• Zajkovia na ľade

December trávili Zajkovia okrem školy aj na ľade.
            Štyri dni mali možnosť spolu so šikovnými hokejovými trénermi nielen učiť sa korčuľovať, ale aj naháňať sa, súťažiť a hrať rôzne hry. Veľmi sa z toho tešili nielen deti, ale aj panie učiteľky.

Po „ťažkej“ práci prišla aj odmena. Dostali teplučký čajík, babky priniesli medovníčky či vanilkové rožteky a unavení, ale spokojní sa vracali naspäť do školy.
            Bol to týždeň plný radosti, smiechu a NEučenia sa. :)

Ďakujeme za takúto úžasnú možnosť, radi si to hocikedy zopakujeme.
            NiK

• Kuchárikovia opäť maškrtili

Čo si navaríme, to si aj zjeme. Pravdivé tvrdenie.
            Šikovní kuchárikovia nezaháľali ani počas zimných prázdnin. Porozprávali a predstavili zopár receptov, ktoré vyskúšali vo svojich domovoch.

V novom roku sme začali naozaj rýchlym tempom. Členovia krúžku dostali lístoček s ingredienciou, z ktorej mali vedieť pomenovať desať jedál. Hlavičky sme si poriadne ponamáhali. Podarilo sa.

• Predvianočná rybka

V triede 7.ročníka sa nedávno uskutočnila pitva ryby.

Žiaci realizovali pitvu v rámci hodín biológie a využili tak svoje vedomosti o stavbe tela stavovcov.
            Žiaci pracovali s veľkým nasadením a dôslednosťou, na základe čoho sa im podarilo nájsť, oddeliť a pomenovať jednotlivé orgány a orgánové sústavy. Nakoniec sa prišli pozrieť aj žiaci z ostatných ročníkov.

Myslím, že už sa všetci tešíme na ďalší takýto zážitok.

DoT a siedmaci

• Ako chutí chémia ?

V stredu 14.12. si naši ôsmaci pripravili pre ostatných žiakov kulinársky zážitok.

Každý priniesol zopár muffinov a behom hodiny chémie sa im podarilo vytvoriť periodickú tabuľku prvkov. V triede sa mixovali farebné krémy a tvorili sa marcipánové vizitky, na ktoré sa jedlou fixkou písali značky prvkov.

Nakoniec sa z každého muffinu stal chemický prvok, ktorý našiel svoje miesto v periodickej tabuľke.

Ôsmaci svoj výtvor aj odprezentovali ostatným žiakom.
            Samozrejme sa každému ušiel aj jeden muffin, aby všetci verili, že aj chémia môže byť sladká...

DoT a ôsmaci

• Prvá vianočná besiedka druhákov

Streda pred vianočnými prázdninami patrila druhákom a ich rodičom.
            Tento deň trávili Zajkovia prípravami na vianočnú besiedku. Posledná skúška, prezlečenie do šiat a kostýmov, úprava vizáže a nervozita... to všetko museli zvládnuť ako Štvorlístkoví školáci po prvýkrát. No nielen nervozita, ale aj zdravie skúšalo ich odhodlanie a pripravenosť.

Pre rodičov si pripravili malý darček, zaspievali piesne, zarecitovali básne, zahrali divadielko o snehuliakoch a vločkách a na záver zavinšovali do Nového roka.
            Všetko zvládli a dokázali zastúpiť aj chýbajúcich spolužiakov. Boli jednoducho úžasní!

Aj s pani vychovávateľkou sme na nich hrdé.

NiK