• Geografia na ,,zjedenie“

Na hodinách geografie v piatom ročníku preberáme stavbu Zeme, a tak nám napadlo, že si túto tému môžeme prepojiť s výtvarnou výchovou i s kuchárskymi zručnosťami.

Žiaci si priniesli do školy originálne projekty, ktoré znázorňujú stavbu Zeme – jej jednotlivé časti ako zemské jadro, plášť a zemskú kôru. Projekty sa opäť vydarili a môžete si ich pozrieť vo vestibule našej školy.

Keďže sme tvoriví a máme radi netradičné veci, rozhodli sme sa vytvoriť zemeguľu, ktorá sa dá zjesť. Po upečení, zdobení a rozkrojení zemegule sme objavili krásne farebnú stavbu Zeme a povedali sme si pár zaujímavých informácií.
            Už sa tešíme na ďalší netradičný koláč. Čo to bude? Nechajme sa prekvapiť.

• Súťaž YPSILON prvýkrát v našej škole

V tomto školskom roku sa po prvýkrát uskutočnila vedomostná súťaž Ypsilon. Do súťažnej premiéry sa zapojili i žiaci z našej školy.

Ako názov už napovedá, súťažilo sa vo vedomostiach zo slovenského jazyka a literatúry. Zúčastnili sa v nej deti z každého ročníka, teda od prváčikov po deviatakov.

Cieľom súťaže bolo popularizovať slovenský jazyk ako učebný predmet a zábavnou formou ich motivovať do ďalšieho učenia.

• Potešilo nás :)

Portál INEKO zverejnil rebríčky základných a stredných škôl za školský rok 2021/2022. Naša škola dosahuje už niekoľko nasledujúcich rokov po sebe vyrovnané a výborné výsledky žiakov. V skalickom aj senickom okrese sa umiestnila medzi základnými školami na prvom mieste!

Hodnotenie škôl bolo vypočítané na základe výsledkov celonárodných testov v 5. a 9. ročníku (Testovanie 5, Testovanie 9) a mimoriadnych výsledkov žiakov vo vybraných súťažiach.

Ako uvádza INEKO: "Rebríčky škôl komplexne nehodnotia kvalitu školy, ale informujú o výsledkoch žiakov. Môžu byť užitočným pomocným ukazovateľom pri výbere školy, najmä by však mali pritiahnuť záujem verejnosti k diskusiám o kvalite škôl."