• Týždeň mobility vo Štvorlístku

Aj napriek nie veľmi priaznivému počasiu sa žiaci našej školy počas týždňa mobility venovali rôznym aktivitám.

Žiaci prvého ročníka si vyrobili semafor a hrali s ním rôzne hry. Počas vychádzky si žiaci ukazovali bezpečné cesty do školy.

Druháci sa vybrali v rámci hodiny Prvouky na vychádzku do okolia školy, kde pozorovali aké značky sa tam nachádzajú a čo znamenajú. V družine si potom niektoré vyrábali.

• Výlet za nazberané štvorlístky

Minulý pondelok ráno sme vyrazili na výlet za nazbierané L4L do Bratislavy. O 7:15 sme sa všetci stretli na vlakovej stanici a úspešne sme vyrazili na cestu. Úspešne preto, lebo sme sa obávali, či vlakové spojenia pôjdu na čas. V Bratislave sme sa presunuli do Laser arény. Hrali sme tri hry a jedna hra trvala 12 minút. Boli sme rozdelení na dve skupiny. Prvú skupinu tvorili deviataci a ôsmaci a druhú skupinu tvorili siedmaci. Cieľom bolo zasiahnuť čo najviac protihráčov a veruže sme sa nielen zabavili, ale aj zapotili! Veľmi sme si to užili. Príjemne unavení sme sa presunuli do nákupného centra na obed, kde sme sa mali aj menší rozchod. Určite sa tento deň zapísal ako náš najobľúbenejší.

• Cykloturistika túto nedeľu 29.9.

Stretneme sa na parkovisku za železničnou stanicou v Skalici pri autoumyvárke, odchod je o 13:30 hod. Cesta povedie na cyklotrasu smerom k rybníkom, prejdeme cez Kátov ku železničnej stanici, kde sa napojíme na ďalšiu časť cyklotrasy, ktorá vedie do Holíča. Mesto prejdeme pokojnými ulicami, pri železničnej stanici odbočíme k zámku. Do cieľa – Holičský zámok, prejdeme od štartu necelých 10 km. Táto trasa je vhodná pre rodičov s deťmi a kto by si chcel ešte viac zajazdiť, budeme pokračovať bezpečnou trasou po cyklotrase okolo „Kačenárne“ k rieke Morava, ku mostu cez rieku Lávka Veľkej Moravy (+ 5 km) a späť do Skalice po hrádzi rieky Moravy k odbočke na Skalické rybníky (+15 km). Okruh pre rodičov s deťmi je dlhý necelých 20 km, okruh po Lávku Veľkej Moravy je necelých 32 km.

• Škola gaštankov

Jeseň je tu a s ňou aj krásne dary našej pani prírody.
            Tretiaci sa vybrali s pani učiteľkou na prechádzku a po ceste nazberali gaštany, z ktorých si poobede tvorili rôzne krásne veci.
            Jeden pekný nápad mala naša Dori, keď vytvorila unikátnu školu pre gaštanových zobíkov na čele s pani zubatou učiteľkou. Iným sa zasa podarili krásne sovičky a anjelikovia.

DH

• Od pisára až po Guttenberga 📖

Dnes sa naši siedmaci zúčastnili v Záhorskom múzeu workshopu s názvom Od pisára až po Guttenberga. V úvode sa dozvedeli zaujímavosti o kníhtlači a jej vývoji a potom sa pustili aj do praktických aktivít. Vyskúšali si zdobiť iniciály a taktiež si vyskúšali samotnú tlač. Veľmi sa nám páčilo a užili sme si to.

• Návšteva v útulku 🐾

Dnes boli naši šiestaci na návšteve v útulku v Skalici. Po privítaní nás pani z útulku oboznámila s jeho fungovaním a základnými informáciami. Žiaci sa dozvedeli užitočné veci o psíkoch, adopcii či rôznych situáciách, ktoré sa im prihodili. Potom sa žiaci zoznámili so psíkmi z útulku, dali im piškótky a nasledovalo venčenie. Myslím, že nielen žiaci si návštevu užili.