• Rodičia deťom

Letné brigády rodičov sú v plnom prúde. Aj touto cestou by sme chceli poďakovať rodičom i deťom za dobrovoľnú pomoc pri oprave a údržbe exteriérových častí školy. Minulý víkend sme brúsili a natreli zadnú bránu, tento pondelok a dnes v sobotu sme brúsili drevené časti prístrešku, ktorý prepája hlavnú budovu s pavilónom jedálne. Predná brána sa zbaví starého náteru a získa nový vzhľad vďaka pomoci nášho rodiča. Do konca prázdnin potrebujeme ešte brúsiť a natrieť preliezačky, záhradný nábytok, drevené trámy prístrešku, brúsiť a natrieť mreže,....

• Slávnostné ukončenie školského roka 2023/24

Slávnostné ukončenie školského roka je u nás už tradične spojené s krátkym programom, odovzdávaním ceny „Oskarko“ a rozlúčkovou bránou pre 9takov a 9tačky.

Na začiatku stretnutia pani riaditeľka poďakovala deťom za prácu počas školského roka, rozlúčila sa s deťmi, ktoré zo školy odchádzajú a popriala nám, všetkým, pekné leto.

O program sa tento rok postaral krúžok „Zábavných ľudí“. Zaujímavosťou je, že v krúžku pôsobil ako režisér aj náš bývalý žiak Juraj, ktorý si takto plnil jednu časť bronzovej úrovne DofE (Medzinárodná cena vojvodu z Edinbughu).
            Divadielko „O štyroch kozliatkach“ bolo alternatívnym spracovaním klasickej rozprávky o neposlušných kozliatkach a vlkovi a hoci to vyzeralo s kozliatkami aj zle nedobre, nakoniec sa všetko vysvetlilo a diváci aj herci sa zabavili.

Cena triedny „Oskarko“ je ocenením pre takého žiaka v triede, ktorý bol počas školského roka tým správnym č

• Správa od naj... 9takov a 9tačiek

V septembri roku 2015 sme prvýkrát prekročili prah tejto školy.
            S veľkým nadšením sme začali jednu z možno najvýznamnejších etáp nášho života. V škole nás privítali s otvoreným náručím a plným balíčkom sladkostí – asi aj preto sme si to tu od začiatku veľmi obľúbili:-)
            Prvé dni v novej škole sme strávili spoznávaním sa a hľadaním nových kamarátstiev. A teraz, keď si na to spomenieme, máme pocit, akoby táto škola bola naším druhým domovom.
            Strávili sme tu 9 krásnych rokov, počas ktorých sme stihli veľa vecí. Okrem akademických znalostí sme sa naučili plno iných zručností, ktoré by sme v inej škole nezískali. Jedna z nich je aj naša obľúbená TRPEZLIVOSŤ a naučili sme sa aj, že „MylitSa je lucké“:)
            Počas 9. rokov sme zažili veľa emócií, od tých pozitívnych až k zopár negatívnym (napr. prijímačky).
            Na hodinách sme nielen šprtali, ale často sme sa aj smiali a snažili udržať si dobrú náladu –

• Šikovní kuchárikovia v profesionálnej kuchyni a pivovare

S veľkou ochotou nás prijala rodina Kadlecových vo svojej rodinnej firme. Mali sme jedinečnú možnosť nahliadnuť do portfólia firmy, a to Reštaurácie Jozef II. a remeselného pivovaru Wywar.

Pán Kadlec s manželkou nás povodili do útrob profesionálnej kuchyne, kde sme mali možnosť poznať všetko, s čím sa zamestnanci kuchyne môžu stretnúť pri príprave chutného pokrmu pre hladových zákazníkov. Deti s pánom učiteľom sa neustále pýtali zvedavými otázkami na prístroje, spôsob prípravy jedla, bezpečnosť pri práci a praktické veci, s ktorými v kuchyni môžeme prísť do kontaktu.