• Chemické reakcie

Ôsmaci na záver školského roka absolvovali laboratórne cvičenie zamerané na chemické reakcie. Úspešne uskutočnili neutralizáciu a tiež zopár redoxných reakcií. Pozrite si video, ktoré dievčatá počas cvičenia vytvorili.

DC

• Semifinále GPX Západ v šachu

V sobotu sa odohralo v Mojmírovciach semifinále GPX Západ v šachu. Tento rok sa do semifinále prebojovala Nina B. (5.roč.)v kategórii D14.

Nina v postupovej časti skončila na 9. mieste z 32 hráčok a v konečnom poradí skončila na peknom 8. mieste. Čím sa ale chceme pochváliť je to, že tentokrát usporiadatelia volili aj Miss semifinále západ, a to vyhrala naša Ninka. Blahoželáme.
            Lucke H. (5.roč.) ušlo semifinále naozaj o vlások a medzi 64 hráčkami skončila na 10. mieste v D11. Viac ako dva turnaje odohrali už len traja hráči.

• Deň detí

Deň detí je sviatok, ktorý oslavujú deti po celom svete. I piataci a šiestaci oslávili svoj deň vo štvrtok 6.6. výletom do JUMP Street v Hodoníne. Vyskúšali si tu rôzne typy trampolín, skákanie do penových kociek i obrovského nafukovacieho vankúša. Užili si pri tom kopec zábavy a naplno si vychutnali svoj voľný deň. Celé to zavŕšili ešte sladkou zmrzlinovou bodkou. Uvidíme, čo nás čaká o rok...

• „Na výlet do Holíča“,

znela voľba 9takov a 9tačiek.

Svoj deň voľna, ktorý sme dostali od školy ako darček k MDD, sme strávili v susednom meste.
            Zviezli sme sa vlakom, prešli k zámku, zabavili sa hľadaním 12 detailov „Vševidiaceho Oka", prešli sme sa k rybníkom, pristavili sa na ihrisku pre veľké detiská, na ktoré dozerá „Marka Terka“ zo steny bytového domu, preverili sme denné menu v reštaurácii a ochutnali kopček zmrzliny.
            Bolo dobre:))
            Ďakujeme.

Za 9takov a 9tačky rada zapísala MA
            06/06/24

• Poznáte Grétu, najslávnejšiu veľrybiu speváčku?

Ak nie, prečítajte si knižku A. Gregušovej s rovnomenným názvom „Gréta“. Je o známej morskej speváčke, ktorá jedného dňa stratila hlas. V podmorskej ambulancii morské zvieratká zistili, že choroby im spôsobujú odpadky, ktoré do mora nepatria. Pod vedením skúsených lektoriek Veroniky a Natálky zo Združenia slovenskej dramatiky naši prváci a druháci spoločne vyliečili morské tvory, vyčistili more od mora odpadkov, naučili sa separovať a užili si veľkolepý Grétin koncert. Ďakujeme, že sme sa spoznali a veríme, že naša spolupráca týmto projektom nekončí :-).