiestaci sa najprv zastavili v Záhorskom múzeu. Tu sme sa rozdelili na dve skupinky a ochotné pani sprievodkyne sa nám venovali na dvoch výstavách. Pozreli sme si výstavku RODINA zo začiatku 20. storočia. Boli to časy, keď aj tri generácie žili spolu v jednom dome a bábätká sa narodili doma a boli tuho zabalené do čipkovanej bielučkej perinky. Druhá skupinka si prešla stálu výstavu s izbou a zbierkou Dr. Pavla Blaha. Skupinky sa vymenili, aby sme si všetci pozreli všetko.
       Zvyšok času sme sa strávili na golfovom ihrisku. Bola to paráda! MA

     • Jerusalema challenge
      • Jerusalema challenge

      • Štvorlístok sa zapojil do celosvetovej tanečnej výzvy „Jerusalema challenge“, ktorá prišla z Juhoafrickej republiky. Pieseň sa stala symbolom boja proti koronavírusu a hitom v dobe pandémie. Tancuje ju mnoho profesií v rôznych krajinách, deti a študenti v školách, na námestiach... My tiež usilovne trénujeme, aby sme svojou malou mierou vyjadrili vďaku všetkým záchranárom, lekárom a sestričkám i nádej, že všetko zlé raz skončí. Foto a video zverejníme čoskoro :) Pridajte sa aj Vy!

       https://www.youtube.com/watch?v=11e4sW-Q4Ns

     • Online čítanie pre Pyžamkáčov ... sa skončilo
      • Online čítanie pre Pyžamkáčov ... sa skončilo

      • Začali sme 1.februára a dokázali sme sa stretávať 3x do týždňa až do 13. mája, keď sme dočítali posledné riadky z knihy WARREN 13 a trinásťročná kliatba.
       Vydržali len tí najvytrvalejší a najodolnejší.

       Boli to vždy milé stretnutia a dokonca sme boli svedkami čitateľskej premeny, keď sa poslucháčka Emka stala čitateľkou Emou, ktorá čítala pravidelne vo svojej virtuálnej izbičke a mala svojich verných poslucháčov:)) 

       Knihy a príbehy na počúvanie naďalej nájdete na hlavnej stránke školy v časti: Čítame deťom  

       Dopočúvania sa teší aj MA

     • Expert Geniality Show
      • Expert Geniality Show

      • Hoci sa termín súťaže Expert posúval a posúval, predsa len sa podarilo zorganizovať aj prezenčnú časť súťaže v škole.
       13. mája si traja piataci, dvaja šiestaci, jedna siedmačka, päť ôsmakov a jedna deviatačka :) zmerali sily so svojimi rovesníkmi po celom Slovensku.
       Otázky boli postavené tak, že bolo treba pozorne čítať a zvažovať správnosť odpovedí. Neboli to vôbec typické úlohy zo školských lavíc. Správne odpovedal ten, kto má všeobecný prehľad a „zdravý rozum.“

       Výsledky sa dozvieme v júni. 
       Viac aj na : https://sutazexpert.sk/

     • Nedeľa patrí mamám
      • Nedeľa patrí mamám

      • Fotky sú vo fotoalbume :)

       Druhú májovú nedeľu si pripomíname najkrajší sviatok, sviatok jedinečnosti a nenahraditeľnosti našich láskavých mám.

       História Dňa matiek siaha až do obdobia Antiky. V starovekom Grécku oslavovali ženu ako darkyňu života. Za predchodcu Dňa matiek v jeho dnešnej dobe možno považovať tzv. nedeľu matiek, ktorú začali oslavovať v 16. storočí v Anglicku. Od vtedy sa Deň matiek oslavuje po celom svete.

       Mamičky, babičky prababičky, krásny sviatok Vám prajeme a Ďakujeme, že ste! Pretože:

       ,,Matka je to najlepšie na svete, o čo sa môžeš opierať. Matka je domov, z ktorého sme vyšli, je našou prírodou, pevninou i morom. “ ( Fromm Erich ) 

       Krásny víkend DH

     • Deň Zeme môže byť každý deň:)
      • Deň Zeme môže byť každý deň:)

      • Fotky sú vo fotoalbume :)

       22. apríla má naša Zem svoje narodeniny.
       Je to ekologicky motivovaný sviatok, kedy sa snažíme v oveľa väčšej miere poukazovať na ničenie a znečisťovanie životného prostredia a možnosti jeho ochrany. Ani v našej škole tomu nebolo inak.
       Deti v  ŠKD mali aktivity zamerané práve na ochranu a starostlivosť o Zem. Na začiatku sme si pozreli dokumentárny film, aby nás vtiahol do samotného deja celého diania. Film bol zameraný  na ochranu životného prostredia, na triedenie odpadu, ako čo najšetrnejšie zaobchádzať s vodou a elektrinou a veľa ďalších užitočných vecí. Potom sme si preverili vedomosti a trocha sme si zasúťažili vo vedomostnom kvíze.
       Na druhý deň sme pokračovali v téme ďalej a deti mali možnosť si nakresliť a vyfarbiť  Zem a to nie len na papieri, ale aj na chodníku v areály školy.
       Na záver si spoločne  prváci a druháci zasadili na školskom dvore levanduľu, ktorá nám bude všetkým krásne rozvoniavať a bude i veľmi užitočná pri ďalšom spoločnom tvorení.

       Krásny mesiac apríl praje kolektív ŠKD

     • Majstrovstvá Slovenska družstiev ZŠ v online šachu
      • Majstrovstvá Slovenska družstiev ZŠ v online šachu

      • Dňa 18.4.2021 sa v prosredí lichess.org (šachový herný server) uskutočnili Majstrovstvá SR družstiev ZŠ v online šachu. Tohto obrovského podujatia, ktoré bolo touto formou robené po prvýkrát, sa zúčastnilo 537 žiakov. Deti zo 118 škôl sa posadili doma na dve hodiny za počítače a plne sa sústredili na svoje šachové partie. Hralo sa systémov Aréna, to znamená, že pár sekúnd po tom, ako hráč dohral svoju partiu, mu počítač určil ďalšieho súpera. Jedna partia sa hrala na 7 min pre hráča + 3 sekundy za každý ťah. Ak deti nestihli ísť na WC pred 17-ou hodinou, tak verte, až do 19-tej hodiny sa od počítača nedostali. 

       Naša škola sa, samozrejme, tohto turnaja tiež zúčastnila. Reprezentovali nás dievčatá Ela R., Kika D. a Veronika K., a chlapci Andrej N. s Michalom J. Do výsledku sa rátal výsledok štyroch najúspešnejších hráčov a v tomto zložení sa nám podarilo uhrať krásne 23. miesto. 

       Všetkým piatim žiakom, ktorí reprezentovali našu školu, veľmi pekne ďakujeme a gratulujeme. VieH

     • Veselé kamene
      • Veselé kamene

      • Fotky sú vo fotoalbume :)

       Majte na vašich cestách dobre oči otvorené.
       Už aj v našom meste sa nachádzajú veselé maľované kamene.
       Kamene maľujú rôzni ľudia s cieľom vyčariť úsmev na tvári tomu, kto ho objaví.
       Ak sa Ti kamienok páči môžeš ho zobrať a premiestniť na iné miesto alebo namaľovať vlastný a položiť ho tam, kde inému urobí radosť.
       Naši šikovní tretiaci namaľovali krásne kamienky, ktoré zatiaľ zdobia školský dvor, no kto vie kde tieto kamene uvidíte nabudúce? 

       NNS a tretiaci 

       PS: Na internete nájdete návody a postupy ako sa stať "kaMIENkárom", aké farby použiť a čo napísať na opačnú stranu kamienka.