• Dni otvorených dverí 4. a 11. februára

Srdečne pozývame predškolákov, ktorí by mali nastúpiť do 1. triedy v školskom roku 2023/2024, aj ich rodičov na Dni otvorených dverí, ktoré sa v našej škole uskutočnia počas dvoch sobôt, a to 4.2.2023 a 11.2.2023 vždy od 9:00 - 11:00 hod.

Uvítame, ak si nájdete čas a zúčastníte sa obidvoch stretnutí. Pre deti budú pripravené tvorivé dielničky a rozprávky, pre rodičov informácie o fungovaní školy.

Aby sa deti cítili pohodlne, je vhodné zobrať im so sebou prezuvky.

Tešíme sa na stretnutie

• Správy z Nízkych Tatier a fotky vo fotoalbume

5.deň (štvrtok 26.1.)

Ráno nás opäť zobudili pani učiteľky na raňajky, na tie sa vždy tešíme. Vychystali sme sa na svah, trvá nám to celkom dlho, vždy niekto niečo zabudne a musí sa vrátiť na izbu. Autobusom sa vozíme do lyžiarskeho strediska Tále. V stredisku si obúvame lyžiarky a lyžujeme až do obeda. Naobedujeme sa a chvíľu máme odpočinok. Potom znova lyžujeme. Dnes ešte pred večerou sme si pobalili zopár vecí do kufrov, ráno musíme vypratať izby. Po večeri sme mali vyhodnotenie lyžiarskeho aj diplomy sme dostali. Ďakujemeeee :)

Prekvapenie večera bolo, že stredoškoláci z Lučenca nám prišli zahrať zopár ľudových pesničiek, aj sme si s nimi zaspievali. V spoločenke bola párty, hudba, discko, spoločenské hry. A tak sa skončil náš posledný večer na suprovom lyžiarskom.

• Detská vesmírna konferencia

Žiaci 4. A si ešte v decembri pripravili pre rodičov konferenciu na tému Vesmír. Nakoľko učivo preberali na hodinách prírodovedy a zúčastnili sa aj exkurzie Cosmos Discovery, téma im bola veľmi blízka. Deti si pripravili rôzne prezentácie tak na plagátoch, ako aj v Powerpointe. Témy boli naozaj rôzne – Prvý človek vo vesmíre, Prvá raketa, Zvieratá, ktoré leteli do vesmíru, Pes Lajka, Prvá žena vo vesmíre, atd. Vyrobili aj rôzne modely vesmíru, rakety z kartónu a z lega, model Ivana Bellu,... Príjemnou vsuvkou bola aj pieseň Vráť mi tie hviezdy a tanec na pieseň Sky full of stars.

• Žirafky na ľade

Do fotogalérie bol pridaný nový album Žirafky na ľade.

Tretí januárový týždeň mala trieda žirafiek možnosť obuť korčule a vydať sa na zimný štadión.

Medzi tretiakmi sa našli vášniví hokejisti, menej skúsení korčuliari, ale aj takí ktorí stáli na korčuliach len pár krát. O to viac sa na každé stretnutie tešili, lebo sami na sebe videli, ako sa zo dňa na deň zdokonaľujú.

Každý deň strávili tretiaci na ľade hodinu plnú hier, súťaží, zábavy pod vedením skúsených trénerov.