• Športová streda

Máme za sebou tri športové stredy, kde sa nie len športovalo, ale aj zabávalo na školskom dvore. Mali sme možnosť si s rodičmi zahrať ping pong, florbal, tenis, sochy, športové súťaže...

Od stredy 2.10. sa bude športovať v telocvični na Zdravotníckej škole.

Tešíme sa na nové pohybové a zábavné hry.

• Živé obrazy

Na hodinách výtvarnej výchovy v ôsmom a deviatom ročníku si žiaci vyskúšali, aké je to ocitnúť sa na slávnom obraze. Najprv sme sa porozprávali o dvoch slávnych obrazoch ako je Mona Lisa od Leonarda da Vinciho (obdobie renesancie) a Výkrik od Eduarda Muncha (obdobie expresionizmu). Tiež sme diskutovali o umeleckých smeroch, ktoré obrazy predstavujú a dozvedeli sme sa veľa nových a zaujímavých vecí. Nakoniec si žiaci obliekli kostýmy a mohli sa tak aspoň na chvíľu ocitnúť na slávnom obraze.

• 📢 Účelové cvičenie

Dnes 2. stupeň absolvoval účelové cvičenie v Zlatníckej doline. Ráno sme sa presunuli na chatu Amor, kde boli žiaci rozdelení do zmiešaných skupín. Následne s pani učiteľkami absolvovali krátke poučenie v rôznych témach ako napríklad orientácia v teréne 🧭, turistika 🏃🏻‍♂️‍➡️, doprava🚦, prvá pomoc 🩸 alebo ako sa správať v mimoriadnych situáciách☎️.

• Do práce na bicykli – vyhodnotenie

Počas mesiaca jún prebiehala celoslovenská akcia Do práce na bicykli. Tento rok sa zapojilo:

96 samospráv

14 774 súťažiacich

4 327 tímov

1 299 zamestnávateľov

2 443 513 najazdených a odkráčaných kilometrov

561 049 kg ušetreného CO2

297 504 júnových jázd

Za školu jazdilo a chodilo pešo 13 tímov, to bolo 42 jednotlivcov. Spoločne sme najazdili 1887.57 km a ušetrili 473.93 kg CO2.