• Baletné predstavenie – Narodil sa chrobáčik

Tento rok si naši prváci a štvrtáci boli pozrieť baletné predstavenie v SND v Bratislave - Narodil sa chrobáčik.

Môžeme povedať, že predstavenie sa deťom veľmi páčilo. Oceňovali krásne kostýmy, kulisy, ale aj choreografiu. Ani nemali pocit, že je to balet.

Prestavenie začalo narodením chrobáčika. Chrobáčik rástol a prežíval rôzne dobrodružstvá. Naháňal ho veľký pavúk a len tak-tak vyviazol. Pokukoval po krásnej lienke, ale od ostatných lienok dostal malý výprask. Nakoniec sa zaľúbil do slečny vlastného druhu a bola svadba. Samozrejme a potom – narodil sa chrobáčik.
            Deti sa tiež tešili na návštevu KidsHouse, kde sme strávili super hodinku blbnutia na atrakciách.

• Štvrtáci v Terchovej

Štvrtý ročník tradične navštívil na konci školského roku oblasť Malej Fatry.

Prvý deň sme splavovali 7 kilometrový úsek Váhu na pltiach. Pltníci boli vtipní a deťom porozprávali veľa zaujímavostí. Vysadili nás pod hradom Strečno, na ktorý sme šikovne vybehli a prezreli si jeho priestory a vypočuli jeho históriu. Autobus nás odviezol do Terchovej, kde sme sa ubytovali na chate Uhorčík. Izby boli veľmi pekné, aj keď sa nás tam 22 ledva zmestilo. Pri chate bolo vybudované ihrisko, čomu sa potešili hlavne naši chlapci s loptou.

• ... ešte raz spolu v Záhorskom múzeu

Myslím, že počas rokov, ktoré sme strávili na 2.stupni sme my - teraz už 9taci - nevynechali žiadnu výstavu a odkedy je tu pre nás (a pre všetkých návštevníkov) aj múzejná pedagogička, pani Soňa Spáčilová, chodíme do múzea ešte o kus radšej, pretože pani lektorka vie o výstave vždy pútavo porozprávať.

Secesia zo zbierok Záhorského múzea a zberateľov, je názov poslednej výstavy, ktorú sme si boli spolu pozrieť ešte ako 9taci.
            Z depozitára sa do vitrín a na svetlo sveta dostali výnimočné kúsky porcelánu, publikácií, obrazov a najmä exkluzívne kúsky nábytku dievčenskej spálne penzionátu Vesna, ktoré navrhol samotný Dušan Jurkovič a Záhorské múzeum ich získalo do svojich zbierok len v minulom roku.

Bolo nám tu pekne.

• Vysoké Tatry ⛰️🌲

Tento rok sa šiestaci a siedmaci vybrali do Vysokých Tatier. V pondelok sme vyrazili skoro ráno vlakom 🚃 a poobede sme dorazili na ubytovanie v Hornom Smokovci. Cesta bola bezproblémová. Po ubytovaní sme vyrazili na krátku prechádzku po okolí a zastavili sme sa v Starom Smokovci. Po príchode na ubytovanie nás čakala teplá večera.

• Škola v prírode 3.A

Prvý deň na Amore

Ráno sme zo školy vyrazili o 9:00. Hneď ako sme prišli, ubytovali sme sa. Pani učiteľky nám po vybalení obodovali izby, tak sme museli mať poriadok. Potom sme išli von a tam sme sa rozdelili do 4 tímov. Museli sme si vymyslieť názov, vlajku a pokrik a keď to všetci mali, ukázali sme si ich. Potom nám pani učiteľky povedali režim dňa a išli sme obedovať (mali sme vývar, rezeň a zemiakový šalát). Po obede sme mali siestu na izbách. Po sieste nás pani učiteľky zavolali von a tam každý tím dostal tašku, ktorú sme museli pokresliť a napísať svoj názov. S taškami sme potom zbierali rôzny prírodný materiál a z neho sme robili obrázky. My sme urobili slimáka, Múdre Hlavy urobili Krajinu, Fantastické dračice urobili 4 ročné obdobia a Sedmokrásky vytvorili sedmokrásku. Pani učiteľka nás vyskúšala aj čo vieme o veciach, ktoré sme vytvorili, spievali sme Čižíčka, slimáčku - ráčku

• Londýn 🎡

Sobota ✈️

V skoré sobotné ráno za úsvitu slnka sme po skupinkách vyrazili z Františkánskej záhrady smer letisko. Povinnými kontrolami na letisku sme prešli bez problémov. Potom prišlo na samotný let, pre niektorých z nás to bol náš prvý let v živote. Michal opísal svoj prvý let ako bezproblémový, bezchybný, parádny. Po prílete lietadlom nás uvítalo typické anglické počasie, avšak to už k tomu patrí. Zobrali sme si naše kufre a nasadli sme na vlak smer ubytovanie. Po ceste sme si nabili oyster cards, aby sme sa ďalej mohli pohybovať bez problémov. Po vybalení na ubytovaní sme sa ďalej išli najesť do miesteho fastfoodu CFC a sobotňajší deň sme krásne zakončili prechádzkou po miestnom parku, kde sme sme mali zážitok zo spoločnosti veveričiek. Už sa nevieme dočkať čo nás ďalej čaká.