• Deň duševnej odolnosti

Dňa 10.10. si pripomíname Svetový deň duševného zdravia. Cieľom je zvyšovať povedomie a mobilizovať úsilie pri podpore duševného zdravia.

Naša škola spolupracuje s Koalíciou škôl za duševné zdravie a dlhodobo sa zameriava na psychickú pohodu žiakov i učiteľov. Pri tejto príležitosti sa v piatok 11.10. uskutoční DEŇ DUŠEVNEJ ODOLNOSTI.

• Hodina techniky plná sladkej vône 🍰

Minulý štvrtok sme sa na hodine techniky rozdelili do dvoch tímov a plní chuti sme sa pustili do
            výroby cheesecakov. Snažili sme sa postupovať podľa receptov. Namleli sme sušienky a zmiešali sme
            ich s maslom a rovnomerne sme ich natlačili do formy. V miske sme vyšľahali smotanu a pridali jemný
            tvaroh s mascarpone. Chlapci sa rozhodli pre Raffaello cheesecake a dievčatá zasa pre Kinder. Obom
            tímom sa cheesecake neskutočne vydaril. Boli vynikajúce! Užili sme si plno zábavy a nabrali sme aj
            nové skúsenosti v kuchyni.

• GPX Skalica

V sobotu 5.10. naši šachisti absolvovali prvý šachový GPX turnaj tejto šachovej sezóny.
            Turnaj sa hral v Skalici na 3. ZŠ. Zúčastnilo sa ho 15 našich detí. Všetkých účastníkov bolo 34.

Najlepší výsledok dosiahol Samuel S. (7. roč.), ktorý v celkovom poradí skončil na 3. mieste a v kategórii CH14 tiež tretí. Do desiateho miesta skončili ešte Veronika K., Zhen Zhen, Lucia H. Dievčenské kategórie sme takpovediac ovládli. Kategória D14 – na 1.mieste Veronika K., na 2. miste Zhen Zhen, na 3. mieste Lucia H. D11 – na 2. mieste Agátka H. a na 3. mieste Michaela K. Kategória CH11 nás tiež potešila – kde na 2. a 3. mieste skončili Edko K. a Samko V.

• Šarkaniáda v nedeľu 6.10.

Srdečne vás pozývame na tradičné podujatie našej školy - púšťanie šarkanov, do Zlatníckej doliny pri Chate Amor, v nedeľu 6.10.2024.
            Šarkaniáda sa začína o 13:30 hod, a potrvá približne do 17:00 hod.
            Pripravené bude občerstvenie - opekanie špekáčikov.
            V prípade dažďa alebo iného nepriaznivého počasia dáme prostredníctvom EduPage vedieť náhradný termín.

Tešíme sa na stretnutie s vami.
            šTVORlistok