• Majstrovstvá okresu ZŠ v zrýchlenom šachu

V pondelok, 28.11., sa v Penzióne Skalica konali majstrovstvá okresu žiakov a žiačok nášho okresu v šachu. Po trojročnej prestávke si mohli naši žiaci opäť sadnúť za šachovnice a tvárou v tvár svojim súperom odohrať sedem kôl. Okresného kola sa spolu s nami zúčastnili zástupcovia 4 škôl: ZŠ Strážnická, ZŠ Bernoláková Holíč, ZŠ Mallého. SúZŠ Štvorlístok. Na turnaji sme privítali 37 hráčov, z toho bolo 16 dievčat.

• Detektívi hľadali poklad

Členovia krúžku „Turisti s. r. o.“ nezaháľajú ani počas zimného obdobia. Spestrením piatkového poobedia bola detektívna hra pripravená pánom vychovávateľom.

Zahrali sme sa na detektívov, ktorí mali za úlohu vylúštiť tajné záhady a nájsť indície, ktoré viedli k odhaleniu hesla samotnej hry. Mali sme možnosť vidieť a počuť, ako spoločne detektívi diskutujú, navrhujú plány, vedia predostrieť svoj postoj k veci a rozprávať sa alebo aj nediskutovať s nikým, presadzovať si svoj plán, zutekať zo skupiny:))

• Výlet za umením a vedou

V stredu 23. 11. 2022 sa žiaci štvrtého ročníka a druhého stupňa zúčastnili exkurzie do Bratislavy.

V obchodnom centre Avion sme navštívili unikátnu interaktívnu výstavu technických vynálezov a strojov Leonarda da Vinci.

Okrem strojov sme na výstave videli obrazy a technické výkresy vynálezov da Vinciho, modely v životnej veľkosti, Trick Art a iné fotopointy.

• Chessity – rekapitulácia po roku

Prešiel rok od zaregistrovania 29 žiakov našej školy do výukového programu Chessity.

Je to holandský výukov šachový program, ktorý pomáha našim malým šachistom zdokonaľovať ich šachovej zručnosti.
            Pred rokom sme vyzvali žiakov prvého stupňa, aby sa zapojili s nami do tohoto programu, ktorý s nimi ale komunikuje v angličtine.
            Mohli sa tu učiť, zahrať si medzi sebou online, ale tiež mohli hrať s neznámymi súpermi z celého sveta. Radi by sme vám teraz predstavili naše doterajšie výsledky.

• Gombíkový strom sa rozrástol

Náš gombíkový strom sa zatiaľ rozrástol na 45 gombíkov (aktualizácia 18.11.).

Tretiaci ako módni návrhári a tvorcovia gombíkového stromu

Tretiaci si na hodine pracovného vyučovania otvorili návrhársku dielňu. Z rôznych látok si navrhli novú módnu kolekciu odevov, ktoré môžu nosiť štíhli aj plnoštíhli. Stačí sa pozrieť k nám na nástenku.