• Výzva a súťaž: „Pohodová vianočná trieda“

Čochvíľa zapálime tretiu sviečku na adventnom venci a čas zimných prázdnin je na dosah.
            Vestibul školy, vďaka drobným svetielkam a zimným obrázkom, už žmurká zimnou náladou. Všetky triedy na prvom stupni denne otvárajú svoj originálny adventný kalendár, ba čo viac, mnohé triedy sa nevedeli dočkať a ozdobili si svoje vlastné vianočné stromčeky.

Keďže vianočnú pohodu a výzdobu by sme si radi preniesli do všetkých tried, nastal čas priložiť ruky k dielu.
            Vyhlasujeme aktivitu s názvom „Pohodová vianočná trieda“.
            Do 15. decembra 2022 sa každá trieda na prvom aj druhom stupni môže zapojiť do vianočnej atmosféry a to tak, že si originálne vianočne vyzdobí - spríjemní priestor vo vlastnej triede.

• Pytagoriáda - školské kolo

Dňa 7. 12 a 8. 12. sa uskutočnilo aj na našej školské kolo Pytagoriády. Hoci veľa žiakov bolo chorých , deťom sa darilo, ... posúďte sami... u ôsmakov 6 úspešní (43%), siedmaci 4 úspešní (25%), u šiestakov 4 úspešní (27%), piataci 3 úspešní (16%), štvrtáci 10 úspešných (56%) a v treťom ročníku bolo v ten deň polovica žiakov na PN ale aj tak máme dvoch úspešných. Srdečne blahoželáme a držíme prsty v okresnom kole, ktoré bude 29.3. a 30.3. 2023

• Kúsok vianočnej nálady

Po vyučovaní, vo štvrtok 15.12., sa vestibul školy, večne plný kriku, vravy a vrtenia sa okolo „ping-pongového“ stola zmenil na nepoznanie.
            V priestore pribudli reproduktory, lavice, na laviciach dobroty, ktoré zväčša prichystali naši „Šikovní kuchárikovia“, poháre s vianočným punčom a stoly s milými drobnými výrobkami.
            V ponuke boli ručne vyrobené prírodné mydielka, detské vianočné pohľadnice, malí papieroví anjeli a všakovaké drobnosti z Blšieho trhu.
            Mydielko ste si mohli nie len kúpiť ale aj vyrobiť priamo na mieste.
            Pri obsluhe a balení sa striedali deti našej školy.

Na „Blšom trhu“ ste si mohli vybrať všeličo možné i nemožné ... od náušníc, cez korálky a náramky, knihy, puzzle, hrnčeky až po kabelky, bábiky a hračky.
            Ponuka aj záujem bol chvíľami enormný:)

Veľká vďaka patrí všetkým, ktorí venovali svoj čas, talent a energiu vytvoreniu príjemnej vianočnej atmosféry.

• ... a bude aj BLŠÍ TRH vo štvrtok 15.12. 2022

Počas Vianočnej tržnice chystáme prvý krát v histórii školy aj BLŠÍ TRH.

Náušničky, náramky, kabelky, opasky, odznaky, samolepky, zrkadielka, mince, cínoví vojačikovia, hry, figúrky, hrnčeky, porcelán, misky, knižky, časopisy, malé hračky, pohľadnice, jednoducho malé drobnosti, ktoré už doma celkom nepotrebujete môžu dostať druhú šancu, urobiť iným radosť a zmeniť sa na milý – hoci aj vianočný – darček.

Náš Blší trh bude ponukou rôznych vecí a vecičiek, ktoré si viete potom odniesť za dobrovoľný príspevok, ktorý - ako škola - darujeme podľa rozhodnutia detí na dobročinné účely.