•  ekoDOMček sa vracia
          • ekoDOMček sa vracia

V pondelok sa po dlhých dvoch rokoch stretli v podkroví žiaci prvého aj druhého stupňa, aby sme si spolu oprášili základy nášho ekoDOMčeka (zelené vzdelávanie a životný štýl) a začali na nich opäť stavať.
            V časoch najväčšej slávy sme v škole nie len podporovali triedenie odpadu, šili vrecúška na nakupovanie, vyrábali voskové látkové obaly, no naše erudované zelené ekoHLIADky boli súčasťou mestských podujatí a náš stánok ponúkal prednášky na témy ako „Bioplasty“, „Včely“ „Zero waste“, „Palmový olej“.
            Našťastie, mnoho dobrých návykov v škole medzi žiakmi a dospelákmi zostalo.
            Nebolo ťažké spomenúť si na to, že naša škola zbiera druhotné suroviny pre ďalšiu recykláciu a obnoviť zberné nádoby. Dohodli sme sa spolu na tom, že:

ZBIERAME:
            - použité zubné kefky
            - baterky
            - žiarovky a žiarivky
            - kovové obaly
            - vrchnáky z PET fliaš ( viete, že ani zálohované fľaše nemusia mať vrchnák pri

• Fandili sme futbalistom

V utorok sme si na chvíľu oddýchli počas športovania na ihrisku. Lepší moment ako fandiť skalickým športovcom sa nám nemohol naskytnúť. Skalickí futbalisti bojovali v Slovenskom pohári s rivalmi mesta Ružomberok.
            My sme sa pridali v druhom polčase, kedy naši chlapci viedli 1:0.
            Zdalo sa nám, že futbalisti v bielych dresoch sa stále bránia. No nevšimli sme si, že máme o jedného hráča menej (dostal červenú kartu). Držali sme palce, čo to dalo. Napriek tomu sme inkasovali jeden gól a my všetci sme si vydýchli, lebo nervák pokračoval v jedenástkových súbojoch.

• Ukončená zbierka pre Útulok v Skalici

Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli darovaním jedla, materiálu a prikrývok pre Útulok v Skalici.
            Všetko, čo sme nazbierali sme odovzdali do tých správnych rúk tento piatok 11. 11. 2022.
            Teší nás záujem o zbierku a podpora.

ôsmaci DT a MA

Milí rodičia a žiaci,
            radi by sme dali do pozornosti, že naša škola sa rozhodla usporiadať jesennú zbierku pre útulok v Skalici.
            Poteší nás, ak sa zapojíte do našej zbierky a pomôžete tak psíčkom a mačičkám v útulku.

Zbierame: chirurgické rukavice (M/L), hubky na riad, dezinfekciu, granule, konzervy a „pamlsky“ pre psíkov a mačičky, plachty, oblečky, obrusy, osušky a podobné plachtoviny.
            Chceli by sme Vás poprosiť, aby ste darovali len veci, ktoré sa nachádzajú na zozname.

• Deviataci a nočný poklad

Obdobie svetlonosov zavítalo aj na našu školu.
            Vo štvrtok, pred jesennými prázdninami, našli deviataci a niektorí ôsmaci odvahu stráviť noc priamo v tmavých zákutiach štvorlístkovej školy.
            Všetci sme sa zišli vo večerných hodinách, našli sme si svoje miestečká na spanie.

Po úvodných rozhovoroch a ukážkach, čo si kto priniesol a má za úlohu zjesť a vypiť, všetkých čakalo prekvapenie. Pán vychovávateľ si pripravil nočnú hru, ktorej cieľom bolo nájsť vytúžený poklad. Nebojácne deti sa rozdelili do dvoch skupín a vydali sa do neznáma. Z inštrukciami a tajomnými otázkami, hádankami mali skupinky za úlohu zodpovedať rébusy a vyhľadať zlaté vajíčka, v ktorých sa nachádzali tajomné slová. Museli nájsť v najlepšom prípade až päť slov, z ktorých zostavovali heslo nočnej hry. Obe skupiny nakoniec uhádli heslo a dostali poslednú hádanku, podľa ktorej určili polohu pokladu. Podarilo sa.

• Ako sa spí v škole?

Pred jesennými prázdninami, žiaci štvrtého ročníka zažili noc v škole, na ktorú dlho nezabudnú. Spoločnými silami vyrezávali tekvice a tvorili z nich halloweenske strašidlá, ktoré zdobili našu školu počas celých jesenných prázdnin. Spoločne sme sa v priestoroch jedálne navečerali a v teple spacích vakov sme si pozreli obľúbenú rozprávku. Po noci plnej smiechu nás ráno čakali spoločné raňajky a posledný vyučovací deň pred jesennými prázdninami. Nocovanie na karimatke nie je síce také pohodlné ako v posteli, avšak zaspávanie so spolužiakmi, plné zábavy a humoru to určite vyváži :-).