• Fantastický úspech mladých futbalistov a atlétok

Chlapci a dievčatá prvého stupňa sa neustále zlepšujú v pohybe za guľatým čudom. No predsa sme si nemohli nechať ujsť ani 25. ročník McDonald´s cupu, ktorý sme absolvovali v priestoroch futbalového klubu.

Losovanie bolo náročné. Ku dvom favoritom sme boli pridelený spolu s jedným tímom. Po tvrdej drine a napätých dueloch sme v skupine skončili na treťom mieste. Dostali sme sa do súboja o konečné piate miesto. Svojho súpera sme zdolali po húževnatom výkone, ktorý v turnaji z našej strany gradoval s narastajúcim počtom zápasov. Kamarátov súperiaceho družstva sme porazili tesne 3:2. Radosti bolo neúrekom, veď sme porazili i silnejšie tímy.

• Danubiana a Divoká Voda – Čunovo

Ak zistíte, že práve pondelok a utorok je plánovaná výluka vlakov a reštaurácia, v ktorej ste mali obedovať, je vyťažená firemným teambuldingom a napriek tomu sa odhodláte vyraziť do sveta, tak sa tomu hovorí alebo odvaha, alebo bláznovstvo:)

Ak je však cieľov vašej cesty DANUBIANA, tak má zmysel riskovať nepohodu a neistotu.

Danubiana je čarovné miesto na polostrove na Dunaji pri vodnom diele Čunovo, ktoré vzniklo z iniciatívy nadšencov a zanietených podporovateľov umenia, ktorí sa odvážili nielen snívať ale splniť si svoj veľký sen o múzeu moderného umenia na Slovensku ešte v časoch totality.

• Chemická show

V pondelok si naši deviataci pripravili pre žiakov krátky program v podobe chemických pokusov. Žiaci mohli vidieť viaceré efektné pokusy ako slonia zubná pasta, faraónove hady, modrá banka, chameleón a horiace ruky.

Niektoré pokusy si mohli žiaci z publika aj vyskúšať. Dúfame, že sa deťom show páčila.

• Exkurzia Schaeffler

Naši ôsmaci sa v rámci kariérovej výchovy zúčastnili 25.6. 2024 exkurzie do firmy Schaeffler Skalica a do Strednej odbornej školy strojníckej. Počas exkurzie bol žiakom predstavený závod, systém duálneho vzdelávania, vybavenie školiaceho centra a všetky ich učebne s didaktickými pomôckami. Žiaci si niektoré učebné pomôcky aj sami vyskúšali, napr. robotov. Príjemne sme sa občerstvili v jedálni a ďalej sme pokračovali nazrieť do priestorov Strednej odbornej školy strojníckej.
            Ďakujeme za milé a veselé sprevádzanie.
            SH a ôsmaci

• Ako môžeme recyklovať papier

Juraj Š. (4.roč), nám predstavil v škole svoju recykláciu papieru.

Postup: papier zo skartovačky namočíte, rozmixujete mixérom, vytlačíte z neho vodu a na doske vyvaľkáte nový papier. Musíte ho nechať vyschnúť. Schnutie záleží od teploty.

Takto vyrobený papier nám do školy doniesol. Deti skúšali naň písať, ale nevýhodou je, že sa ľahko láme.