• #Viac noviniek

     • ETM 2020
      • ETM 2020

      • Fotka je vo fotoalbume :)

       Európsky týždeň mobility pevne zakorenil v našich mysliach ako jeden zo spôsobov zdravého životného štýlu. V tomto školskom roku sme realizovali napriek obmedzeniam niekoľko aktivít. 

       Prvou bol malý záväzok, ktorý sa niesol pod heslom „Utekaj do školy vlastnými silami“. Štvorlístkové deti a rodičia si oprášili svoje stroje s dvoma kolesami, potrénovali svoje telá a veselo hybaj do školy. Dorazili do školy na vlastných nohách, šliapali niekoľko metrov na bicykli, posúvali sa  po chodníku bezpečne na doskách s kolieskami, či kolobežkách na vlastný pohon i nabitými elektrinou. Aktivity sa zhostilo celkovo 121 detí a 8 rodičov počas celého týždňa. 

       Druhou aktivitou bola „Jazda na doskách“, kde si deti vyskúšali a učili sa v jazde na rôznych typoch boardoch. Vystúpiť na dosky, zajazdiť si a nabrať odvahu dokázalo celkom 34 detí.


       Poslednou sa stalo „Šantenie na dopravných prostriedkoch“, kedy sme na dopravnom ihrisku na rôznych typoch dopravných prostriedkov s radosťou jazdili po ovále a následne sme si zasúťažili v cyklistických i kolobežkových disciplínach. Vyšantilo sa 11 detí.


       Veríme, že prostriedky na vlastný pohon budú aj naďalej neoddeliteľnou súčasťou našich mladých životov. Držíme palce ! IC

     • Utekaj do školy vlastnými silami
      • Utekaj do školy vlastnými silami

      • Vychutnať si ranný čerstvý vzduch. Poobzerať sa okolo seba, čo je nové v uličkách pri putovaní do školy. Pozdraviť sa s priateľmi, či náhodnými okoloidúcimi. Nakuknúť do obchodíka s čerstvým pečivom a voňajúcimi koláčmi, dačo si kúpiť a usmiať sa na pani predavačku. Na sebe kilogramy batožiny. Toto sú veci, na ktoré sme v uponáhľanom čase zabudli a nemôžeme si dostatočne vychutnať. Práve nastala chvíľa, aby sme na chvíľu zastavili a porozmýšľali nad malou zmenou vo svojom živote. Doraziť do školy na vlastných nohách, šliapať niekoľko metrov na bicykli, posúvať sa po chodníku bezpečne na doskách s kolieskami, či kolobežkách na vlastný pohon i nabitými elektrinou.

       Navrhujem dať si malý záväzok, milí štvorlístkoví rodičia a deti. Oprášme svoje stroje s dvomi kolesami, potrénujme svoje telá a veselo hybajme do školy. Vždy sme boli šťastní a hrdí, že máme plné parkovisko bicyklov a deti si aj touto formou upevňujú svoje zdravie. IC. 

     • Čítať viac sa oplatí ...
      • Čítať viac sa oplatí ...

      • „Učitelia so smiechom vravievajú, že v septembri sa im do škôl a škôlok vracajú prázdne hlávky. Je to tak. Avšak straty, ku ktorým počas leta dochádza sú veľmi veľké, a veru nie na zasmiatie. Na Slovensku sa o tomto veľa nehovorí, no vo svete je prázdninový útlm veľmi podrobne preskúmaný. A ako sa ukazuje, každé prespaté leto má dlhodobý vplyv na ďalšie vzdelávanie dieťaťa. Všetko sa začína už v období škôlky.”( https://www.precitaneleto.sk/blog/preco )

       ... a všeličo sa dá ešte dobehnúť.
       Aké knižky však vybrať aby aj naše deti rady čítali?
       Prikladáme linky na knižné odporúčania pre veľké aj malé deti:

       https://www.precitaneleto.sk/blog/temy-2020

       https://www.pampuch.sk/

       https://www.mrkvicka.sk/                                                                                                                                   MA                                                   

     • Coding Giants Slovensko
      • Coding Giants Slovensko

      • Vážení rodičia,

       dovoľujeme si Vás osloviť s informáciou o vzniku novej školy programovania pre deti a mládež Coding Giants Slovensko. Veríme, že je to príležitosť rozšíriť si nielen vedomosti v oblasti IT, ale aj podporiť ďalšie štúdium osvojením si programovacích vedomostí a schopností. Viac informácií Vám radi poskytneme na tel. č. 0948 103 571 alebo emailom na info@codinggiants.sk

     • ... už 15. začiatok školského roka
      • ... už 15. začiatok školského roka

      • Tak ako minulý školský rok prebiehal a končil netradične aj školský rok 2020/2021 začal celkom inak ako školské roky predchádzajúce.
       Brány boli otvorené hneď dve a vnútro školy rozdelené na niekoľko „koridorov“. 
       Vďaka časovému harmonogramu sa pred školou výnimočne netvorili dopravné zápchy a hoci úsmev na tvári sa dal odhadnúť len podľa usmiatych očí, nástup do školy prebehol v pokojnej atmosfére.
       Zostáva už len veriť, že aj tento (pre našu školu jubilejný) školský rok sa plynulo rozbehne a bude pre nás všetkých taký „obyčajný“ a dobrý.

     • Letná škola v plnom prúde
      • Letná škola v plnom prúde

      • Je posledný prázdninový týždeň a slnko sa tiež rozhodlo dobehnúť to, čo zameškalo.
       Letná škola sa stretla s veľkým – až nečakaným – ohlasom. Od pondelka sa namiesto jedného- dvoch detí schádza aj zo desať spolužiakov a bez reptania rátajú príklady z matematiky a riešia úlohy zo slovenského jazyka. Cez prestávku sa zabavia a dve hodinky v škole zvládajú hravo.
       Tešíme sa z takého veľkého záujmu o „priučovanie“.
       Vďaka za podporu – milí naši rodičia. 

       šTVORlístok 

     • Letná škola Štvorlístka
      • Letná škola Štvorlístka

      • Od pondelka 24.8. do piatku 28.8. bude prebiehať v triedach našej školy Letná škola Štvorlístka. Pani učiteľky pomôžu žiakom 2. stupňa si oprášiť vedomosti minulého školského roku a pripraviť sa tak lepšie na ten prichádzajúci. Letná škola bude podľa uvedeného rozvrhu s učiteľmi, ktorí daný predmet učili aj v minulom školskom roku.

       Triedy sú označené rovnako ako v školskom roku 2019/2020. Tešíme sa na stretnutie s vami!

     • Letná pohoda
      • Letná pohoda

      • Fotky sú vo fotoalbume :)

       Všetci sme sa tešili už počas školského roka, kedy len nastanú prázdniny. A užijeme si letnú táborovú pohodičku. Nemohlo nás odradiť ani niekoľko hygienických opatrení, ktoré sme museli dodržiavať kvôli svojej i zdravotnej bezpečnosti ostatných ľudí. Cítiť sa v „poho“, vybehnúť po dlhej dobe do prírody, omočiť si nohy v studenej vode kúpaliska, naučiť sa niečomu a získať čosi, čo sa mi zíde neskôr. LETNÁ POHODA sa niesla táborom. Dennodenne s plnými bruškami sme si užívali netradičné aktivity skvelých vychovávateľov Niky, Igora a Janka. Aktivity spojené s prírodou a pohybové zručnosti, ktoré si nemôžete vyskúšať nikde na svete. Vydať sa na dlhšiu turistiku, prekonať nálet sršňov, skočiť do ľadovej vody, byť členom skupiny a povzbudzovať sa navzájom, udržať v tajnosti zajtrajší program, stráviť skvelú noc v škole, vítať usmiate deti nasledujúce ráno a zbodnúť všetko, čo nájdem počas grilovačky. Zopár postrehov táborníkov: „Páčilo sa mi, keď som mohol byť v skupine s M..“, „Nemalo to chybu, keď som sa naháňal so striekačkou a bojoval za družstvo.“, „Nemalo to chybu, keď som oblial J. jeho kofolou.“, „Prekonala som sa, lebo som nemyslela, že zvládnem turistiku.“, „Páčilo sa mi v tábore a už sa teším na ďalší rok.“, „Naučil som sa jeden akord na gitare.“, „Spoznali sme niekoľko nových rastliniek.“, „Prvýkrát som hádzal šiškou v lese do stromu.“ 

       Ďakujeme všetkým, ktorí sa starali a pripravili pozoruhodný letný zážitok pre našich štvorlístkáčov. V neposlednom rade patrí vďaka rodičom, pánu zriaďovateľovi a pani riaditeľke za prichystané dobroty na grilovačke. Úprimné slová detí, ich radosť a prosby, kedy bude ďalší tábor nás naplnili túžbou sa stretnúť v lete opäť a zažiť zasa niekoľko dobrodružstiev. IC, NNS

     • Úspechy aj cez prázdniny :)
      • Úspechy aj cez prázdniny :)

      • Fotka je vo fotoalbume :)

       V dňoch od 15.8 do 22.8.2020 sa konali v Starej Ľubovni Majstrovstvá SR 2020 mládeže v šachu, kde naša žiačka (už) 8. ročníka Ela R. obsadila 2. miesto v kategórii dievčat do 14 rokov.
       Sme veľmi radi, že máme v škole takú úspešnú šachistku.
       K umiestneniu gratulujeme a budeme držať palce aj na Majstrovstvách Európy mládeže 2020, kam sa jej vďaka peknému umiestneniu podarilo dostať.

     • … and the memories bring back memories
      • … and the memories bring back memories

      • Fotky sú vo fotoalbume :)

       Nezvyčajný školský rok sme (ako zvyčajne) slávnostne uzatvorili krátkym programom do ktorého prispeli svojou troškou prváčikovia, štvrtáčky aj deviataci. Rozdali sme ocenenia, odmeny, Oskarkov aj vysvedčenia.
       Ešte pred tým, než sa rozídeme na prázdniny, radi by sme sa vám, milí naší rodičia a žiaci, poďakovali za podporu, ktorú ste nám mnohí vyjadrili vo svojich mailoch, telefonátoch a neskôr aj osobne.

       ĎAKUJEME za pozitívnu spätnú väzbu i za to, že poukazujete na miesta, v ktorých sa ešte môžeme zlepšiť.  

       ĎAKUJEME za kvety, darčeky a milé drobnosti, s ktorými sme odchádzali na prázdniny.
       ĎAKUJEME za to, že sme v tomto nezvyčajnom školskom roku opäť SPOLU zosilneli a podrástli.

       Pekné leto a dovidenia :)

       Váš tím šTVORlístok

     • Rozlúčka 9
      • Rozlúčka 9

      • Fotky sú vo fotoalbume :)

       Každoročne sa ku koncu školského roka koná na našej škole rozlúčka s deviatakmi. Nebolo tomu inak ani tento školský rok. Dňa 24.6.2020 sme sa oficiálne rozlúčili nielen so super triedou, ale aj so skvelými mladými ľuďmi,
       ktorí nám budú všetkým veľmi chýbať. Deviataci si vymysleli úžasný program, ktorým nás, ale i rodičov, veľmi potešili a pobavili. Zaspievali a zahrali nám pesničky, zarecitovali básničky a chlapci nám aj zatancovali :). Milí deviataci, sme na vás pyšní a máme vás veľmi radi! Nech sa vám darí! ZŠ


       ,,Je dobré milovať veľa vecí, pretože v nich spočíva skutočná sila, a ktokoľvek miluje veľa, veľa robí a môže toho veľa dosiahnuť. A to, čo sa dosiahne s láskou, je dobre vykonané.“ Vincent van Gogh

     • TeamUp
      • TeamUp

      • Fotky sú vo fotoalbume :)

       Dňa 29.6. 2020 sme sa vybrali na posledný spoločný výlet. Navštívili sme Team up v Bratislave. Išlo o  originálnu tímovú zábavu v štýle Pevnosť Boyard. Spolu aj s pani učiteľkami sme sa rozdelili do troch tímov. Úlohou každého tímu bolo zdolávať jednotlivé úlohy v ľubovoľnom poradí a získavať indície, ktoré tímu otvorili ,,finálnu miestnosť“. Úspešne sme zdolávali nielen športové, ale aj vedomostné úlohy. Skvelú zábavu a športový zážitok odporúčame všetkým deťom, ale aj dospelým. Ak budete mať cez prázdniny chuť, choďte sa zabaviť do Team up. Deviataci :)

     • 104 kg plechoviek
      • 104 kg plechoviek

      • Červený drak, ktorý papká plechovky zhltol tento polrok  104 kg drobného kovového odpadu.

       Ďakujeme všetkým rodičom a žiakom, ktorý plechovky starostlivo odkladali, lisovali a potom zaviezli priamo na zberný dvor alebo k nám do školy. Plechovky skončili tam kde treba a využijú sa ako druhotná surovina pri ďalšej výrobe.

       Kovové obaly patria medzi veľmi dobre recyklovateľný materiál. Po vyhodení do prírody k ich rozloženiu dôjde v závislosti od druhu za 20 – 100 rokov.
       Viem, že my, zo šTVORlístka to už dobre vieme, no predsa len plechoviek sa nájde popri cestách a v prírode ešte viec než dosť.

       Ak nejakú opustenú plechovku niekde zbadáme, neváhajme a „adoptujme“ si ju. Zoberme si ju domov, pridajme k ostatným, prinesme do školy alebo rovno na zberný dvor. Bude im tam spolu veeeselšie:) a fotografiu môžme priniesť v septembri ako dôkazový materiál a vymeniť za L4L ... 
       MA

       https://www.triedenieodpadu.sk/kovy/
       https://envipak.sk/

     • Učebnice budeme preberať v piatok 26.6.
      • Učebnice budeme preberať v piatok 26.6.

      • Milí rodičia, keďže sa blíži koniec školského roka chceli by sme vás a vaše deti poprosiť o kontrolu a prípravu učebníc na odovzdanie. Potešilo by nás, aby pri odovzdaní boli učebnice vygumované a kde je už narušená väzba aj zlepené. Zoznam učebníc pre jednotlivé ročníky nájdete tu, a aj v správe, ktorú ste dostali od školy.
       Ďakujeme za pochopenie a spoluprácu. 
       Triedni učitelia šTVORlistok

     • Perníkové mandaly
      • Perníkové mandaly

      • Fotky sú vo fotoalbume :)

       Dnes mali štvrtáci úžasnú výtvarku. Babka Tomáša V. nám pripravila veľké prekvapenie. Upiekla pre všetkých štvrtákov perníčky. Ale nie obyčajné. V malých balíčkoch boli pripravené krásne perníčky s predkreslenými mandalami a k tomu malý perníček, ktorý vyzeral ako vodové farby. Ten slúžil na sladké vymaľovanie mandál. Bolo to úžasné. Viete si predstaviť, že všetok materiál na dotvorenie obrázkov potom môžete zjesť? Teda, okrem štetca. Všetkým sa táto činnosť veľmi páčila a vytvorili sme krásne farebné obrazce. Tomášovej babke veľmi krásne ďakujeme.

      • Nový rozvrh hodín od 1.6.2020

      • Aktualizovaný rozvrh hodín: 31.5.2020 17:45

       Rozvrh hodín je platný pre všetky ročníky. Vyučovanie je rozdelené na 60 min. bloky:
       8:00 - 9:00, 
       9:00 - 10:00, 10:00 - 11:00, 11:00 - 12:00, 12:00 - 13:00.
       Kým prvý stupeň nastupuje opäť do školy, druhý stupeň pokračuje v online vyučovaní so začiatkom o 9:00. 

       Rozvrh hodín sa po kliknutí naň zväčší :)

     • Deň detí
      • Deň detí

      • ... sa slávi v rôznych krajinách v rôzne dni roka a jeho história je podľa niektorých prameňov viac ako 160 rokov stará.
       Ten tohtoročný DEŇ však bude na Slovensku výnimočný.
       V pondelok sa stretnú aj naši mladší spolužiaci s pani učiteľkami a vychovávateľkami už nie v „on-line vysielaní“ ale „naživo“.
       Škola nebude už viac prázdna a mĺkva ale opäť sa rozoznie hlasmi.

       Deň plný pekných zážitkov a príjemných chvíľ vám prajeme aj my, ktorí sme zatiaľ zostali doma.  Všetko najlepšie k sviatku a držíme všetkým DEŤOM, KOLEGOM a RODIČOM palce na "novom" štarte.

       tím šTVORlístok 

     • Spolu z domu
      • Spolu z domu

      • Fotky sú vo fotoalbume :)

       Počas on-line ŠKD a tvorivých dielničiek sme spoločne tvorili a zabávali sa. Hrali sme sa rôzne hry, ako napr. hádaj na čo myslím, pantomímu, hádanky, rozprávali sme si vtipy a veľmi radi sme si spoločne i niečo vyrobili a naučili sa či už k Veľkej noci alebo ku dňu matiek peknú básničku. Mali sme možnosť sa navzájom aj viac spoznať a zistiť na diaľku čo radi papáme, akú hudbu počúvame, čomu sa vo voľnom čase venujeme...Zopár inšpirácii na tvorenie, ktoré sme si spolu s deťmi pre Vás prichystali si môžete pozrieť vo fotoalbume, dúfame že sa Vám budú páčiť...DH